Úvod Hledání On-line hry On-line testy Předplatné Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:560789
Tento rok:8995
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Ekonomika

Průměrné mzdy v ČR, téměř nejhorší je Zlínský kraj

Nerozumím. Připadá mi, že snad pracuji v nějakém jiném státě, než vypovídají oficiální statistické údaje. Ještě před pěti lety patřil Zlínský kraj mezi první trojici krajů, kde byly nejvyšší průměrné mzdy. Naopak, Olomoucký kraj patřil mezi nejhorší kraje. Když se dívám na tabulku průměrných mezd na www.czso.cz (zdroj níže), tak Zlínský kraj vychází jako téměř nejhorší po Karlovarském kraji. Jak je to možné? Co se přihodilo? Co dobrého se přihodilo v Olomouckém kraji? Když se podívám na statistiku volných míst (portal.mpsv.cz), tak Českostán opravdu nezklame:
kliknout a zobrazit celý článek.....
19.06.2014,06:33Nezaměstnanost v Evropě, aktuální čísla

Nějak se mlčí o nezaměstnanosti. Proč by se o ní mělo psát, když jsou čísla beztak zkreslená a několikrát zreformovaná. Uváděná čísla o nezaměstnanosti je potřeba vynásobit dvakrát a pak získáte přibližnou reálnou hodnotu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
17.06.2014,06:33


Důvody proč nepřijmout EURO, prezidente Zemane!

V knize Aloise Jiráska byl pro mě zeman symbolem svobodného pána, který byl vlastenec, miloval svou zemi a chtěl pro ni jen to nejlepší. Nepreferoval žádné rozbroje, protože byl pro mír a tvořivou činnost. Až teprve, když proradná vyšší šlechta začala plenit krajinu, pouštět do ní cizáky a paktovat se s Bavory, přiklonil se na stranu Husitů a připojil se k těmto rebelům.

Po našem prezidentovi bychom neměli žádat ani jednu z těchto vlastností. Tím, že požaduje nástup Eura do roku 2017, zcela dává najevo, na čí straně stojí. Strana obyčejných občanů to určitě není. V následujícím textu se pokusím shrnout veškeré nevýhody přijetí Eura. Předtím se krátce zamyslím, proč si občas v záchvatu zlosti (a nejen já) Euro zlomyslně přeju.
kliknout a zobrazit celý článek.....
12.06.2014,06:33


Poslal jsem peníze na špatné číslo účtu. Co mám dělat?

Podařilo se vám poslat peníze na nesprávné číslo účtu? Následující text se vám pokusí pomoci situaci vyřešit.

Asi před čtyřmi roky jsem zažil situaci, kdy účetní omylem odeslala hromadným převodním příkazem elektronicky částku s okamžitou splatností všem příjemcům dvakrát. Byla to infarktová situace. Naštěstí to byli obchodní partneři a podařilo se všechny zaslané částky získat zpět.

Před dvěma lety se mi stalo, že jsem jedné hostingové firmě uhradil částku a tato nebyla použita na úhradu hostingu. Když jsem ověřoval situaci s podporou, sdělili mi, že jsem uvedl nesprávný variabilní symbol, a proto částka nenávratně propadá ve prospěch jejich firmy. Pěkné, co? Když jsem na hostingovou společnost víc zatlačil, přiznali, že jsem variabilní symbol uvedl správně (což byla pravda) a uznali platbu. I takové děsivé zážitky se mohou v Česku přihodit.
kliknout a zobrazit celý článek.....
05.06.2014,20:04


Minimální mzda - její výše se liší podle profese

Minimální mzda může být až 17000 Kč. Od 1.8.2013 platí nařízení tehdejší prozatimní vlády o zavedení nejnižší úrovně minimální mzdy podle profesí a zároveň úplně ta nejmenší minimální mzda byla zvýšena na 8500 Kč. Většina z vás zná můj názor na minimální mzdu. Minimální mzda musí být plošně zvýšena na 15000 Kč a následně škálována podle profesí. Níže uvádím přehled současných minimálních mezd a zároveň přikládám svoji představu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
21.04.2014,15:22


Nejčastější podvody pokladních a pokladníků s penězi v obchodech vůči zákazníkům

Řekl jsem si, že lepší je o tom napsat. Budete se mít na pozoru a nenecháte se okrást. Situace není beznadějná, ale dostatečně zoufalá jistě je. Na jednu stranu pokladní v obchodech chápu. Mají extrémně nízké platy a potřebují si nějak přivydělat. Ošizený zákazník je pro ně čistý zisk. Příjem tady a teď a bez nutnosti zdanění.
kliknout a zobrazit celý článek.....
13.04.2014,08:45


Státní dluh České republiky

Dnes máme rok 2014 a pokud lze shrnout hospodáření vlád od r. 1989, tak lze říct, že tato republika má dluh, a to hodně velký dluh. A nejenom, že stát dluží, ale on také vytváří dluhy do budoucnosti tím, že neřeší spoustu důležitých problémů jako chybějící pracovní příležitosti, úpadek školství, zdravotnictví a zejména důchodové manko, které bude čekat všechny ty, kteří aktuálně pracují.
kliknout a zobrazit celý článek.....
09.04.2014,21:04


Jak lze odložit konání dražby nemovitosti / majetku

Podle serveru www.ihned.cz lze dražbu nemovitosti odložit legálními a zákonnými prostředky takto:

- Exekutor vyhlašuje dražbu měsíc dopředu.
- Dlužník čeká.
- Den před dražbou dlužník podá na sebe insolvenční návrh, v němž žádá o oddlužení nebo o prohlášení konkurzu na svůj majetek.
kliknout a zobrazit celý článek.....
25.03.2014,21:43


Chov krav - rozdíl v ekonomice stručně a jasně: komunismus, socialismus, fašismus, nacismus, byrokracie, kapitalismus, globální kapitalismus

Pokud máte dvě krávy, bohatě to stačí na to, abyste pochopili základům ekonomiky v rozličných ''dokonalých'' ekonomických systémech.
kliknout a zobrazit celý článek.....
21.02.2014,20:34


Založit s.r.o. nebo nezaložit s.r.o. v ČR? Aneb, jak se nevyplácí mít společnost s ručením omezeným.

Z pozice živnostníka jsem vždy vnímal situaci společností s ručeným omezeným jako částečně výhodnou. Majitelé byli vždy z obliga, za všechno ručila virtuální právní osoba ve formě společnosti s.r.o. Ručení za problémy vyvolané s.r.o. byla vždy jen do výše vkladu společníků a řekněme si hned na rovinu, že jestliže vklad byl nějakých 200 000 Kč, tváří v tvář dluhům řádově vyšším to byla opravdu směšná suma. Český stát místo toho, aby důkladně vyšetřil a potrestal obchodní ekonomické zločiny, rozhodl se přijmout další zákony nebo úpravy zákonů stávajících, které budou postihovat všechny plošně bez výjimky. Stále ještě netuší, že darebáci si skulinku vždycky najdou, pokud není vůle tyto darebáky chytat, usvědčit a potrestat. Ale tohle není cílem tohoto článku rozebrat. Odmítám se hrabat v bordelu, který tento stát vytváří. Účelem státu je říct, zda se vyplatí založit si s.r.o. po 1. lednu 2014, kdy bude možnost založit společnost s ručením omezeným s kapitálem o velikosti jedné koruny.
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.12.2013,21:51


Přehled výhodných tarifů pro předplacené karty T-Mobile, Vodafone a O2

Po dvou letech jsem se rozhodl zjistit, zda nebude potřeba změnit tzv. Twist tarif od T-MOBILE za nějaký jiný, výhodnější. Twist tarif, který jsem cca tři roky používal, se jmenoval Twist Týden. Týdně jsem mobilnímu operátoru platil 19 Kč a za to měl výhodnější volání např. na pevnou linku. Tarif jsem si pořídil, protože jsem některé měsíce akčně obvolával známé nebo zákazníky. Existuje nějaký lepší tarif na kartu?
kliknout a zobrazit celý článek.....
20.11.2013,20:33


Nižší čistá mzda, vyšší zdravotní pojištění od ledna 2014

(aktualizováno 9.1.2014) Bude to další rána z milosti pro obyvatele Česka. Postihne zejména občany pracující v soukromém sektoru, protože ve skomírajícím soukromém sektoru (viz klesající HDP) nemůžeme očekávat plošné zvýšení mezd. Jakoby nestačila nedávná Singrova malá finanční reforma, kterou byla snížena hodnota koruny o přibližně 4 %. Za leden 2015 se budou počítat mzdy výhodněji pro stát – na zdravotním pojištění se vezme místo dosavadních 4,5 celkem 6,5 %. Pracující lidé tedy budou o 2 % ze svých hrubých příjmů chudší.
kliknout a zobrazit celý článek.....
18.11.2013,11:17


Bude zdražování? ČNB usiluje o oslabení české měny.

Dvou věcí si cením nade vše. Klidu a stability. Bohužel v tomto nezdárném státě se nejspíš těchto dvou stavů nikdy nedočkáme. Poslední měsíc jsem si začal pochvalovat pomalé klesání cen benzínu. Alespoň nějaké pozitivum, říkal jsem si, když už ty ceny potravin neklesnou. A bum! Česká národní banka si vydá prohlášení, že bude usilovat o oslabení koruny. A slibuje v případě potřeby neomezenou intervenci!
kliknout a zobrazit celý článek.....
07.11.2013,20:14


Na Šluknovsku a Děčínsku byla představena lokální měna TNE (Tvrdší než Euro)

Kurs české koruny vůči nové měně je 30 Kč za 1 ks TNE. TNE nemá formu běžného platidla, protože české zákony (pravděpodobně ještě z dob hluboké totality) na podobné snahy myslí a nahrazení české koruny je tvrdě trestáno zákonem. Proto autoři obešli zákon tak, že platidlo má podobu vratné sklenice se speciálním logem, což je nejspíš jediný legální způsob jak v Česku alternativní platidlo zavést. TNE bude fungovat jako doplňková forma hotovostní úhrady vedle české koruny.
kliknout a zobrazit celý článek.....
23.09.2013,06:28


SPOZ navrhuje jízdné ve vlacích mimo špičku zdarma

Strana práv občanů ZEMANOVCI (SPOZ) v předvolebním programu navrhuje, aby jízdné ve vlacích bylo mimo špičku zdarma. Můj názor je, že takový návrh nemůže vypadnout z člověka se zdravým úsudkem. Pokusím se shrnout, jaké mohou být následky tohoto populistického dárku občanům.
kliknout a zobrazit celý článek.....
20.09.2013,06:46


Česko je až 52. ekonomicky nejsvobodnější zemí. Lépe se umístila Botswana, Rumunsko, Rwanda i Slovensko.

Podle kanadského institutu Fraser je Česko 52. ekonomicky nejsvobodnější zemí na světě. Před námi se umístily země jako Botswana, Rumunsko, Rwanda i Slovensko. Na prvním místě se umístil Hong-Kong, druhý je Singapur, třetí Nový Zéland. Švýcarsko je čtvrté, Finsko sedmé, USA sedmnácté, Německo devatenácté.
kliknout a zobrazit celý článek.....
19.09.2013,17:26


OKD Ostrava: Dotace 6 miliard Kč na 3000 lidí, to jde, ne?

Aby bylo jasno. Horníků si vážím. Je to extrémně náročná práce v hnusném prostředí. Naneštěstí si horníků přestal vážit stát, stejně jako si přestal vážit surovinových zdrojů. Proto zprivatizoval ostravsko-karvinské doly, aby jim údajně pomohl, a nyní se plánuje dotace 6 miliard Kč a to i přes to, že doly vlastní soukromá společnost.
kliknout a zobrazit celý článek.....
17.09.2013,06:52


Ukazuje Maďarsko správnou cestu?

V roce 2010 strana Fidesz Viktora Orbána získala více než dvě třediny poslaneckých mandátů. Následně vydal parlament deklaraci o národní spolupráci v tomto znění:

''Po 46 letech okupace a 20 zmatených letech transformace Maďarsko znovu získalo právo a sílu na sebeurčení. V létě 2010 maďarský národ opět sebral sílu a dosáhl úspěšné revoluce u volebních uren. Parlament prohlašuje, že uznává a respektuje tuto ústavní revoluci. Parlament prohlašuje, že z dubnových voleb vzešla nová společenská smlouva. Pilíři naší společné budoucnosti budou práce, domov, rodina, zdraví a pořádek.''
kliknout a zobrazit celý článek.....
18.08.2013,22:26


Měnové reformy na území Česka od r. 1918

Možná je to matematická posloupnost, která nám sdělí, kdy přijde další zásadní měnová reforma. Rok 1919, 1940, 1945, 1953, 1990, 1993 + plíživá inflační měnová reforma v letech 1993 – 2013 (a možná dále). Podle těchto letopočtů na našem území došlo za posledních sto let nejméně k šesti zásadním měnovým reformám a také k plíživému inflačnímu oslabení měny, které máme tu čest sledovat v posledních dvaceci letech. V čem spočívaly jednotlivé reformy a co nás čeká v blízké budoucnosti? O tom si zkusíme něco napsat v následujícím článku.
kliknout a zobrazit celý článek.....
15.08.2013,15:12


Neustále se zvyšuje počet nucených dražeb domů a bytů kvůli nespláceným hypotékám

Banky u neplatičů hypoték stále častěji sahají po nucených dražbách domů a bytů. Dlužníci vyžadují přemrštěné ceny za své nemovitosti. Nedobrovolná dražba je jediný způsob, jak výrazně a rychle snížit nesplácený dluh, který mají u svých bank. V roce 2006 proběhlo 236 nucených dražeb nemovitostí. V roce 2010 se počet zvýšil na 784. V roce 2012 proběhlo 910 nucených dražeb. Tento rok bylo vykonáno přes 600 nucených dražeb a do konce roku se očekává, že poprvé v historii ČR překoná počet nucených dražeb nemovitostí číslo 1000.
kliknout a zobrazit celý článek.....
12.07.2013,06:45


II. důchodový pilíř - zatím totální fiasko

Do II. důchodového pilíře se podařilo nalákat více jak 74000 lidí. Předpokládám, že určité množství lidí, zejména zaměstnanců některých pojišťoven, to dostalo nepovinně povinně. Museli si sjednat tento produkt v rámci ''solidarity s firmou''. Dobře znám tyto tlaky, které se na zaměstnance vyvíjejí ze strany zaměstnavatele.
kliknout a zobrazit celý článek.....
07.07.2013,08:00


Kurzy měn: vývoj v polovině června 2013

Zveřejňuji informace o mých oblíbených měnách, u kterým věřím, že mají zajímavou budoucnost. Švýcarský frank (CHF) je od začátku dubna v neustálém poklesu. Aktuálně se vyplatí švýcarský frank nakupovat pro účely dovolené, nákupu v zahraničí. Jeho kurs se pohybuje kolem 21 korun. Není to nic moc, protože už byl kurs franku i nižší. Pro investiční záměry bych spíš vyčkával na příznivější období.
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.06.2013,06:33


Vážení střadatelé - vyplatí se spořit?

Spořit se v dnešní době nevyplácí - toto je vzkaz současné doby zde v České republice drobným střadatelům. Minimální bankovní úroky na termínovaných účtech. Nízká, avšak vytrvalá inflace. Nízké mzdy. Vysoké náklady. Vysoké daně. Toto jsou faktory, které z drobných střadatelů vyrábějí dlužníky bez naspořených úspor.

Snižují se úroky u vkladových účtů. Také se snižují úroky u hypoték. Střadatel pláče, oproti tomu dlužník si tancuje. Co na tom, že svůj tanec provozuje na žhavém popelu ztráty životních jistot, který může kdykoli vzplanout.
kliknout a zobrazit celý článek.....
03.06.2013,06:51


Kdy odejdu do důchodu - je třeba si zoufat?

Hranice pro odchod do důchodu se neustále natahuje. Sociálně necitliví politruci se nám snaží neustále naznačovat, že starých lidí přibývá, a z toho důvodu je potřeba nástup do důchodu oddalovat. Proč je tato situace taková, jsem psal mnohokrát. Jednou z příčin je slabé zdanění výrobních prostředků, strojů a automatů. Další příčina je nedostatečná ochrana trhu, korupce, odklon státních prostředků. Nepevná měna, inflace a vysoká nezaměstnanost.
kliknout a zobrazit celý článek.....
22.05.2013,06:59


Další úder proti plátcům DPH

Pokud přesáhnete milion korun obratu, stáváte se automaticky plátcem DPH. Jestliže nakoupíte zboží od dodavatele v rámci EU za více jak 326 000 Kč v běžném účetním období, stáváte se plátcem DPH. Pokud zaplatíte za přijatou službu osobě registrované k dani v jiném členském státě, která má sídlo, místo podnikání nebo provozovnu v tuzemsku nebo od zahraniční osoby povinné k dani, stáváte se automaticky plátcem DPH (zdroj zde: http://www.podnikatel.cz/clanky/obrat-vyssi-nez-1-milion-stavate-se-platcem-dph/).
kliknout a zobrazit celý článek.....
22.05.2013,06:26


Počet vypsaných článků na stránce: 25 z celkem 75 článků.
1  2  3  
BLOGOVINY
17.12.2023,09:39
Čína dokončila vývoj elektromagnetického děla, čímž v této oblasti technologicky překonala atlantický Západ alias Atlantiďany......
17.12.2023,09:36
Dle Novinky.cz pravděpodobně skončí sklárna v Květné. Sklárna vznikla v r. 1794, přežila habsburky, první světovou, druhou světovou válku, fašisty, komunisty i divoká devadesátá léta. Poslední záchranou firmy může být úvěr od banky.... 82 zaměstnanců dostalo výpověď......
17.12.2023,09:32
Dle Seznamzpravy.cz údajně končí firma Gurmán Sedlnice, která vznikla v r. 1994. Majitel uvádí, že v Česku už podnikat nebude, dává najevo, že v českostátu není zdravé podnikatelské prostředí. Platby za energie vzrostly firmě o 160 %......
17.12.2023,09:28
Idnes.cz uvedl, že v letech 1945 - 1990 prodala belgická katolická církev 30 000 dětí, které odebrala matkám a prodala je do nových rodin. Jedno dítě se prodávalo za 10 000 belgických franků. Cituji: "Biskupové se ohrazují, že finance byly použity na životní náklady či lékařské prohlídky.".....
11.12.2023,13:07
Novinky.cz uvedly, že ruské torpédoborce zakotvily v přístavu hlavního města Filipín - Manily. Filipíny s Ruskem udržují přátelství. Začátkem prosince 2023 ruské lodě kotvily v komunistickém Vietnamu, který je také přítelem Ruska......
11.12.2023,13:03
Novinky.cz uvedly, že francouzské vydavavatelství Editis, konkrétně dceřinná společnost Interforum, čelí protestům zaměstnanců. Tuto společnost tento rok převzala společnost CMI českého miliardáře Křetínského......
09.12.2023,15:06
Novinky.cz uvedly, že mnohá ruská města místo oslav Nového roku pošlou peníze ruské armádě, aby bylo dosaženo vítězství nad Západem. Toto chování připomíná SSSR za druhé světové války, kdy celá země pracovala na vítězství nad Hitlerem a veškeré oslavy byly odloženy na období po válce......
06.12.2023,19:21
Vídeňský Hofburg byl 6.12.2023 zaplaven vodou z vodovodního řadu. Voda zalila nádvoří palácového komplexu, nádvoří Schweizer Hof a částečně náměstí Heldenplatz.Vody vyteklo ohromné množství. Hofburg byl kdysi sídlem habsburského panovníka......
04.12.2023,19:30
Cituji ministra: "Celý západ prochází krizí, kterou bych nazval sociálně ekonomickou...".....
04.12.2023,18:47
Idnes.cz uvedl, že studentky si musí sundávat "kosticové" podprsenky, protože tyto na bezpečnostním skenovacím rámu způsobují falešné poplachy. Cílem univerzity je, že studenti nesmí pronést žádnou elektroniku, aby nemohli "u zkoušek podvádět". Studenti mají problémy s brýlemi. Také brýle spouští falešné poplachy. Veškeré kovové předměty musí uschovat do uzamykatelné skříňky, tedy nejspíš i včetně těch podprsenek. Univerzita navíc prý vyhlásila, že kdo pípne na rámu dvakrát, nebude k testům puštěn......
03.12.2023,10:51
Archeologové objevili dosud neznámý starověký jazyk Kalašmanů, kteří žili na severozápadě Chetitské říše. Jazyk byl zaznamenán na hliněné tabulce za pomocí klínového písma. Chetitská říše totiž zaznamenávala jazyk a kulturní zvyklosti menšin (Luvijci, Palajci, Chattijci, Churrité), které obývaly toto území......
03.12.2023,10:47
V neděli dne 3.12.2023 před 6. hodinou ranní se v České Třebové srazily dva nákladní vlaky. Dva lidé jsou zranění, vykolejeno a zdemolováno je šest vozů......
29.11.2023,18:35
Novinky.cz uvedly, že český ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela usiluje o výjimku na dovoz oceli z Ruska. Cituji: "Český ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela v pondělí uvedl, že věří, že ČR získá výjimku na dovoz ruské oceli.".....
27.11.2023,18:09
U Račiněvsi na Podřipsku byla nalezena mohyla dlouhá 120 m. Lokalita je zhruba na půl cesty mezi Prahou a Ústí nad Labem - nedaleko Říp, přesněji cca pouhé 3 kilometry na západ od Řípu. Celá ta lokalita je tam poměrně zvláštní s velice zajímavými krajinnými markanty. 120 m dlouhá mohyla dokonce s pohřební komorou 5,5 x 2 metry je naprostý unikát. Mohyla je stará 4 - 6 tisíc let (!) a rozhodně nijak nesouvisí s věhlasným azylantem (a v Charvátech zločincem) praotcem Čechem......
27.11.2023,07:09
Dle zprávy Novinky.cz jsou Poláci v šoku nad tím, jak vysoké ceny za potraviny v Čechystánu jsou. Novináři z polského serveru Fakt.pl provedli kontrolní nákupy a nestačili se divit. Za stejný nákup nechali v Čechystánu o 70 % víc peněz než v Polsku. A to je tedy nářez......
26.11.2023,18:22
Ministryně obrany ČR Černochová prohlásila, že už materiálu pro pomoc Ukrajině mnoho nezbývá. Toto prohlášení uvedla v České televizi 26.11.2023. Přitom ukrajinský zástupce a bývalý velvyslanec Ukrajiny Perebyjnis právě v těchto dnech žádá o zvýšenou pomoc, cituji "všechny zbraně, které Ukrajina potřebuje". Skutečně je obtížné pochopit, proč najednou ministryně Černochová odpírá veškerou účinnou pomoc spřátelené a osudem zkoušené zemi. Snad zasáhne a situaci zachrání prezidente Pavel, který před devíti lety v r. 2014 jako náčelník generálního štábu ČR nabízel, že by čeští vojáci mohli být "na hrotu kopí"......
22.11.2023,18:47
Portál Dotyk.cz přinesl informaci, že v některých směrech byl život středověkého nevolníka lepší než život českého zaměstnance. Někdy v 8. a 9. století začali v Evropě ztrácet rolníci své dosavadní svobody a měnili se v nevolníky, kteří musel pracovat na svého pána. Poddaný většinou odváděl jednu třetinu toho, co vypěstoval, svému pánu. Platila se také daň státu a rovněž se odváděl desátek církvi. Na panském poli museli nevolníci odpracovat 18 až 24 dní ročně. V porovnáni se dnešním pracovníkem měl tehdejší nevolník více volného času. Po žních dostal od svého pána 8 týdnů volna. Nemusel robotovat v neděli a o církevních svátků. Dokonce si mohl při práci dát šlofíka a častěji odpočívat, třeba i po svačince a obědě......
22.11.2023,18:45
Náčelník štábu české armády Řehka prohlásil, že česká armáda se připravuje na válku s protivníkem, který disponuje jadernými zbraněmi......
06.11.2023,16:35
Novinky.cz uvedly, že předseda Fiala dokázal prakticky porovnat ceny vybraných potravin v Německu a Česku a zjistil, že v Německu jsou ceny potravin nižší než v Česku. Jako bonus zjistil, že některé potraviny jsou v Německu nejen levnější, ale mají i vyšší hmotnost - tj. obsahují větší množství. Proč to tak je, Fiala nezjistil, ale slíbil, že se na to zkusí zeptat......
04.11.2023,10:40
Ministerstvo vnitra (Vít Rakušan, politická strana STAN) hodlá náborovat zaměstnance z Filipín v počtu 10 300 Filipínců ročně. Z článku na novinkách není patrné, proč náboruje právě ministerstvo vnitra, zda chce posílit ochablé řady policistů nebo bachařů......
04.11.2023,05:34
Nový sekretář generálního ředitelství České televize Igor Němec (bývalý pražský primátor) dle sdělení média Seznamzpravy.cz prohlásil, že Česko není právní stát.

Cituji:
„Nikdo z nás tady není právník, ale myslím si, že nepotřebuju pět vysokých škol, abych na otázku, jestli je u nás právní stát, uměl odpovědět. Odpověď zní jasně: Není,“ uvedl Igor Němec.
.....
04.11.2023,05:25
Dne 3. listopadu 2023 udělil alžírský parlament stoprocentním souhlasným hlasováním alžírskému prezidentu Abdalovi Madžídovi pravomoc vstoupit do konfliktu mezi Izraelem a Palestinou - a to na straně Palestiny proti Izraeli. Alžírská armáda je střední velikosti a poměrně efektivně vyzbrojená. Má 130 000 vojáků v aktivní službě a 150 000 vojáků v záloze. Dle dat z r. 2020 má víc jak 1460 tanků, 1100 dělostřeleckých systémů, 530 protivzdušných systémů, 110 bojových letounů, 40 bitevních vrtulníků, 6 ponorek, 8 velkých hladinových lodí a tisíce kusů další bojové techniky......
02.11.2023,16:45
Dle Idnes.cz se z vynesení rozsudku soudem nad politikem Fujim (politická strana HOP09) dostala na veřejnost jména tří poškozených pradlen, což se nemělo stát.

Zákon zakazuje zveřejňování jmen svým vřelým objetím. No, v Čechystánu se zjevně nic neutají...

.....
02.11.2023,10:39
Novinky.cz uvedly informaci, že brněnským městským soudem byl odsouzen policejní kapitán M. V. k trestu odnětí svobody 4 roky nepodmíněně za zneužití pravomoci úřední osoby, legalizaci výnosů z trestné činnosti, nadržování, zpronevěru a neoprávněný přístup k počítačovému systému. Policejní kapitán se totiž spolčil se zloději automobilů......
01.11.2023,18:47
Česko se rozhodlo poctivě a důkladně pokračovat v namátkových kontrolách na hranicích se Slovenskem a to tak, že prodloužilo termín kontrol o 20 dnů do 22. listopadu 2023.

A pozor ministr vnitra Rak-ušan prohlásil:
Dokud nebude fungovat skutečně účinná ochrana vnější hranice EU, budeme muset dopady nelegální migrace řešit na vnitřní hranicích schengenského prostoru.

Podle tohoto prohlášení tedy EU dostatečně nechrání svou vnější hranici a tudíž lze z toho vyvodit, že v EU není bezpečno, protože sem může nelegálně přicestovat kde kdo a pronést kde co......
29.10.2023,07:05
Prezident Pavel prohlásil, že Česko má na to, aby ve světě hrálo první ligu......
29.10.2023,07:03
Ministryně obrany ČR Černochová požaduje, aby Česko vystoupilo z OSN. Prohlásila, cituji: Stydím se za OSN. Dle mého názoru nemá ČR v organizaci, která fandí teroristům a nerespektuje základní právo na sebeobranu, co pohledávat. Vystupme.".....
28.10.2023,17:01
Tři miliony lidí žijí v Česku na hranici chudoby. Víc jak 660 tisíc lidí má exekuci majetku. V Čechystánu probíhá více jak čtyři miliony exekučních řízení......
28.10.2023,16:59
Prezident Pavel nechtěně praštil dne 28.10.2023 při ceremoniálu vojáka vlajkou do hlavy. Z videa na www.novinky.cz nebylo patrné, že by se vojákovi omluvil. Dělal, jakoby nic a pokračoval v ceremoniálu......
28.10.2023,16:56
Prezidente Pavel jmenoval dne 28.10.2023 16 nových generálů......
Zobrazit všechny blogoviny....
název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2024 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 8.2.7), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v