Úvod Hledání On-line hry On-line testy Předplatné Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:554015
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Ekonomika

Budou nyní Řekové, a nejen Řekově, věřit bankám?

Ve starším článku o řecké krizi jsme si vysvětlili, že řecké banky nemohly vyplácet Řekům bankovky, protože jednoduše řečeno, žádné neměly. Nebyly likvidní a to nikoli proto, že by měly málo teoretických peněz k výplatě, ale právě proto, že řecká národní banka neměla bankovky, které by ostatním řeckým bankám poslala. Jednotlivé banky mají své účty u příslušné národní banky spolu s fyzickými penězi.
kliknout a zobrazit celý článek.....
26.07.2015,18:00Identifikovaná osoba k DPH, kdy se zaregistrovat, jaké výkazy zpracovat

Dlouhou dobu mi leželo v žaludku přikázání tohoto státu ohledně povinné registrace plátce DPH v případě, že občan splní některé ze stanovených podmínek. Přikázání byla poměrně přísná a vyplývalo z nich, že pokud bude malému bloggerovi platit za reklamu např. firma Google s pobočkou v Irsku, tento malý blogger s docela bezvýznamným obratem, se bude muset stát plátcem DPH se všemi povinnostmi, které k této výsadě náleží.
kliknout a zobrazit celý článek.....
20.07.2015,12:54


Řecký smrtící tanec dluhových nožů. Řecký parlament, řecké referendum, řecké reformy.

Řecku došly peníze a většina lidí kroutí hlavou nad tím, CO SE TAM DOOPRAVDY DĚJE, a proč se událostí vyvíjejí tím nejpodivnějším způsobem. Jestliže si převedeme řecký problém na analogii s obyčejným člověkem, celý příběh nám nedává smysl. Proč se Řecku neustále půjčují peníze, když je tento stát nedokáže splácet? Proč si Řekové (s porovnáním s národy východní Evropy) stále žijí mnohem lépe, když jim peníze došly? A ta nejlepší otázka na konec? Proč se řecké banky dočasně zavřely a přestaly vyplácet lidem JEJICH VLASTNÍ peníze? Jak to souvisí s dluhem Řecka jako státu?
kliknout a zobrazit celý článek.....
11.07.2015,07:54


Agentura Fitch potvrdila rating A+ pro Česko

Zvláštní. Agentura Fitch potvrdila rating A+ pro Česko. Znamená to prý, že Česko je důvěryhodný investiční partner, co se týká dlouhodobých devizových závazků Česka. Netušil jsem, že naše země je na tom lépe než Rusko, které má rating BBB-, tedy diametrálně naprosto horší.
kliknout a zobrazit celý článek.....
10.05.2015,19:49


Pojistné smlouvy, pojišťovny, vychytralost a apokalypsa

Mám uzavřené pojistné smlouvy na nejrůznější události. Ptal jsem se mezi známými, zda jsou pojištění například kvůli odpovědnosti z výkonu povolání, proti škodě způsobené vyplavením bytu, proti krádeži, proti úrazu. Většina lidí kolem mě má pouze povinné ručení. Občas někdo odpovědnost z výkonu povolání. Většina z dotázaných si myslí, že je pojišťovna v případě škody neodškodní dostatečně a nejsou si jistí výhodností pojistné smlouvy. Mají pocit, že je pojišťovna okrádá o jejich peníze a nenabízí jim dostatečné jistoty.
kliknout a zobrazit celý článek.....
09.05.2015,17:37


Úspěšní čeští podnikatelé nemají nástupce? Děti nemají dostatečné schopnosti?

Novinky.cz zveřejnily článek s dobrým postřehem, že řada českých firem má stárnoucí majitele, jejichž děcka nejsou schopna firmu převzít a odpovědně ji vést. Jsou údajně vypiplaná, sebestředná, sobecká tak, že nemají adekvátní vztah k práci, neváží si hodnoty peněz a necítí, kam firmu směřovat tak, aby byl zajištěn další rozvoj.

Řekněme si to na rovinu. Většina rodinných firem je postavena takto: Ústřední postavou je rodič nebo oba rodiče, kteří podnikají od začátku 90. let kdy se chytli jedné z následujících příležitostí, kterou dnes již nikdo za pačesy nechytne:
kliknout a zobrazit celý článek.....
30.04.2015,06:57


Exekuce, novodobý mor a inkvizice

Na Novinkách.cz vyšla zpráva, že exekuce je uvalena na více jak 900 000 občanů. Tři a více exekuce má 350 000 lidí. Více jak deset exekucí má 100 000 lidí. To jsou velice negativní informace. Vyplývá z nich, že budoucích bezdomovců je v této zemi minimálně nějakých 300 - 500 000 lidí.
kliknout a zobrazit celý článek.....
29.04.2015,06:38


Růst a krize: Příčiny vzestupu a pádu manažerů i řadových pracovníků

Ze své zkušenosti jsem zavnímal zajímavý efekt chování firem vůči klíčovým zaměstnancům. Většina firem, které se snaží generovat zisk a prosperovat, se snaží přijímat zaměstnance, u kterých cítí nejlepší shodu výkon kontra náklady. Je prostým faktem, že na zaměstnanci lze vydělat i ušetřit nemalé peníze. Pokud se firmě podaří přijmout zaměstnance, který není náročný na plat a zároveň podává slušný pracovní výkon, výdělek pro majitele firmy, akcionáře nebo jednatele, může být značný. Standardně je tento požadavek plněn prostřednictvím najatých manažerů, kteří jsou královsky zaplacení právě za to, aby ze zaměstnanců vyždímali co nejvyšší výkon za co nejmenší plat. Tento přístup je v zájmu zaměstnavatele, tady není žádných pochyb.
kliknout a zobrazit celý článek.....
26.04.2015,08:16


Největší zlaté rezervy států světa a celkový trend

Přináším vám přehled zlatých rezerv vybraných světových států včetně Česka v letech 2009 - 2014. Jsou to zajímavá čísla a zejména je zajímavý jejich vývoj, kdy se Česko zlata permanentně zbavuje, zatímco jiné státy rezervy posilují (Čína, Rusko) a některé státy udržují stabilní rezervu (Slovensko).
kliknout a zobrazit celý článek.....
30.03.2015,18:52


Proč banky nabízejí směšně nízké úroky na vkladových účtech?

Po krásném nedělním ránu ošizeném o jednu hodinu (změna času) jsem si přečetl oslavný článek v Novinkách na super výši úroků. Ano, rekordní úrok 1.63 % u Sberbank, to je opravdu důvod k oslavě. Airbank 1.1 %, Česká spořitelna 0.7 %, ČSOB 0.45 %, ČSOB Era 0.7 %, Equa Bank 1 %, Expobanka 1.1 %, Fiobanka 0.4 %, Komerční banka 0.2 % + bonus 1 %... atd. Vždycky, když se podívám na tyto procent a vzpomenu na procenta z 80. a 90. let, automaticky vybírám většinu pěnez a investuji jinde. Je to jako podmíněný reflex.
kliknout a zobrazit celý článek.....
29.03.2015,11:48


Zlato, investiční slitky, investice do zlata. Je to dobrá investice?

Bohužel žijeme v přeregulovaném světě, kde se elity u kormidel snaží o takovou korekci v ekonomice, aby ony neztrátovaly s tím, že největší břímě nákladů nese střední a nízká vrstva obyvatel. Pokud se podíváme do křesťanských textů, zjistíme, že lepší než zlato je království nebeské. Proto není potřeba hromadit prostředky ve zlatě zde na zemi, protože v nebi dostaneme dostatečně hojnou odměnu. Někteří lidé, obdaření pudem sebezáchovy, však nechtějí čekat na Godota, nestačí jim zírat na zlaté předměty v kostelních svatostáncích, ale chtěli by si nějakým způsobem uchránit hodnotu práce, kterou odvedli a nemohou ji ihned z nejrůznějších důvodů utratit.
kliknout a zobrazit celý článek.....
26.03.2015,18:57


Hypotéky, hypotekáři a pomalá finanční sebevražda

Vzít si hypotéku nebo úvěr na bydlení je v současné době úžasně moderní trend. Bez hypotéky většina lidí není schopna postavit nebo koupit dům. Když si spočítají úsporu ze svého platu, vyjde jim, že by museli šetřit desítky let, než by se zmohli na takový čin. A proto si raději vezmou hypotéku, která jim vysněné bydlení poskytne v krátkém časovém horizontu.
Celková výše napůjčovaných částek na bydlení zdaleka přesahuje jeden bilion korun českých. Zadlužených úvěrářů a hypotekářů je více jak 800 000. Průměrný dluh hypotéky na jednoho hypotekáře činí více jak jeden 1 500 000 Kč. To jsou docela alarmující čísla. Proč nás tato doba nutí brát si hypotéky?
kliknout a zobrazit celý článek.....
18.03.2015,06:47


Daňové přiznání, přehled příjmů a výdajů 2014, zdravotní pojišťovna, OSSZ

Přináším vám pár rychlých tipů, jak na daňové přiznání a různé tiskopisy od zdravotní pojišťovny a OSSZ. Článek by vám měl ušetřit čas a možná i nervy.
kliknout a zobrazit celý článek.....
22.02.2015,11:32


Česká pošta opět zdražila poštovní služby

Tak nám Česká pošta opět zdražila služby. Co na to říct? Služby pošta zdražuje v nepravidelných intervalech posledních 25 let. Kéž by se zvyšovaly platy stejnou úměrou, jakou služba zvyšuje ceny!
kliknout a zobrazit celý článek.....
04.02.2015,19:46


Daňové změny, paušály, poplatky a daší každoroční výpotky českého státu

Tak jako každý rok, i nyní nastává smršť daňových změn, které začnou platit od ledna 2015. Jsem v produktivním věku už téměř dvacátý rok a neustálé každoroční změny mě pomalu začínají unavovat.
kliknout a zobrazit celý článek.....
12.12.2014,21:23


Největší výrobci chytrých mobilních telefonů v roce 2014, lehké srovnání s roky 2013 a 2012

Kdo jsou největší výrobci chytrých smartphone mobilních telefonů? Je to Samsung? Apple? Firma z Číny? Pro ty z vás, kteří plánujete pořídit si nový chytrý mobilní telefon, může být informace o velikosti výrobce v návaznosti na minulé dvě roční období důležitá.Podívejte se tedy, kdo jsou ti největší výrobci chytrých mobilních telefonů a jak se jim daří.
kliknout a zobrazit celý článek.....
20.11.2014,19:21


A další povinnost pro plátce DPH. Měsíční hlášení finančáku. Dělá si stát legraci?

Nedělá. Není to legrace. Datová schránka. Hlídaní neplatičů z řad partnerů. Platba daně z neuhrazené vystavené faktury. A nyní povinnost dávat měsíčně hlášení finančnímu úřadu o tržbách. Je smutné, že se podnikatelů zastává pouze ODS a TOP09.

Když to shrneme, tak stát se snaží znechutit podnikání, jak to jen jde. O velkých firmách není řeč. Jejich administrativní aparát v pohodě unese nějaké papíry měsíčně navíc. A drobný živnostník - plátce DPH? Ten se z toho papírování může, s prominutím, potentovat.
kliknout a zobrazit celý článek.....
05.11.2014,06:44


Oslava HDP Česka

Na Hospodářských novinách oslavují reálný růst hrubého domácího produktu o 50 % za posledních 25 let. Údajně se jedná o ekonomicky nejúspěšnější období v historii. Kupní síla prý stoupla ze 60 % průměru zemí EU na 80 % průměru v roce 2013.

Zkusím se k výše uvedeným glorifikacím české životní úrovně kriticky vyjádřit.
kliknout a zobrazit celý článek.....
06.10.2014,20:14


Výpočet skutečných nákladů na dopravu osobním automobilem a hromadnou dopravou (on-line kalkulačka)

Dlouhou dobu mě trápilo, kolik skutečně projíždím osobním autem při cestě do práce. Je výhodnější cestovat radějí hromadnou dopravou? Jak si mám optimálně namixovat cestu autem nebo vlakem, aby byly náklady optimální? O kolik si mám říci k platu jako příplatek za náklady na dopravu? Na tyto a další otázky vám odpoví náš ON-LINE kalkulátor skutečných nákladů na dopravu do zaměstnání.
kliknout a zobrazit celý článek.....
21.09.2014,16:51


Stejná práce, ale plat se liší. Je to v pořádku?

Na Idnes.cz vyšel článek o tom, že při stejné profesi se plat v ČR může výrazně lišit. Prodavač si přijde v Praze i na 30 tisíc hrubého, kdežto na Moravě má např. jen 15 tisíc. V diskusi se objevila polemika, zda je v pořádku, aby při stejné profesi byly výrazně odlišné platy. Podle mého názoru to v pořádku je, ale s velice důležitým dovětkem, který zmíním níže.
kliknout a zobrazit celý článek.....
01.09.2014,19:03


Česko: Na 25 zaměstnanců musí být jeden postižený. Kdo nezaměstnává invalidu, platí speciální daň nebo musí nakupovat zboží !!!

Tak toto je Česko. Podnikatel musí zaměstnávat na 25 lidí jednoho invalidu. Když nemá invalidu, tak platí speciální daň ve výši 64 850 Kč ročně nebo musí ročně nakoupit výrobky a služby od invalidních družstev ve výši 181 580 Kč!!!
kliknout a zobrazit celý článek.....
31.08.2014,10:01


Pozor na padělky! Pozor na biologicky znehodnocené bankovky!

S tou naší českou měnou to není úplně nejlepší. Ne, že by nějak padala, i když Singer dělá, co může, aby ji oslabil. Ale tak nějak nemá dobré zdraví. ČNB někdy před dvěma lety vydala brutální předpis, který, kdyby se vzal doslova, tak by zrušil všechny bankovky, které nejsou nové. Protože za biologické znečištění lze považovat třeba i kakánky bakterií.
kliknout a zobrazit celý článek.....
09.07.2014,20:42


V Německu byl odsouhlasen minimální plat 39 000 měsíčně. To je 8,5 euro za hodinu.

Zatímco minimální plat v Českostánu činí něco kolem 8000 Kč, dějí se v Evropě zajímavé platové posuny. Němci si odsouhlasili minimální mzdu 39 000 Kč. V Austrálii mají mzdu 44 000 Kč měsíčně. V Izraeli je minimální mzda 22 000 Kč měsíčně. Na Novém Zélandu je minimální mzda 34 000 Kč měsíčně. V Lucembursku je minimální mzda 48 000 Kč měsíčně. V Belgii je minimální mzda 38 000 měsíčně. V Nizozemí činí minimální mzda 37 000 Kč měsíčně. V Irsku je minimální mzda také 37 000 měsíčně.
kliknout a zobrazit celý článek.....
04.07.2014,06:38


Kdy přijde opravdová hospodářská krize?

Všechny ukazatele nasvědčují tomu, že se blíží něco velkého, historicky významného. Ne však příjemného pro obyčejný lid. Velká hospodářská krize, velká válka nebo velké zotročení. Zvyšující se nezaměstnanost, klesající reálné příjmy, oddalovaný nástup do důchodu, vznikající válečné konflikty.
kliknout a zobrazit celý článek.....
03.07.2014,20:37


Důchodová bomba, drobní živnostníci budou živořit

O tomto se nemluví. Hlavní média mlčí. Stát se tváří, že se nic neděje. Ale ono se děje. V současné době jsou v tomto státě miliony živnostníků. Statisíce živnostničí samostatně a počítají se mezi tzv. drobné živnostníky. Jsou to stánkaři, řemeslníci, drobní výrobci, švarc živnostníci (většinou z donucení, ale to státního kontrolora nezajímá), kadeřnice, pracovníci ve službách prostřednictvím živnosti a další.
kliknout a zobrazit celý článek.....
29.06.2014,21:49


Počet vypsaných článků na stránce: 25 z celkem 75 článků.
1  2  3  
název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2023 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v