Úvod Hledání On-line hry On-line testy Předplatné Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:567482
Tento rok:15688
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Cestování - turistika

Touláme se přírodou a relaxujeme 1

Povím vám pohádku o tom, jak se vlastně stalo, že musíme utíkat do městských a církevních parků... Kde zůstala zahrádka, louka, pole. Kde jsou slepičky, králíčci, prasátka, kravička, o kterých bychom mohli říct - toto patří mě a já se z toho těším každý den??
kliknout a zobrazit celý článek.....
05.09.2022,12:30Dovolená v Anonyčovicích, zážitky a dojmy z r. 2018

Jestli to správně počítám, byla to moje třetí dovolená v produktivním životě. Ta první se odehrála na Šumavě snad před 16ti lety a jel jsem tam autem. Z výletu jsem si vzal ponaučení, že jestliže se chci skutečně dovolovat, nemohu u toho řídit, a zvláště ne dlouhou trasu. To už je skoro jako pracovní služebka. Proč si dělat násilí, když mě řízení na rozhrkaných českých cestách s dírami, agresivními řidiči a preventivními kontrolami bezpečnostních orgánů nebaví.
kliknout a zobrazit celý článek.....
25.07.2018,16:51


Výstava modelového kolejiště 2017

Dnes jsme s rodinou navštívili výstavu modelové kolejiště, respektive výstavu kolejiště vláčků velikosti HO. Byla to výstava sdružení modelářů v jednom okresním městě, jedno ve kterém. Rád bych napsal slova chvály, ale bohužel nemohu. Dcerka se na vláčky těšila a já měl takovou zkreslenou představu, že tam přijdeme, všechno si prohlédneme, dcerka si něco vyzkouším, třeba zapne vláček, přehodí výhybku nebo něčím zatroubí, a půjdeme plní radostí a dojmů domů. No... to bychom nemohli být v Česku.
kliknout a zobrazit celý článek.....
17.11.2017,17:54


Holešovský zámek a zámecká zahrada

Zjistil jsem, že se v naší zemi skrývají velice krásná místa vytvořená člověkem. Pravdou však je, že často byla krása vykoupena v poměrně nedávné historii doslova a do písmene krví a potem našich předků.
kliknout a zobrazit celý článek.....
30.07.2017,18:24


Archeoskanzen MODRÁ

Poslední dobou se intenzivně zabývám Velkou Moravou. Proto jsem uvítal výlet do archeoskanzenu Modrá nedaleko Starého Města, které jak víte, bylo kdysi v minulosti VELIGRADEM, VELEHRADEM, BELIGRADEM = hlavním městem Velké Moravy.
kliknout a zobrazit celý článek.....
30.07.2017,14:58


Přerovský městský park Michalov, perla Moravy

Před rokem si naše rodina udělala výlet do Přerova, konkrétně do městského parku Michalov. Konečně jsem se dostal k fotkám a tak po roce sepisuji zážitky z tohoto místa.
Nad souslovím městský park by mnohý ohrnul nos, že to není čistá příroda vzdálená od městského ruchu. V mých očích je městský park Michalov naprostý unikát a vynikající projekt. Kompozice vody, květin, zákoutí pro děti, klidu, prodejních stánků i různých atrakcí.
kliknout a zobrazit celý článek.....
04.07.2017,17:48


Hrad Helfštýn, němý svědek moravského odporu proti Lucemburkům

Když jsme si před pěti lety v roce 2012 udělali výlet na Hrádek na Baště u Boskovic, netušili jsme, že mezi Hrádkem a Helfštýnem je spojitost. Hrádek u Boskovic patřil Oldřichovi/Arklebovi z Boskovic. Helfštýn nechal postavit rytíř Friduš z Linavy, kterého Jan Lucemburský hanlivě nazýval "loupežníkem". No... nevím, zda by si obyčejný loupežník dokázal postavit tak velkolepou a nikdy nedobytou pevnost!
kliknout a zobrazit celý článek.....
08.05.2017,11:22


Den letiště Přerov 2016

Dnes proběhla akce Den letiště Přerov. Ne, opravdu jsem tam nebyl :-), ale přesto jako kdybych tam byl. Zrovna jsme obdivovali modelářskou show na hřišti v Chropyni, když nám nad hlavou začala létat letadla. Super. Přesunuli jsme se domů na balkon, vytáhli dalekohled a foťák.
kliknout a zobrazit celý článek.....
16.07.2016,19:13


Květná zahrada Kroměříž 2016

Zatímco všude kolem je znečištěný vzduch, otřesný silniční provoz, průmyslové znečištění, nepitná voda v řekách, stačí zamířit tím správným směrem a objevíme malý ráj s dýchatelným vzduchem a příjemným prostředím uprostřed betonové a asfaltové skřetí pustoty. Květnou zahradu ve městě Kroměříž.
kliknout a zobrazit celý článek.....
16.07.2016,18:14


Pozor na nože! Jak se (ne)stát turistickým zločincem s nožem snadno a rychle.

V souvislosti s chystaným omezením střelných zbraní v České republice jsem se rozhodl napsat článek s informacemi o tom, jak moc jsou omezeny nože v některých zemích Evropy i okolního světa. Některým lidem může připadat neuvěřitelné, nakolik mohou být okleštěny svobody občana v tzv. demokratických zemích, co se týká držení a nošení takové primitivní zbraně, jako je nůž. Zdá se, že občan s nožem představuje v mnoha státech noční můru mnohých politiků. A politici se tedy činili. Výsledkem jsou silné restrikce na držení a nošení nožů v mnoha zemích. Následující text bude tedy důležitý jak pro turisty, kteří si potřebují na cestách ukrojit chleba, tak pro budoucí emigranty, kteří si s sebou mohou vzít kuchyňské nože na přípravu jídel a přitom se snadno dostat v některých zemích do basy...
kliknout a zobrazit celý článek.....
02.06.2016,21:11


Zoo zoologická zahrada Zlín Lešná 2015, fotografie, fotogalerie a dojmy

S celou rodinou jsme se po pěti letech vydali do blízké zoologické zahrady Lešná u Zlína. Oproti poslední návštěvě jsme byli zkušenější a zaparkovali jsme na parkovišti zdarma, které se nachází u druhého vstupu do zahrady. Ušetřili jsme tedy za parkovné. Vstupné do ZOO je poměrně vysoké, za dospělého platíte 130 Kč, za dítě platíte 80 Kč, děti do 3 roků mají vstup zdarma. Za rodinu dva rodiče a jedno dítě vypláznete při vstupu 340 Kč, což není právě málo.
kliknout a zobrazit celý článek.....
06.06.2015,18:58


Setkání vladařů v Kroměříži květen 2015: Fotogalerie

Shodou okolností jsem se přichomýtl k akci oslav 130. výročí schůzky rakouského císaře Františka Josefa I. a ruského cara Alexandra III v Kroměříži. Vytvořil jsem pro vás sérii snímků. Setkal jsem se s kolonou vladařů na mostě za kroměřížským nádražím.
kliknout a zobrazit celý článek.....
24.05.2015,11:49


Jaké cestovní doklady pro cestování po Evropské Unii a na Slovensko?

Slovensko je stejně jako Česko součástí Evropské Unie. Proto pro cestování na Slovensko platí stejná pravidla jako do ostatních zemí Evropské Unie. Od poloviny roku 2012 vešlo v platnost pravidlo, že děti musí mít pro cestování po Evropské Unii vlastní doklad. Zápis v občanském průkaze nebude uznán. Možná vás to překvapí, ale také dítě může mít svůj vlastní občanský průkaz. Lze si o jeho vydání požádat na příslušném úřadě (zpravidla magistrát, městský úřad a jeho příslušné oddělení, odbor evidence obyvatel apod.).
kliknout a zobrazit celý článek.....
12.01.2015,20:39


Ornitologická stanice ORNIS v Přerově 2014, lákavé místo pro výlet s dětmi

Byli jsme se podívat v ornitologické stanici ORNIS v Přerově. Stanice sídlí za parkem Michalov. Pod článkem ve zdroji je adresa na webové stránky stanice. Na místě najdete jak stanici a to včetně záchranné stanice (můžete donést zraněného nebo ztraceného ptáčka), tak rozsáhlé muzeum ptáků, které má pro tento rok název Atlas ptáků neobyčejných a má trvat až do 31.10.2014.
kliknout a zobrazit celý článek.....
26.08.2014,21:07


Zámecká zahrada Kroměříž 2014

Tradičně jsme se začátkem léta podívali do Zámecké zahrady Kroměříž. Z médií prosáklo, že se pravděpodobně brzy bude celý areál včetně kroměřížského zámku vracet církvi. Takže honem honem do zahrady užít si tu nádheru. Co kdyby se brány jednoho dne uzavřely.... Ale nemalujme čerta na zeď a podívejme se na přiložené fotky.
kliknout a zobrazit celý článek.....
07.07.2014,18:32


Podzámecká zahrada Kroměříž - jak to v ní vypadá v červenci 2013?

Přináším vám několik fotografií z podzámecké zahrady v Kroměříži, které jsem pořídil při poslední návštěvě začátkem července letošního roku 2013, tedy před několika dny. Byla neděle dopoledne, a proto parkování na Vejvanovského náměstí bylo zcela zdarma. V zahradě dýchala atmosféra klidu, míru a pohody. S celou rodinkou jsme se prošli kolem Chotkova rybníku na Paví dvůr a pomalu zpátky, taková malá procházečka na dvě hodinky.
kliknout a zobrazit celý článek.....
09.07.2013,06:33


Zámecká zahrada Kroměříž = POHÁDKA

V zámecké nebo také podzámecké zahradě arcibiskupského zámku Kroměříž jsem byl naposledy někdy před dvěma lety. Obdivoval jsem se krásám kroměřížského parku a shledal toto místo jako velkolepé pro rodinný výlet. Přimhouřil jsem oči nad tím, že v rozličných vzdálenějších zákoutích skotačí náctiletí představitelé rodu Homo Sapiens Sapiens ve snaze spářit se a způsobit si sexuální potěšení. Jsme přece inteligentní rozvinutá civilizace a ta to nedělá nikde jinde, než právě v křoví.
kliknout a zobrazit celý článek.....
09.11.2012,22:19


Hrádek na Baště u Boskovic

Skromné zbytky hrádku nedaleko zříceniny hradu Boskovice na vrcholu návrší, na jehož výběžku tento hrad stojí. Hrádek na Baště byl rozbořen v roce 1312 Janem Lucemburským, který se dostal do konfliktu s Oldřichem z Boskovic a dobyl jeho hrady.
kliknout a zobrazit celý článek.....
26.10.2012,07:23


Počet vypsaných článků na stránce: 18 z celkem 18 článků.
1  
BLOGOVINY
14.09.2023,20:27
Novinky.cz přinesly zprávu, že americká organizace NASA poprvé veřejně uznala existenci neidentifikovatelných objektů UAP (dříve UFO). Cituji: „Nemáme žádné důkazy o tom, že by byly UAP mimozemského původu. Ale zároveň nevíme, o co se jedná.".....
12.09.2023,17:05
Novinky.cz přinesly překvapující informaci, že ministerstvo školství připravuje novelu vyhlášky, která zruší ředitelům středních škol zohledňovat vysvědčení posledních tří pololetí základní školy......
12.09.2023,16:55
Novinky.cz uvedly, že někteří úředníci ministerstva spravedlnosti by chtěli povolit alkohol (a nejspíš návykové látky) za volantem. K soudu by museli jen ti řidiči, kteří způsobí škodu, někoho zraní nebo prostě způsobí nehodu. Čistě jen jízda pod vlivem alkoholu by byla nadále nejspíš pouze přestupkem......
10.09.2023,06:54
Idnes.cz nedávno oznámil, že firma Zetor prodala nemovitosti v brněnské Líšni a výrobu začala přesouvat do Indie. Oficiálně firma Zetor tvrdí, že se jedná "pouze o redukci neefektivních pozic"......
27.08.2023,09:35
Novinky.cz uvádí, že psychomodulační látka (zastarale "návyková droga") Kratom bude dostupná také v e-shopech na českém internetu. Vláda Piotra, pardon, Petra Fiala nejenže Kratom nezakázala, ale ústy Pirátů také v podstatě sdělila: "Již dávno se ukázalo, že tupá prohibice není řešením.".....
27.08.2023,09:32
Seznamzpravy.cz uvádí, že z několika desítek zemí, které projevily zájem o vstup do sdružení BRICS (Brazílie - Rusko - Indie - Čína - Jihoafrická republika), dostanou pozvánku tyto země: Irán, Saúdská Arábie, Argentina, Egypt, Etiopie, Spojené Arabské Emiráty. Celkem šest zemí tedy s největší pravděpodobností rozšíří sdružení BRICS......
26.08.2023,09:52
Novinky.cz přinesly informaci o otevřeném dopisu majitele firmy Wedos.cz Josefa Grilla určenému pro Piotra, omlouvám se, Petra Fialu, momentálně předsedu vlády ČR. Josef Grill v rozhovoru naznačuje, že podnikání je v Česku mimořádně obtížné, omezované administrativními i dalšími překážkami, ohrožované právním i ekonomicky nejistým výhledem do budoucna. Z tohoto důvodu se ještě naposledy pokouší nějak domluvit s představitelem vlády České republiky, než firmu definitivně odsune jinam, kde pochopitelně bude také platit daně......
26.08.2023,09:45
Ve Španělsku, ve středu 23.8.2023 objevili mezi banány 9,5 tuny kokainu. Podle značek určili španělští celníci, že byl kokain určen 30ti kriminálním organizacím v Evropě. Kolika kriminálním organizacích (mafiím) bylo určeno 600 kg kokainu nalezených nedávno v Albertu v Klecanech u Prahy, to jsem se nikde v českých médiích dopátrat nedokázal. Asi žádným, protože v Česku přece žádné nejsou :-)......
26.08.2023,09:41
Na Příbramsku v Dolních Hbitech 25.8.2023 hořela třídírna plastového odpadu. Byl vyhlášen zvláštní, nejvyšší stupeň poplachu. Zasahovat musel také vrtulník s bambivakem. Smrad a kouř byly zcela neuvěřitelné a velice požár připomínal událost v Chropyni v areálu firmy Remiva v dubnu 2011. Pojišťovna se pravděpodobně pořádně prohnula. Škoda byla tenkrát za 270 milionů korun......
24.08.2023,17:15
Novinky.cz uvádějí, že 42let starý muž obdržel od krajského soudu v Brně tříletý podmínečný trest s odkladem na pět let za násilnění šesti chlapců ve věku od 11 do 14 let......
23.08.2023,18:36
Požár byl prý naprosto mimořádný. Zasahovalo 37 hasičských jednotek a 67 kusů hasičské techniky. Požár byl hlášen kolem 4:30 ráno 23.8.2023 a uhasit se jej podařilo kolem 10. hodiny dopolední......
23.08.2023,18:28
Novinky.cz přinesly překvapivou zprávu, že americký miliardář Elon Musk údajně PRAVIDELNĚ konzultuje situaci na Ukrajině s Vladimírem Putínem. Cituji: Nejednalo se prý navíc o ojedinělý případ. Konzultovat situaci s Kremlem měl Musk pravidelně......
23.08.2023,18:22
Indická sonda Čandrájan-3 přistála modulem Vikrám na Měsíci. Stalo se tak 23.8.2023 u jižního pólu Měsíce. Je to obrovský úspěch pro Indii, která se tak po SSSR, USA a Číně zařadila mezi mocnosti, kterým se podařilo přistát na této oběžnici......
20.08.2023,20:03
V Evropě, na hranicích mezi Albánií a Severní Makedonií bylo v Ochridském jezeře nalezeno 8000 let staré osídlení. Vědci se domnívají, že tam žilo 200 - 500 lidí a svoje sídla si vybudovali na vodách jezera, do kterého namlátili 100 tisíc kůlů... Prý kvůli tomu vykáceli celý les. Sídliště bylo opevněno......
20.08.2023,20:00
Novinky.cz přinesly zprávu, že Fialova vláda chystá opatření proti jednorázovému výběru penzijního spoření. Pokud si někdo vybere peníze předčasně, bude na něj uvalena sankce. Toto opatření má platit u nových smluv......
16.08.2023,17:27
Zemřela autorka písma Comenia Script Radana Bartůňková, rozená Lencová v pouhých 47 letech. Písmo Comenia Script, které je podobné klasickému tiskacímu písmu, učila minoritní část škol děti od roku 2010. Kritici namítali, že když se tyto děti nikdy nenaučí klasickému psacímu písmu, budou mít problém jej v dospělosti přečíst, což se může projevit na omezenější funkčnosti i například úředníků nebo osob, kteří budou pracovat se staršími, ručně psanými listinami......
16.08.2023,17:25
Idnes.cz uvádí s odkazem na německé zdroje, že do Německa proudí z Čech drogy. Údajně je Sasko postiženo obchodováním s drogami původem z Čech. Česko je v Německu považováno jeden ze států, odkud do Německa proudí drogy......
16.08.2023,17:22
Podle Novinky.cz vyslovil šéf kanceláře generálního tajemníka NATO Stian Jenssen myšlenku, že by se Ukrajina mohla vzdát území výměnou za vstup do NATO......
16.08.2023,17:19
Podle Seznamzpravy.cz důvěřuje vládě Fialy 25 procent voličů, z toho pouhá 2 % důvěřují "rozhodně" a zbylých 23 % "s výhradami". 73 % voličů vyjádřilo Fialově vládě nedůvěru. Nicméně, pokud se spojí Fiala s dalšími stranami a vytvoří třeba "šestikolku", určitě vyhrají jakékoli další volby......
15.08.2023,19:54
15. srpna 2023 informovaly Idnes.cz o tom, že některým Pražanům příliš nechutná vodovodní voda. Prý páchne a má rezavou barvu. Voda je zabarvená spíše dohněda. Pražané se podle této informace nemají ničeho obávat, údajně žádný z těchto důvodů neznamená, že by snad voda měla být závadná. Zcela jistě ji lze podle tohoto zdroje užívat......
15.08.2023,17:45
Jeden z členů ochranky prezidenta Pavla spáchal o víkendu 12.-13.8. 2023 sebevraždu služební zbraní......
14.08.2023,17:34
V obci Žebrák 14.8.2023 shořela hala na výrobu plastů. Na místě zasahovalo 33 hasičských jednotek. Pět hasičů se zranilo. Intenzita požáru vedla k dočasnému uzavření úseku dálnice D5 a vyhlášení 4. (zvláštního) stupně požárního poplachu. Požár byl hašen od 11 - 14:30 hod. Závažné koncentrace spalin v ovzduší NEBYLY naměřeny......
13.08.2023,14:41
V distribučním centru firmy Albert v Klecanech u Prahy nalezli zaměstnanci více jak 600 kg kokainu za víc jak 2 miliardy korun. Nacházel se mezi banány. Idnes.cz sice píše, že "policie našla", ale pravda je jiná. Zaměstnanci Albertu našli......
13.08.2023,09:51
Novinky.cz dnes přinesly zprávu, že na území ČR žije více jak 42 tisíc Rusů, konkrétně 42500 Rusů má povolení k pobytu na území ČR. Podíval jsem se na stránky statistického úřadu, kteří další cizinci žijí (31.12.2022) na tomto území a porovnal s daty v r. 2008......
09.08.2023,17:26
Podle zprávy Novinky.cz žije bývalá rakouská ministryně zahraničí (r. 2017 - 2019) Karin Kneisslová v Rusku, ve vesnici Petrušovo v Razaňské oblasti. V rozhovoru exministryně uvedla, že jí byla vyčítána účast Vladimíra Putina na její svatbě v roce 2018 ve štýrském Gamlitzu. Již před třemi lety prý byla nucena odstěhovat se z Rakouska (tj. ještě před válkou)......
09.08.2023,07:28
Podle článku na Idnes.cz hodlá v Česku zůstat 52 procent uprchlých Ukrajinců. Dle organizace Člověk v tísni pobývá aktuálně na území ČR 325 000 uprchlíků z Ukrajiny. Před válkou žilo dle Wikipedie v Česku 196 000 Ukrajinců. Pokud by tedy šlo provést odhad, tak legálně se nachází na území ČR v tuto chvíli (srpen 2023) víc jak 500 000 Ukrajinců. Mohlo by jich být míň, pokud by se z Ukrajinců, kteří zde před válkou žili, stali uprchlící, ale tuto informaci nemám a ani nevím, kde ji najít......
07.08.2023,15:01
V rozhovoru redaktorky Novinky.cz Julie Kalovodové s generálním ředitelem vězeňské služby panem Michailidisem vyšlo najevo, že v tuto chvíli jsou věznice naplněny z 98 procent. Od nového roku hrozí překročení 100 % naplněnosti věznic. Česko vězní dvojnásobek počtu vězňů na sto tisíc obyvatel než státy západní Evropy. Recidiva v Česku je až 80 %, tj. až 80 % propuštěných vězňů se do vězení po spáchání trestného činu opět vrací......
07.08.2023,13:10
Nejprve vznikl požár ve firmě mezi Ledenicemi a Borovany. Následně o 30 hodin později vyhořela firma Bonus, která se zabývá recyklací pneumatik. Konkrétně jí vznikla obrovská škoda - vyhořela skládka pneumatik. Starosta vyzval firmy, aby si zvýšily ostrahu, protože má podezření na žháře. Firmy by si tedy měly svůj majetek více hlídat, aby jej nikdo nezapaloval......
06.08.2023,21:26
V noci ze soboty na neděli (5.-6.8.23) shořela v Horní Bříze tři auta, jedna Kia a dva Volkswageny. Je podezření, že auta zapálil žhář......
Zobrazit všechny blogoviny....
název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2023 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 8.2.7), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v