Úvod Hledání On-line hry On-line testy Předplatné Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:567256
Tento rok:15462
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Software recenze

DOSBox - jak pracovat s tímto emulátorem DOSu

Pokud si chcete jednou za čas spustit nějakou starší hru, můžete mít problém. I když aktivujte kompatibilitu se staršími operačními systémy, nemusí tato hra dobře fungovat. Z tohoto důvodu je tady vynikající nástroj DOSBox, který je vyvíjen jako OpenSource a na jeho vývoji se podílí desítky schopných programátorů.

DOSBox existuje v různých verzích tak, jak se neustále vyvíjí a je vylepšován. Jeho funkcionality se však mohou v jednotlivých verzích lišit.V tomto článku si probereme dvě verze DOSBoxu - verzi 0.73 a verzi 0.74, která je v tento okamžik poslední vydanou verzí tohoto emulátoru.
kliknout a zobrazit celý článek.....
27.06.2013,05:50Hyper-V na operačním systému Windows 8 Pro a Enterprise - základní informace a jak instalovat Hyper-V

Hyper-V bylo součástí operačních systémů Windows určených pro servery. S příchodem Windows 8 Pro a Windows 8 Enteprise se situace změnila a Hyper-V můžete najít i zde.Hyper-V je prostředí určené pro provoz a správu virtuálních operačních systémů. Můžete vytvářet nové virtuální počítače a přiřazovat jim fyzické nebo virtuální pevné disky. Hyper-V tak nahrazuje starší virtualizační systémy jako je např. Virtual PC nebo VirtualBox a je přímou konkurencí VMWare. Nahrazení starších windows virtualizačních softwarů proběhlo z toho důvodu, že na starších virtuálech nešlo virtualizovat 64bitové operační systémy.
kliknout a zobrazit celý článek.....
19.06.2013,06:28


Jak prohledat a najít obsah souboru ve Windows 7?

Včera se mi přihodila taková podivná věc. V jednom textovém souboru jsem měl poznámku ohledně nákupu nábytku a za nic na světě jsem si nemohl vzpomenout, ve kterém souboru tato poznámka je uvedena. Věděl jsem jen jméno disku. Někde tam to musí být. Co teď?

Kdyby to bylo ve Windows 98, tak kliknu pravým tlačítkem myši na označení disku nebo adresáře a vyberu kouzelné slůvko HLEDAT podobně jako tady na tomto obrázku:
kliknout a zobrazit celý článek.....
31.05.2013,06:44


Vypálení ISO obrazu CD/DVD ve Windows 7 je snadné

Proč si kupovat drahé NERO, nebo si ho nedejbože nelegálně stahovat, když dnešní operační systém Windows 7 nabízí naprosto v pohodě vypalování dat na CD/DVD. Dokonce umí vypálit také ISO obraz.

V tomto článku si uvedeme postup, jak vypálit iso obraz v operačním systému Microsoft Windows 7.
kliknout a zobrazit celý článek.....
26.05.2013,07:55


Windows 2008 Pro - recenze a návod na instalaci

Windows 2008. Nový operační systém od firmy Microsoft. Nástupce Windows 7.Na první pohled je nový operační systém zásadně odlišný od svého předchůdce. Zmizelo klasické tlačítko START a nastupuje menu START, které překrývá celou obrazovku. K dispozici jsou boční transparentní nabídky s lupou a jinými vychytávkami. Systém obsahuje integrované ''applety'', kterými umí zobrazit počasí, přesný čas, zpravodajské informace a další vybrané datové toky.
kliknout a zobrazit celý článek.....
24.05.2013,06:35


Microsoft Exchange 2010 = problém, ze kterého není úniku

Tento článek vyjadřuje můj názor. Microsoft Exchange byl pro mě dlouho pouze nedostupným pojmem. Málokterá z malých firem, ve které jsem působil, si ho mohla cenově dovolit, nebo se mu naopak zaměstnanci, zejména linuxáci bránili, seč mohli. Proč? Ze strany Microsoftu srší jen samé superlativy, protože díky nejnovější verzi systému Exchange může firma dosáhnout lepších výsledků a zároveň mít pod kontrolou náklady na nasazení, správu a dodržování předpisů. Systém Exchange nabízí nejširší paletu možností nasazení, integrované funkce ochrany před únikem informací a pokročilé funkce pro zajištění dodržování předpisů, které dohromady tvoří nejlepší řešení pro zasílání zpráv a spolupráci dostupné na trhu. Už jste pochopili? No prostě Microsoft Exchange musí být paráda.
kliknout a zobrazit celý článek.....
21.05.2013,06:33


Microsoft Windows 7 = jsem zklamaný? ANO!

Patřím mezi ohroženou menšinu počítačových uživatelů v ČR, kteří si operační systém kupují. A chci za své peníze vidět odpovídající výkon a kvalitu. Něco chtít a něco mít je velký rozdíl. Lituji utracených peněz za Microsoft Windows 7 Professional? Musím konstatovat, že ano. A v dalším textu si vysvětlíme, proč.
kliknout a zobrazit celý článek.....
20.05.2013,06:35


Instalace SQL 2008 Express R2 na Windows XP

Tento návod popisuje instalaci SQL 2008 Express R2 na operační systém Windows XP. Nejedná se o popis upgrade nižší verze SQL 2005, který se, jak známo, neobejde bez komplikací. Z tohoto důvodu doporučuji odinstalovat starší verzi SQL, restartovat počítač/server, nainstalovat novou verzi podle následujícího návodu. Databáze následně můžeme připojit v programu SQL Management Studio. SQL 2008 je zpětně kompatibilní.
kliknout a zobrazit celý článek.....
16.05.2013,06:57


Jak napsat zavináč a další speciální znaky

Většina z vás se jistě setkala s tím, že měla problém napsat na klávesnici určitý znak. Zavináč, apostrofu, znak eura, přehlasované samohlásky jako je přehlasované A, O nebo U. V tomto článku se vám pokusíme pomoci a přinést vám komplexní návod na napsání většiny speciálních znaků.
kliknout a zobrazit celý článek.....
15.05.2013,06:53


Corel Paint Shop Pro Photo X2

Program pro úpravu fotografií a rastrových obrázků od firmy Corel Corporation. Následovník dlouhé řady produktů Paint Shop od firmy JASC Software. Pamětníci jistě vzpomenou na skvělé produkty Paint Shop Pro verze 5,6 a 7. Bohužel o Paint Shopu X2 se nedá říct, že by pokračoval v dobré tradici svých předchůdců.
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.05.2013,06:52


OpenOffice.org 3

OpenOffice.org, kancelářský balík programů. Stáhl jsem si klasickou (PC) verzi 3.2.1 a začal používat.

Jaké jsou dojmy?

První věcí, která mě zaskočila byla pomalost. Trojková verze je mnohem pomalejší než-li verze dvojková. Soubory se pomaleji načítají, autoukládání je velmi dlouhé. Samozřejmě, dá se na to zvyknout. Ale nezvyknu si, že místo toho, aby aplikace byly s vývojem svižnější, rychlejší, efektivnější, tak jsou pomalejší, náročnější, těžkopádnější. Počítač se 2 GHz procesorem a 3 GB operační paměti, nVidiou řady osm tisíc, by měl být schopen svižně spustit jakoukoli kancelářskou aplikaci. Chyba nebude v hardware, ale v software, konkrétně ve vývojářích.
kliknout a zobrazit celý článek.....
10.05.2013,06:35


Otevřít a přečíst formáty docx a xlsx není složité

Jednou za čas nás Microsoft překvapí. Využije dominantního postavení na trhu s operačními systémy a kancelářskými programy, aby něčím způsobil vrásky na čele obyčejného člověka – pracujícího uživatele – který chce udělat naprosto obyčejnou věc. V klidu otevřít jeden soubor.
kliknout a zobrazit celý článek.....
07.05.2013,06:20


Jak na poškozené RAR soubory?

Taky se vám to přihodilo? RAR soubory stahujete z internetu drahocenné hodiny, aby jste následně zjistili, že jeden ze souborů je poškozený, a proto nejdou data vybalit? Mám pro vás snadné řešení.

Člověk si zvykne na jednoduchý postup, rutinu, kterou neustále dokola opakuje. Rutina zpravidla vzniká, jsme-li spokojení s určitým nástrojem, který se nám osvědčil. Stejně tak se mi to stalo u pakovacího programu WinRAR. Používám rarovací formát už od jeho dosovské verze a vždy jsem jej hodnotil velmi vysoko, dokonce výš než formát ZIP či ARJ. U větších objemů dat byl WinRAR vždy rychlejší než WinZIP, ale, jak se později ukázalo, také chybovější. Starší verze WinRARu udělala chybu v archivu pravidelně při přehrávání mp3 skladeb. Nevadí. Přidával jsem k archivu dalších 5 – 10 procent opravných dat. Ale – co udělat s vadným souborem, který tato data ke svému tělu připojena nemá?
kliknout a zobrazit celý článek.....
03.05.2013,06:48


Jak na titulky k DVD filmům - jednoduchý návod

Občas se přihodí, že se nám dostane do rukou film, který nemá český dabing a ani české titulky. Tento film se může nacházet na disku DVD (DVD video) ve formátu *.vob nebo v klasickém formátu *.avi, *.mpg apod.

Jak přidat k cizojazyčnému českému filmu české titulky?
kliknout a zobrazit celý článek.....
29.04.2013,06:52


SLAX z USB, jak ho neznáte

O operačním systému SLAX jsem nedávno psal. Chtěl bych navázat na předchozí povídání krátkým návodem, jak si rozchodit SLAX z USB flash paměti. Myslím si, že je mnohem výhodnější provozovat tento systém z přepisovací paměti flash, než-li z disku CD nebo pevného disku.
kliknout a zobrazit celý článek.....
24.04.2013,18:23


Downgrade z Windows Vista na Windows XP

Tento článek jsem napsal před pěti lety. Možná už není zcela aktuální. Následující text obsahuje informace, které přesto mohou mnohým uživatelům pomoci. A proto jej uchovám na tomto webu.

Operační systém Windows Vista je oficiálními zdroji informací vychvalován jako úžasný operační systém. Neoficiálními zdroji je však většinou pomlouván a haněn. Po svých nedávných zkušenostech se musím připojit k těm, co budou na Windows Vistu nadávat a s vámi se chci podělit o zkušenosti, které s tímto systémem mám. Také vám poradím, jak si zařídit downgrade z Windows Vista na Windows XP.
kliknout a zobrazit celý článek.....
18.04.2013,20:51


Windows Server 2012 - kudy kráčí Microsoft?

Snad to tak mělo být. Operační systém Windows 8 s jeho novým designem jsem přeskočil a rovnou se dostal k instalaci serverovského operačního systému Windows 2012 Server. Tato recenze nebo spíše preview se nebude týkat spolehlivosti systému, jeho možností a tak dále. Proč? Nemám dostatek dat. Potřebuji s daným systémem pracovat delší dobu, abych pochopil jeho výhody nebo nevýhody. Avšak... Troufnu si okomentovat instalaci, uživatelské prostředí a moje vlastní zážitky s tímto systémem.
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.04.2013,10:06


Bugzilla na operačním systému Windows - recenze a postřehy

Bugzilla. Co je to Bugzilla? Podle Wikipedie.org je Bugzilla webová aplikace pro sledování chyb (anglicky bug tracking) původně vyvinutá a používaná organizací Mozilla. Jde o open source software s licencí Mozilla Public License. Bugzilla byla původně napsána Terrym Weissmanem v roce 1998 jako open source náhrada obdobného systému používaného v Netscape Communications. Původně byla napsána v Tcl, ale ještě před zveřejněním byla přepsána do Perlu. První dostupná verze byla Bugzilla 2.0.
kliknout a zobrazit celý článek.....
13.04.2013,10:49


SLAX - šikovná česká LINUX distribuce

Poprvé jsem se s linuxem jménem SLAX seznámil před sedmi lety. V počítači se porouchal windowsovský systém a bylo potřeba z něj nějakým způsobem rychle vytáhnout důležitá data. A aby toho nebylo málo, jednalo se o notebook a vyjmout disk a připojit jinam, nebylo tak jednoduché.
kliknout a zobrazit celý článek.....
10.04.2013,18:57


Reinstalace Windows XP - návod

Po třech letech používání jsem byl donucen k reinstalaci operačního systému. Pochopitelně patřím ke skalním ''windowsákům'', kteří zatím lepší alternativu, než je tento supervýtvor Billa Gatese, jednoduše nenalezli. Jako první jsem se podrobněji seznámil se systémem Windows 95. Tehdy to byl můj první šestnáctibitový počítač a já si naivně myslel, že jednou nainstalovaný operační systém vydrží tak dlouho, jak dlouho vydrží funkčnost hardware a zejména pevného disku. Byl to můj velký omyl, který jsem poznal již za tři měsíce používání tohoto systému. Následně potom pravidelně jednou za čtvrt roku jsem musel reinstalovat. Tehdy jsem nebyl žádný přeborník a každá reinstalace mě přišla na jeden den úzkostného mordování, kdo z koho, zda operační systém bude fungovat nebo si budu muset někoho pozvat, aby mi pomohl.
kliknout a zobrazit celý článek.....
02.04.2013,21:20


Grafika: Paint Shop Pro kontra JASC Paint Shop Pro

Mou absolutní jedničkou, co se týká grafického zpracování obrázků, malování na počítači nebo převodu grafických formátů byl už několik let program Paint Shop Pro 5.01. Před několika dny se stala hrozná věc, z neznámých důvodů mi Paint Shop vypověděl službu, prostě nechtěl pracovat. Virus jsem vyloučil, expiraci také, ale tak nějak se mi nechtělo hledat původní CD s touto verzí, a já jsem si pohrával s myšlenkou, že bych si koupil (opravdu koupil - jsem poctivec) nějakou novější verzi Paint Shopu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
17.02.2013,08:42


CPU-Z

Přehlednost a podrobnost Jsou hlavní předností tohoto programu. Na záložkách CPU, Cache, Mainboard, Memory, SPD jsou informace, které by jste v operačním systému Windows a i v jakémkoli jiném systému hledali nadarmo. Příjemně mě překvapila záložka Mainboard, kde jsem nalezl jméno výrobce základní desky na svém notebooku a dokonce i číslo modelu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
10.11.2012,18:17


ICQ ne, ale QIP ano!

Quiet Internet Pager. Komunikační klient z Ruska, který vyniká kvalitou provedení a stabilním chodem. Zátěž systému (operační paměť) je oproti ICQ a MSN minimální, hodnota se pohybuje kolem 5 MB. QIP nenabízí hry nebo zvukové vychytávky jako ICQ Lite 5, ale na druhou stranu nabízí vyšší bezpečnost a méně starostí. S QIPem se můžete dostat do sítě ICQ, MSN a jiných.
kliknout a zobrazit celý článek.....
26.10.2012,21:11


Počet vypsaných článků na stránce: 23 z celkem 48 článků.
1  2  
BLOGOVINY
17.12.2023,09:39
Čína dokončila vývoj elektromagnetického děla, čímž v této oblasti technologicky překonala atlantický Západ alias Atlantiďany......
17.12.2023,09:36
Dle Novinky.cz pravděpodobně skončí sklárna v Květné. Sklárna vznikla v r. 1794, přežila habsburky, první světovou, druhou světovou válku, fašisty, komunisty i divoká devadesátá léta. Poslední záchranou firmy může být úvěr od banky.... 82 zaměstnanců dostalo výpověď......
17.12.2023,09:32
Dle Seznamzpravy.cz údajně končí firma Gurmán Sedlnice, která vznikla v r. 1994. Majitel uvádí, že v Česku už podnikat nebude, dává najevo, že v českostátu není zdravé podnikatelské prostředí. Platby za energie vzrostly firmě o 160 %......
17.12.2023,09:28
Idnes.cz uvedl, že v letech 1945 - 1990 prodala belgická katolická církev 30 000 dětí, které odebrala matkám a prodala je do nových rodin. Jedno dítě se prodávalo za 10 000 belgických franků. Cituji: "Biskupové se ohrazují, že finance byly použity na životní náklady či lékařské prohlídky.".....
11.12.2023,13:07
Novinky.cz uvedly, že ruské torpédoborce zakotvily v přístavu hlavního města Filipín - Manily. Filipíny s Ruskem udržují přátelství. Začátkem prosince 2023 ruské lodě kotvily v komunistickém Vietnamu, který je také přítelem Ruska......
11.12.2023,13:03
Novinky.cz uvedly, že francouzské vydavavatelství Editis, konkrétně dceřinná společnost Interforum, čelí protestům zaměstnanců. Tuto společnost tento rok převzala společnost CMI českého miliardáře Křetínského......
09.12.2023,15:06
Novinky.cz uvedly, že mnohá ruská města místo oslav Nového roku pošlou peníze ruské armádě, aby bylo dosaženo vítězství nad Západem. Toto chování připomíná SSSR za druhé světové války, kdy celá země pracovala na vítězství nad Hitlerem a veškeré oslavy byly odloženy na období po válce......
06.12.2023,19:21
Vídeňský Hofburg byl 6.12.2023 zaplaven vodou z vodovodního řadu. Voda zalila nádvoří palácového komplexu, nádvoří Schweizer Hof a částečně náměstí Heldenplatz.Vody vyteklo ohromné množství. Hofburg byl kdysi sídlem habsburského panovníka......
04.12.2023,19:30
Cituji ministra: "Celý západ prochází krizí, kterou bych nazval sociálně ekonomickou...".....
04.12.2023,18:47
Idnes.cz uvedl, že studentky si musí sundávat "kosticové" podprsenky, protože tyto na bezpečnostním skenovacím rámu způsobují falešné poplachy. Cílem univerzity je, že studenti nesmí pronést žádnou elektroniku, aby nemohli "u zkoušek podvádět". Studenti mají problémy s brýlemi. Také brýle spouští falešné poplachy. Veškeré kovové předměty musí uschovat do uzamykatelné skříňky, tedy nejspíš i včetně těch podprsenek. Univerzita navíc prý vyhlásila, že kdo pípne na rámu dvakrát, nebude k testům puštěn......
03.12.2023,10:51
Archeologové objevili dosud neznámý starověký jazyk Kalašmanů, kteří žili na severozápadě Chetitské říše. Jazyk byl zaznamenán na hliněné tabulce za pomocí klínového písma. Chetitská říše totiž zaznamenávala jazyk a kulturní zvyklosti menšin (Luvijci, Palajci, Chattijci, Churrité), které obývaly toto území......
03.12.2023,10:47
V neděli dne 3.12.2023 před 6. hodinou ranní se v České Třebové srazily dva nákladní vlaky. Dva lidé jsou zranění, vykolejeno a zdemolováno je šest vozů......
29.11.2023,18:35
Novinky.cz uvedly, že český ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela usiluje o výjimku na dovoz oceli z Ruska. Cituji: "Český ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela v pondělí uvedl, že věří, že ČR získá výjimku na dovoz ruské oceli.".....
27.11.2023,18:09
U Račiněvsi na Podřipsku byla nalezena mohyla dlouhá 120 m. Lokalita je zhruba na půl cesty mezi Prahou a Ústí nad Labem - nedaleko Říp, přesněji cca pouhé 3 kilometry na západ od Řípu. Celá ta lokalita je tam poměrně zvláštní s velice zajímavými krajinnými markanty. 120 m dlouhá mohyla dokonce s pohřební komorou 5,5 x 2 metry je naprostý unikát. Mohyla je stará 4 - 6 tisíc let (!) a rozhodně nijak nesouvisí s věhlasným azylantem (a v Charvátech zločincem) praotcem Čechem......
27.11.2023,07:09
Dle zprávy Novinky.cz jsou Poláci v šoku nad tím, jak vysoké ceny za potraviny v Čechystánu jsou. Novináři z polského serveru Fakt.pl provedli kontrolní nákupy a nestačili se divit. Za stejný nákup nechali v Čechystánu o 70 % víc peněz než v Polsku. A to je tedy nářez......
26.11.2023,18:22
Ministryně obrany ČR Černochová prohlásila, že už materiálu pro pomoc Ukrajině mnoho nezbývá. Toto prohlášení uvedla v České televizi 26.11.2023. Přitom ukrajinský zástupce a bývalý velvyslanec Ukrajiny Perebyjnis právě v těchto dnech žádá o zvýšenou pomoc, cituji "všechny zbraně, které Ukrajina potřebuje". Skutečně je obtížné pochopit, proč najednou ministryně Černochová odpírá veškerou účinnou pomoc spřátelené a osudem zkoušené zemi. Snad zasáhne a situaci zachrání prezidente Pavel, který před devíti lety v r. 2014 jako náčelník generálního štábu ČR nabízel, že by čeští vojáci mohli být "na hrotu kopí"......
22.11.2023,18:47
Portál Dotyk.cz přinesl informaci, že v některých směrech byl život středověkého nevolníka lepší než život českého zaměstnance. Někdy v 8. a 9. století začali v Evropě ztrácet rolníci své dosavadní svobody a měnili se v nevolníky, kteří musel pracovat na svého pána. Poddaný většinou odváděl jednu třetinu toho, co vypěstoval, svému pánu. Platila se také daň státu a rovněž se odváděl desátek církvi. Na panském poli museli nevolníci odpracovat 18 až 24 dní ročně. V porovnáni se dnešním pracovníkem měl tehdejší nevolník více volného času. Po žních dostal od svého pána 8 týdnů volna. Nemusel robotovat v neděli a o církevních svátků. Dokonce si mohl při práci dát šlofíka a častěji odpočívat, třeba i po svačince a obědě......
22.11.2023,18:45
Náčelník štábu české armády Řehka prohlásil, že česká armáda se připravuje na válku s protivníkem, který disponuje jadernými zbraněmi......
06.11.2023,16:35
Novinky.cz uvedly, že předseda Fiala dokázal prakticky porovnat ceny vybraných potravin v Německu a Česku a zjistil, že v Německu jsou ceny potravin nižší než v Česku. Jako bonus zjistil, že některé potraviny jsou v Německu nejen levnější, ale mají i vyšší hmotnost - tj. obsahují větší množství. Proč to tak je, Fiala nezjistil, ale slíbil, že se na to zkusí zeptat......
04.11.2023,10:40
Ministerstvo vnitra (Vít Rakušan, politická strana STAN) hodlá náborovat zaměstnance z Filipín v počtu 10 300 Filipínců ročně. Z článku na novinkách není patrné, proč náboruje právě ministerstvo vnitra, zda chce posílit ochablé řady policistů nebo bachařů......
04.11.2023,05:34
Nový sekretář generálního ředitelství České televize Igor Němec (bývalý pražský primátor) dle sdělení média Seznamzpravy.cz prohlásil, že Česko není právní stát.

Cituji:
„Nikdo z nás tady není právník, ale myslím si, že nepotřebuju pět vysokých škol, abych na otázku, jestli je u nás právní stát, uměl odpovědět. Odpověď zní jasně: Není,“ uvedl Igor Němec.
.....
04.11.2023,05:25
Dne 3. listopadu 2023 udělil alžírský parlament stoprocentním souhlasným hlasováním alžírskému prezidentu Abdalovi Madžídovi pravomoc vstoupit do konfliktu mezi Izraelem a Palestinou - a to na straně Palestiny proti Izraeli. Alžírská armáda je střední velikosti a poměrně efektivně vyzbrojená. Má 130 000 vojáků v aktivní službě a 150 000 vojáků v záloze. Dle dat z r. 2020 má víc jak 1460 tanků, 1100 dělostřeleckých systémů, 530 protivzdušných systémů, 110 bojových letounů, 40 bitevních vrtulníků, 6 ponorek, 8 velkých hladinových lodí a tisíce kusů další bojové techniky......
02.11.2023,16:45
Dle Idnes.cz se z vynesení rozsudku soudem nad politikem Fujim (politická strana HOP09) dostala na veřejnost jména tří poškozených pradlen, což se nemělo stát.

Zákon zakazuje zveřejňování jmen svým vřelým objetím. No, v Čechystánu se zjevně nic neutají...

.....
02.11.2023,10:39
Novinky.cz uvedly informaci, že brněnským městským soudem byl odsouzen policejní kapitán M. V. k trestu odnětí svobody 4 roky nepodmíněně za zneužití pravomoci úřední osoby, legalizaci výnosů z trestné činnosti, nadržování, zpronevěru a neoprávněný přístup k počítačovému systému. Policejní kapitán se totiž spolčil se zloději automobilů......
01.11.2023,18:47
Česko se rozhodlo poctivě a důkladně pokračovat v namátkových kontrolách na hranicích se Slovenskem a to tak, že prodloužilo termín kontrol o 20 dnů do 22. listopadu 2023.

A pozor ministr vnitra Rak-ušan prohlásil:
Dokud nebude fungovat skutečně účinná ochrana vnější hranice EU, budeme muset dopady nelegální migrace řešit na vnitřní hranicích schengenského prostoru.

Podle tohoto prohlášení tedy EU dostatečně nechrání svou vnější hranici a tudíž lze z toho vyvodit, že v EU není bezpečno, protože sem může nelegálně přicestovat kde kdo a pronést kde co......
29.10.2023,07:05
Prezident Pavel prohlásil, že Česko má na to, aby ve světě hrálo první ligu......
29.10.2023,07:03
Ministryně obrany ČR Černochová požaduje, aby Česko vystoupilo z OSN. Prohlásila, cituji: Stydím se za OSN. Dle mého názoru nemá ČR v organizaci, která fandí teroristům a nerespektuje základní právo na sebeobranu, co pohledávat. Vystupme.".....
28.10.2023,17:01
Tři miliony lidí žijí v Česku na hranici chudoby. Víc jak 660 tisíc lidí má exekuci majetku. V Čechystánu probíhá více jak čtyři miliony exekučních řízení......
28.10.2023,16:59
Prezident Pavel nechtěně praštil dne 28.10.2023 při ceremoniálu vojáka vlajkou do hlavy. Z videa na www.novinky.cz nebylo patrné, že by se vojákovi omluvil. Dělal, jakoby nic a pokračoval v ceremoniálu......
28.10.2023,16:56
Prezidente Pavel jmenoval dne 28.10.2023 16 nových generálů......
Zobrazit všechny blogoviny....
název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2024 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 8.2.7), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v