Index krize v ČR.
Úvod Hledání On-line hry On-line testy Odkazník Registrace Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:655430
Tento rok:103636
Měsíc:7032
Včera:388
Dnes:194
Online:6
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Přežití - Survival

Scénář katastrofy: Na bytě neteče voda

Zrovinka před cca dvěma měsíci se mi tento scénář přihodil. Chci si ráno umýt ruce, otočím kohoutkem a nic. Jen unikání vzduchu. Co se stalo? Vytáhnul jsem kanystr rezervní vody a ruce si umyl. Úsměv na tváři. Přece si nebudu umývat ruce balenou vodou. Po dvou hodinách jsem zavolal na vodárny a ptal se, kde je problém. Tvrdili mi, že voda neteče teprve hodinku a během deseti minut poteče, prý UŽ SE TO TLAKUJE. Voda netekla ještě další tři hodiny. Začala téct někdy odpoledne po obědě. Na naši spotřebu prasklo asi 5 litrů z rezervních zásob vody. Protože jsem na tuto situaci připravený, nemusel jsem trojčit, shánět vodu (která byla beztak v okolních obchodech lidmi vykoupená) atd.
kliknout a zobrazit celý článek.....
01.02.2016,20:26Evropská komise hodlá legálním držitelům zbrojních průkazů odebrat zbraně!

V médiích kolují nepříznivé zvěsti. Evropská komise připravuje směrnici, která bude údajně platit od poloviny roku 2016. Tato směrnice má zajistit naprosto skandální osekání práv legálních držitelů střelných zbraní. Jako záminku pro směrnici používá Evropská komise nedávné teroristické útoky v Paříži. Nikoho nezajímá, že tyto útoky spáchali teroriste NELEGÁLNĚ drženými zbraněmi a navíc mnozí z nich byli dlouhodobě evidování jako hrozba státu. Na internetu koluje několik verzí, např. tato:
kliknout a zobrazit celý článek.....
29.11.2015,09:52


Pistole Agenta 007: Walther PPK

O legendární pistoli Walther PPK najdeme na českém internetu spoustu informací. Následující text probere tuto zbraň ve všech možných modifikacích (pouze kov. varianty), aby se případný zájemce o koupi této zbraně mohl orientovat.

Předchůdce Pistole Walther PPK byla pistole s označením Walther PP. PP je zkratka Polizei Pistole. Byla to tedy pistole určena pro německou policii, vyvinutá před druhou světovou válkou. Vyráběla se v modifikacích 7.65 Br, .22 LR a 9 mm Br.
kliknout a zobrazit celý článek.....
27.10.2015,20:31


Úsťová rychlost střely, jaký má vliv?

Úsťová rychlost (muzzle velocity of projectile) je často opakovaný parametr ze strany prodejců zbraní. Bývá také orientačně uváděna na krabičkách od nábojů. V následujícím textu si zkusíme o této fyzikální veličině uvést více informací.

V balistice se jedná o rychlost střely v okamžiku opuštění hlavně zbraně. Na úsťovou rychlost má vliv délka hlavně, drážkování hlavně, velikost, hustota a hmotnost střely. A samozřejmě energie střely.
kliknout a zobrazit celý článek.....
20.10.2015,19:30


Ochrana proti dlouhodobé hrozbě útoku

Z Německa začínají unikat videa, kde si Němci stěžují na zhoršenou bezpečností situaci v německých ulicích, adresa na video např. zde:

https://www.youtube.com/watch?v=UfhhwaPVNZk

V některých místech Česka zažívají obyvatelé tohoto "evropského východu" podobné pocity a to již řadu let. Velice dobře tedy Němcům rozumíme. Vzhledem k množství příchozích migrantů, kteří nejsou na hranicích EU řádně odbaveni a zkontrolováni se lze nadít nejrůznějších překvapení. Následující text vás poučí, jak se připravovat na dlouhodobý útok, jak žít ve světě, kde vás stát nechá na holičkách. Jak zvýšit šanci na přežití ve světě neustálé bezpečnostní i teroristické hrozby. Bohužel, Evropa již nebude stejná. Bude jiná. Více nebezpečná a stát pravděpodobně pro svého občana neudělá nic nebo jen naprosté bezpečnostní minimum.
kliknout a zobrazit celý článek.....
30.09.2015,06:10


Remington 870 MCS (Modular Combat Shotgun)

Začátkem září 2015 byla ve vodách Řecka zadržena pašerácká loď, která měla na palubě schovanou zásilku téměř 5000 brokovnic a půl milionu nábojů. Nikdo neví, kdo byl příjemce, loď vyplula z tureckého přístavu. Spekuluje se, že zbraně by mohly být určeny pro některou z afrických zemí, pro Libyi nebo dokonce pro ISIL. Někteří lidé si myslí, že zbraně mohou být určeny pro radikální migranty. Všichni víme, že většina migrantů nemá prohlédnutá zavazadla, když vstupuje do evropského prostoru. Tato skutečnost zavdává ke mnoha spekulacím, co lze na území EU vlastně pronést. Mohou to být teoreticky také střelné zbraně.
kliknout a zobrazit celý článek.....
13.09.2015,08:44


Vybíráme pušku vzduchovku do 5000 Kč. Výhody a nevýhody vzduchovky.

Vzduchovky jsou poměrně podceňovanou zbraní, která zejména v dnešní době má své výhody. Česká republika občanům umožňuje nákup vzduchovek do energie 16 J (joulů) bez povolení i bez ohlášení. V některých evropských státech jsou pro občany povoleny limity vyšší.
kliknout a zobrazit celý článek.....
06.09.2015,19:50


Náboje: 7.65 Browning (.32 Auto)

Jedná se o tzv. pistolový náboj. Byl vyvinut Johnem M. Browningem v r. 1899 a zaveden belgickou firmou Fabrique Nationale D'Armes de Guerre v Herstalu v Belgii pro Browningovu samonabíjecí pistoli, model 1900. Posléze se dostal do USA, kde se náboj prodával pod označením 32 Automatic pro pistole konstrukce Colt. I v dnešní době patří k nejoblíbenějším nábojům pro kapesní i klasické policejní pistole. Na území ČR vyrábí tento náboj zbrojovka Sellier & Bellot již více jak 100 let.
kliknout a zobrazit celý článek.....
24.08.2015,08:53


Vodní filtr z pet-lahve

Návod se objevil na internetu, rozhodl jsem se tuto informaci zapsat i zde, aby se neztratila. Filtr z pet-lahve vyrobíte jednoduše.
kliknout a zobrazit celý článek.....
12.08.2015,18:49


Jak vyrobit rádio na solární napájení 2

Jak jsem slíbil, pokračuji dalším dílem v seriálu Jak vyrobit rádio na solární napájení. Tentokrát si zvýšíme účinnost solárního napájení jednoduchým způsobem.
kliknout a zobrazit celý článek.....
04.07.2015,13:56


Jak vyrobit rádio na solární napájení?

Možná si z mého článku pamatujete recenzi na rádio Roadstar TRA-2973N. Rádio je perfektní, jediné, co mu chybí ke štěstí je solární pohon. Rozhodl jsem se, že tuto situaci změním. Je to tak extrémně jednoduché, že jednodušší to být nemůže. Rádio vyžaduje napájení stejnosměrným proudem 6V a nejspíš minimálně 50-100 mA.
kliknout a zobrazit celý článek.....
20.06.2015,08:22


Pár tipů: Jak poznat svého policistu v civilu? Hledá se policista v civilu!

Ano, zdá se, že policie zavádí novoty. Zásahy policistů v civilu jsou možné a reálné. Je třeba si dávat pozor, protože běžný občan poruší zákon a dopustí se přestupku i několikrát za den. Může to začít přechodem silnice na červenou, nebo jiným takto závažným deliktem. Následující text přináší pár tipů, jak teoreticky rozeznat podle symptomů člověka, který by mohl být pozitivní na policistu v civilu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
16.04.2015,18:43


Pokud jdu na oběd a zastaví-li mě kvůli údajnému přecházení na červenou policie, co mám dělat?

Na základě posledních událostí přinášíme krátký návod, co dělat, pokud vás cestou na oběd zastaví policista a obviní z nějakého přestupku nebo zločinu.

1. Nejprve si prověřte totožnost příslušníka veřejné policejní bezpečnosti. Zavolejte na číslo 158 nebo na číslo 112 a chtějte hovořit s kompetentní osobou, která vám pomůže ověřit příslušníka podle čísla na jeho odznaku nebo průkazu. Dokud si neověříte příslušníka nemůžete si být jistí, že se jedná o pravého příslušníka. Nadiktujte operátorovi číslo příslušníka a chtějte telefonické potvrzení, že je to opravdu policista. Pokud odpověď bude nejistá, koktavá, zadrhávající, neúplná, žádejte, aby na místo přijela policejní hlídka z důvodu, že máte podezření, že se za policistu někdo vydává.
kliknout a zobrazit celý článek.....
16.04.2015,18:34


Investiční zlato, zlaté slitky, zlaté mince, identifikace, hodnota, úspora, informace

Nákup zlata pro dlouhodobou úsporu hodnoty práce je nezbytným úkonem pro každého, kdo myslí odpovědně na svou budoucnost. V dobách hospodářské krize, měnové krize, v době důchodového věku nebo předčasného odchodu do penze, se může držba zlata a následný prodej drahého kovu příjemně vyplatit zvýšením životní úrovně.

V následujícím textu si povíme více informací o investičním zlatu, zlatých slitcích a zlatých mincích.
kliknout a zobrazit celý článek.....
29.03.2015,18:30


Příprava na 3. světovou válku: Navýšení zdrojů

V článku Jak se připravit na 3. světovou válku, pokud přijde? jsem rozebral jednotlivé etapy přípravy na mimořádnou událost, kterou může být např. 3. světová válka. Nyní bych chtěl rozebrat téma ''navýšení zdrojů''. Většině lidí běžný plat nebude k přípravě na mimořádnou událost postačovat. Je třeba si zajistit další zdroje. Následující text se týká všech lidí, kteří nemají dobře placenou práci nebo jsou nuceni žít v regionu s vysokými životními náklady, i když mají solidní plat.
kliknout a zobrazit celý článek.....
07.03.2015,16:10


Protiatomové kryty

Téma protiatomových krytů je velice horkým tématem. Když jsem známým a přátelům položil otázku, kde je nejbližší oficiální protiatomový kryt, jen málokdo mi dokázal odpovědět. Řekněme si to asi takto. Oficiální protiatomové kryty stále existují, ale nejsou připraveny pro dostatečný počet obyvatel. Proto si vyvozuji, že není zájem na tom, aby veřejnost byla informována. A z tohoto důvodu mi na mou otázku odpovědělo správně jen zanedbatelné množství lidí.
kliknout a zobrazit celý článek.....
03.03.2015,06:43


Plynové masky: Plynová maska OM-99

Tak Slováci mají vlastní plynovou masku OM-99. To by mě zajímalo, která strana tam tu devítku vymyslela jako první. Jestli česká s maskou OM-90 nebo slovenská. OM-99 pravděpodobně symbolizuje uvedení masky na trh a to bylo v r. 1999. Maska je brána jako nástupce za československou masku OM-10 a byla vyvinuta a vyrobena slovenskou společností SLZ CHÉMIA a.s., kterou vlastní finská nadnárodní korporace nevímjakéhonázvu (epikos?). Filtry k masce se stále vyrábí na Slovensku, maska se údajně vyrábí v režii finské matky.
kliknout a zobrazit celý článek.....
18.02.2015,18:39


Plynové masky: Plynová maska OM-90

Plynová maska OM-90 je (r. 2015) nejmodernější ochrannou maskou z produkce Gumárny Zubří, která je určena pro vojáky. Jedná se v podstatě o nástupce řady masek M-4 a M-10. V kombinaci s vhodným filtrem nebo dýchacím přístrojem chrání obličej a dýchací orgány uživatele proti účinkům toxických plynů, aerosolů, par, biologických látek a radioaktivních částic v teplotním rozmezí -30 až +70 stupňů Celsia. Maska je vyrobena v souladu s požadavky NATO a podporuje připojení filtrů standardu 40x1/7" (tj. starší filtry z komunistické éry 40x4 mm nepřipojíte).
kliknout a zobrazit celý článek.....
17.02.2015,20:31


Plynové masky: Plynová maska CM-6

Plynová maska CM-6 je v tuto chvíli (r. 2015) nejmodernější ochrannou maskou z produkce Gumárny Zubří, která je určena pro civilní a policejní sektor, případně také pro hasiče a jednotky civilní obrany. Lze ji používat také v průmyslu. Je zaměřená, tak jako předchozí podely pro ochranu před účinky toxických plynů, aerosolů a par, biologických látek a radioaktivních částic.
kliknout a zobrazit celý článek.....
17.02.2015,06:31


Plynové masky: Plynová maska CM-5D

Podle názvu můžeme tušit, že maska CM-5 je nástupcem masky CM-4 od výrobce Gumárny Zubří. Je to maska, kterou můžete ještě dnes sehnat v některých obchodech v ceně od nějakých 900 Kč do 2500 Kč. Tato maska je primárně určena pro civilní sektor (ochrana civilistů, policejní síly). Filtr se ještě stále připojuje klasicky zepředu. Upínací systém je pětibodový, pryžotextilní. Životnost masky je udávána na minimálně 20 let. Masku lze použít jak s filtrem, tak s napojením na dýchací přístroj Saturn. Maska CM-5 ve dvou druzích disponuje dvěma závity, závitem 40x4 mm i NATO standardem 40x1/7. Maska v modifikaci CM-5DM je vybavena systémem pro příjem tekutin.
kliknout a zobrazit celý článek.....
15.02.2015,20:28


Pomůže Česko všem obyvatelům v případě chemického, biologického nebo radiologického napadení?

Nepomůže. Narozdíl od minulého komunistického režimu si nynější režim nedává za cíl pomoci všem obyvatelům Česka nebo pokusit se o takovou pomoc v případě, že dojde ke krizovému stavu ohrožení státu nebo k válečnému stavu. O pomoci v případě teroristických útoků nebo v případě úniku nebezpečných látek státu už vůbec neuvažuje.
kliknout a zobrazit celý článek.....
15.02.2015,18:06


Plynové masky: Plynová maska CM-3

Plynovou masku CM-3 bychom měli znát. Je to stará známá plynová maska ze základních a středních škol. Nevím, jak je to v dnešní době, ale starší generace žáků a studentů museli pravidelně absolvovat antiplynový nácvik. Tento nácvik spočíval v tom, že každý měl svou plynovou masku. Během časového limitu jsme si museli masku nasadit a (soudruzi) učitelé provedli u každého žáka těsnost masek, tj. zda je máme dobře nasazeny. Žák, který měl špatně masku nasazenou, si to musel zkusit znovu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
15.02.2015,12:53


Plynové masky: Plynová maska CM-4

Plynová maska CM-4 pochází stejně jako maska M-10 z produkce závodu Gumárny Zubří. Filtr se narozdíl od masky M-10, která má lícnicové filtry, uchycuje na standardizovaný závit 40x4. Lze používat jak specializované, tak širokospektré filtry. Mřížka pro verbální komunikaci není narozdíl od masky M-10 vyměnitelná. Zorníky masky se nerosí nebo se rosí jen minimálně. Maska nemá hydratační systém (pro pití). Existuje však varianta CM-4M, která hydratační systém má. Maska je vyrobena stejně jako maska M-10 z vulkanizované gumy z umělého kaučuku. Zorníky jsou z tvrzeného skla.
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.02.2015,11:43


Plynové masky: Plynová maska AČR typ M10

Zahájili jsme na Blogovníku seriál o plynových maskách. Všichni víme, že Česká republika nemá připravený reálný krizový scénář pro ochranu většinového obyvatelstva před chemickým, biologickým a jaderným útokem. Občan ČR, který si platí daně, NEMÁ na úřadě nebo někde ve skladu připravené ochranné pomůcky podle své velikosti. NEPROCHÁZÍ každoročním školením o tom, jak reagovat v případě útoku zbraní hromadného ničení. NEČEKÁ na obyčejného občana sofistikovaný bunkr nebo důmyslně vytvořený a státem udržovaný úkryt. Jediné, čím stát připravuje občana na potenciální třetí světovou válku je občasné houkání sirén. Proč houkají, zda už nastal útok, nebo je po útoku, většina lidí netuší. Až tedy nastane opravdový útok, nejspíš se nic nezmění. Sirény zahoukají, privilegování lidé a elity se skryjí do bunkru a lidé budou na ulicích umírat.
kliknout a zobrazit celý článek.....
12.02.2015,21:19


Krátká brokovnice, pro jaký se hodí survival scénář?

Brokovnici považuji za nekonvenční střelnou zbraň. Je to taková kazetová bomba mezi puškami. Zbraň, která na protivníka vyšle stovky kovových broků, lze právem považovat za nekonvenční. Pokud bych měl podporovat omezení střelných zbraní, mělo by se vztahovat především na brokovnice. Zásah z brokovnice je pro lidské zdraví naprosto devastační a nemá prakticky obdobu s jinou střelnou kulovou zbraní. Nelze srovnávat.
kliknout a zobrazit celý článek.....
18.01.2015,15:19


Počet vypsaných článků na stránce: 25 z celkem 100 článků.
1  2  3  4  
BLOGOVINY
27.07.2020,08:41
Blog.cz informoval, že od 17.8.2020 končí služby poskytování prostoru pro blogy (názory) autorů......
26.07.2020,18:29
Po masivní úpravě dat českostátem přestáváme informovat o koronaviru a mažeme většinu článků o tomto tématu. Orwell hadra......
17.06.2020,17:20
Podle nějakého amerického doktora (ekologie) Ellise Silvera pochází lidstvo z jiné planety. Naráží na to, že největším problémem lidí je příliš agresivní sluneční záření a problémy se zády způsobené nadměrnou gravitací. Zmiňuje také problémy s porodem a četné chronické choroby lidí. Žádný jiný původní druh nemá takové obtíže jako lidský.

Myslí si, že Země mohla sloužit jako vězeňská planeta......
17.06.2020,17:13
Proti Koronaviru v pokročilém stádium údajně účinkuje Kortikosteroid. Tvrdí to specialisté z britského Oxfordu. Není to jediná super pozitivní zpráva o nových lécích proti Korunaviru z Británie. Má to jen jednu vadu. Podle oficiálních statistik je v Británii ke dni 17.6.2020 celkem 42 054 mrvých na Kovid-19, a jen 1293 uzdravených z Kovidu-19. Možná britští lékaři zapomněli dát nemocným tu správnou oxfordskou pilulku nebo co se tam kudla děje???.....
17.06.2020,17:11
V Dijonu vypukla pouliční válka mezi Alžířany a Čečenci. Příčinou bylo napadení 16ti letého chlapce. V ulicích se ozývá střelba, francouzská policie oblasti uzavřela a vyčkává na další pokyny :-). Prý to nebudou ostré zbraně, nemusíme se bát, protože ty jsou ve Francii veřejnosti nedostupné :-)......
17.06.2020,17:04
"Chystáme se zrušit policejní oddělení v Minneapolisu," odpověděl radní Jeremiah Ellison, syn generálního prokurátora Keitha Ellisona. Co na to říct? :-).....
13.03.2020,18:04
Cituji: "Epicentrem světové pandemie koronaviru se nyní stala Evropa. Dnes to v Ženevě podle agentury AP prohlásil generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.".....
04.03.2020,19:09
Ministerstvo zdravotnictví dne 4.3.2020 zveřejnilo zákaz EU týkající se prodeje respirátorů třídy FFP3 běžným občanům.
Cituji:

"V souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem v Evropě, přistupuje Ministerstvo zdravotnictví k mimořádnému opatření. S účinností od středy 4. března 2020 do odvolání ministerstvo zakazuje vývoz všech respirátorů třídy FFP3 mimo Českou republiku a jejich prodej všem mimo zdravotnická a sociální zařízení, orgány ochrany veřejného zdraví, složky integrovaného záchranného systému a další orgány státní správy."

.....
04.03.2020,17:05
Britský šéflékař Chris Witty údajně prohlásil: "Nemá cenu kupovat ochranné masky, jejich efekt je minimální, až nulový.".....
29.02.2020,13:05
Zdá se, že USA už Evropě nevěří :-). Bílý dům zrušil plánovanou schůzku Trumpa se Sebastianem Kurzem, rakouským kancléřem. Schůzka se přitom měla konat na půdě USA. Nejspíš už není bezpečné, aby Rakušan, a potažmo kancléř, cestoval za americkým prezidentem......
27.02.2020,18:06
Novinky.cz uvádějí, že Japonsko (po Číně) zachytilo případ, kdy se vyléčený pacient opět nakazil Koronavirem. Profesor medicíny Philip Tierno uvádí, cituji: „Jakmile je člověk jednou nakažený, infekce v něm patrně přetrvává a jeho zdravotní stav se může znovu zhoršit.“......
27.02.2020,18:00
Novinky.cz uvádějí, že Koronavirus se může přenášet z matky na dítě......
27.02.2020,17:52
Zatímco Německo vybízí své obyvatele, aby si vytvořili zásobu jídla minimálně na 10 dní, tuzemští někteří ministři i hasiči neustále vyjadřují názor, aby se zdejší domorodci jídlem NEZÁSOBILI. Prý je to zhola zbytečné. Protichůdné chování rozvojového Česka, které ostře koresponduje s opačným chováním vyspělých států jako je Německo, působí skutečně zvláštně......
24.02.2020,18:19
Blesk.cz uvádí, že cestující (letadlem) z italského Milána byl v šoku. Ani u jednoho pasažéra nebyla na letišti změřena teplota, nikdo jim nenařídil karanténu. Nic. Inu. U nás v Česku strach z Korunaviru nemáme!.....
24.02.2020,18:17
Slovensko tvrdě bojuje proti postupující nákaze Koronaviru alias Wuhanské chřipky. Každý cestující z Itálie musí vyplnit dotazník......
23.02.2020,19:58
Turecko a Afghánistán uzavřeli hranice s Iránem kvůli Koronaviru. Najde některý stát Evropské Unie ODVAHU na to, aby udělal něco podobného a chránil své občany před nákazou? Třeba uzavřel hranice s Itálií (zrušil letový provoz, železniční a silniční dopravu s nakaženým státem), která aktuálně patří na 3. místo (za Čínou a Jižní Koreou) nejvíce postižených států Koronavirem na světě???

MOC BYCH SE DIVIL.

.....
23.02.2020,19:52
A opět je tu stará písnička, která se ozývala před Klausovou amnestií. Máme příliš mnoho vězňů, je potřeba s tím něco dělat, nejlíp jim udělit alternativní tresty. A kdo ví, zda se v zákulisí neprobírá amnestie......
23.02.2020,11:53
Itálie uvalila karanténu na 11 obcí, což zahrnuje přibližně 50 000 obyvatel. Jedná se o obce Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo a San Fiorano. V padovské oblasti Veneto městečko Vo’. Nikdo nesmí dovnitř nebo ven. Kdo poruší nařízení, bude zatčen. V případě nedisciplinosti obyvatel bude nasazena armáda......
23.02.2020,08:53
Na Novinky.cz vyšla zpráva předního čínského experta na koronavirus Čao Ťien-pchinga, že za určitých okolností mohou uzdravení šířit Koronavirus dál!!! Čína uvažuje, co provést s "uzdravenými", aby virus nešířili!!!.....
23.02.2020,08:50
A už je to zase tady. Izrael dokáže operativně reagovat. Dokáže to taky Českostát??? Jižní Korea a Itálie jsou zasaženy nákazou. Kdy bude přerušeno letecké, silniční a železniční spojení???.....
23.02.2020,08:33
Na Blesk.cz vyšel rozhovor s primářkou z nemocnice Na Bulovce. Primářka pronesla větu, kterou by chtělo TESAT do kamene jako - podle mého názoru těžký BIZAR:.....
22.02.2020,20:56
Na webu Novinky.cz vyšla poměrně překvapivá informace, že cituji "miliardáři řeší úprk z planety". Zdá se, že události nabírají spád a to takového charakteru, že lidem, kteří si to mohou dovolit, nezbývá nic jiného, než odletět na jinou planetu......
22.02.2020,14:08
Dle čínského zdroje, který uvádím níže, jsou zachycováni pacienti, kteří prokazatelně onemocněli koronavirem alias Wuhanskou chřipkou opakovaně. Na nemoc si tedy nelze vypěstovat imunitu a nebo .... v těchto případech nebyla vyléčena a vrátila se zpět......
22.02.2020,14:03
Dle čínského twitteru i diskutéra na idnes.cz může inkubační doba v některých případech dosáhnout až 27 dnů. Byl zachycen případ pacienta z provincie Chu-Pej, u kterého se příznaky choroby objevily až po 27 dnech od prokázané nákazy......
22.02.2020,13:58
Koronavirus byl detekován v moči pacientů (tým epidemiologa Čung Nan-šana). To znamená, že napadá také ledviny a další orgány a navíc je schopen se dostat do odpadních vod. Pokud dokáže přežít proces filtrace odpadních vod, tak by teoreticky mohl kontaminovat vodovodní řad. Ale poslední teze je jen spekulace......
22.02.2020,08:05
V Itálii propukla epidemie koronaviru alias Wuhanské chřipky alias doublespeakově COVID-19. Nákaza údajně přišla od člověka, který přiletěl z Číny a jeho testy na tuto nemoc byly NEGATIVNÍ. Zavírají se školky, školy, restaurace i bary, vše v okolí Milána......
22.02.2020,08:03
Paříž prý zamořily štěnice. A je to velký problém. A já bych dodal - tuto informaci známe už pěkných pár let a není to žádné překvapení......
15.02.2020,14:09
Důležitá zpráva. Koronavirus přežije na vzduchu až 9 dní, minimálně 4 dny. Je tedy pravděpodobné, že se udrží na chlebu, rohlíku, oblečení, na obuvi, ve vlasech... Zásilky z postižené země bude dobré před otevřením nechat pár týdnů "u ledu"......
13.02.2020,19:21
Vietnam uvalil karanténu na město Son Loi, kde žije přes 10 tisíc obyvatel. Zdá se, že město zachvátila nákaza Wuhanskou chřipkou, alias Koronavirem......
13.02.2020,19:16
Čína překvapivě změnila metodiku počítání nakažených Koronavirem alias Wuhanskou chřipkou. Údajně se tak stalo po nátlaku ze strany Světové zdravotnické organizace /WHO/. Za jediný den tak počet nakažených poskočil o 14000 lidí a jsou indicie, že to nebude jediný skok. Potíž je v tom, že novou metodiku nepřijala ostatní nakažená města, pouze Wuhan. Skutečná čísla tak mohou být mnohem vyšší......
Zobrazit všechny blogoviny....
název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2020 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v