Úvod Hledání On-line hry On-line testy Předplatné Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:554018
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Přežití - Survival

Voda z vodovodu nebo balená (stolní) voda?

Jak poznamenali někteří čtenáři, s vodou to v Česku začíná být na některých místech opravdu zoufalé. Z vody se stává výnosný obchodní artikl, vodárny poplatky zvyšují, balená voda zdražuje. Občan, který disponuje studnou, musí u mladší studny papírovat a očekávat v budoucnu její pravděpodobné zdanění.

Vody by v Česku pro občany bylo dost, ale máme tady poměrně rozsáhlý průmysl, který vodu potřebuje. V mnoha průmyslových zónách se bere v potaz využití vody ze strany továren.
kliknout a zobrazit celý článek.....
23.02.2016,07:53Scénáře katastrof r. 2016/2017

Uvedeme si přehled možných katastrof, kterým můžeme teoreticky čelit v r. 2016/2017 + aktuální míru pravděpodobnosti v tomto rozsahu: minimální – menší – střední – vyšší – vysoká – realizováno.
kliknout a zobrazit celý článek.....
09.02.2016,21:19


Scénář katastrofy: Na bytě neteče voda

Zrovinka před cca dvěma měsíci se mi tento scénář přihodil. Chci si ráno umýt ruce, otočím kohoutkem a nic. Jen unikání vzduchu. Co se stalo? Vytáhnul jsem kanystr rezervní vody a ruce si umyl. Úsměv na tváři. Přece si nebudu umývat ruce balenou vodou. Po dvou hodinách jsem zavolal na vodárny a ptal se, kde je problém. Tvrdili mi, že voda neteče teprve hodinku a během deseti minut poteče, prý UŽ SE TO TLAKUJE. Voda netekla ještě další tři hodiny. Začala téct někdy odpoledne po obědě. Na naši spotřebu prasklo asi 5 litrů z rezervních zásob vody. Protože jsem na tuto situaci připravený, nemusel jsem trojčit, shánět vodu (která byla beztak v okolních obchodech lidmi vykoupená) atd.
kliknout a zobrazit celý článek.....
01.02.2016,20:26


Evropská komise hodlá legálním držitelům zbrojních průkazů odebrat zbraně!

V médiích kolují nepříznivé zvěsti. Evropská komise připravuje směrnici, která bude údajně platit od poloviny roku 2016. Tato směrnice má zajistit naprosto skandální osekání práv legálních držitelů střelných zbraní. Jako záminku pro směrnici používá Evropská komise nedávné teroristické útoky v Paříži. Nikoho nezajímá, že tyto útoky spáchali teroriste NELEGÁLNĚ drženými zbraněmi a navíc mnozí z nich byli dlouhodobě evidování jako hrozba státu. Na internetu koluje několik verzí, např. tato:
kliknout a zobrazit celý článek.....
29.11.2015,09:52


Pistole Agenta 007: Walther PPK

O legendární pistoli Walther PPK najdeme na českém internetu spoustu informací. Následující text probere tuto zbraň ve všech možných modifikacích (pouze kov. varianty), aby se případný zájemce o koupi této zbraně mohl orientovat.

Předchůdce Pistole Walther PPK byla pistole s označením Walther PP. PP je zkratka Polizei Pistole. Byla to tedy pistole určena pro německou policii, vyvinutá před druhou světovou válkou. Vyráběla se v modifikacích 7.65 Br, .22 LR a 9 mm Br.
kliknout a zobrazit celý článek.....
27.10.2015,20:31


Úsťová rychlost střely, jaký má vliv?

Úsťová rychlost (muzzle velocity of projectile) je často opakovaný parametr ze strany prodejců zbraní. Bývá také orientačně uváděna na krabičkách od nábojů. V následujícím textu si zkusíme o této fyzikální veličině uvést více informací.

V balistice se jedná o rychlost střely v okamžiku opuštění hlavně zbraně. Na úsťovou rychlost má vliv délka hlavně, drážkování hlavně, velikost, hustota a hmotnost střely. A samozřejmě energie střely.
kliknout a zobrazit celý článek.....
20.10.2015,19:30


Ochrana proti dlouhodobé hrozbě útoku

Z Německa začínají unikat videa, kde si Němci stěžují na zhoršenou bezpečností situaci v německých ulicích, adresa na video např. zde:

https://www.youtube.com/watch?v=UfhhwaPVNZk

V některých místech Česka zažívají obyvatelé tohoto "evropského východu" podobné pocity a to již řadu let. Velice dobře tedy Němcům rozumíme. Vzhledem k množství příchozích migrantů, kteří nejsou na hranicích EU řádně odbaveni a zkontrolováni se lze nadít nejrůznějších překvapení. Následující text vás poučí, jak se připravovat na dlouhodobý útok, jak žít ve světě, kde vás stát nechá na holičkách. Jak zvýšit šanci na přežití ve světě neustálé bezpečnostní i teroristické hrozby. Bohužel, Evropa již nebude stejná. Bude jiná. Více nebezpečná a stát pravděpodobně pro svého občana neudělá nic nebo jen naprosté bezpečnostní minimum.
kliknout a zobrazit celý článek.....
30.09.2015,06:10


Remington 870 MCS (Modular Combat Shotgun)

Začátkem září 2015 byla ve vodách Řecka zadržena pašerácká loď, která měla na palubě schovanou zásilku téměř 5000 brokovnic a půl milionu nábojů. Nikdo neví, kdo byl příjemce, loď vyplula z tureckého přístavu. Spekuluje se, že zbraně by mohly být určeny pro některou z afrických zemí, pro Libyi nebo dokonce pro ISIL. Někteří lidé si myslí, že zbraně mohou být určeny pro radikální migranty. Všichni víme, že většina migrantů nemá prohlédnutá zavazadla, když vstupuje do evropského prostoru. Tato skutečnost zavdává ke mnoha spekulacím, co lze na území EU vlastně pronést. Mohou to být teoreticky také střelné zbraně.
kliknout a zobrazit celý článek.....
13.09.2015,08:44


Vybíráme pušku vzduchovku do 5000 Kč. Výhody a nevýhody vzduchovky.

Vzduchovky jsou poměrně podceňovanou zbraní, která zejména v dnešní době má své výhody. Česká republika občanům umožňuje nákup vzduchovek do energie 16 J (joulů) bez povolení i bez ohlášení. V některých evropských státech jsou pro občany povoleny limity vyšší.
kliknout a zobrazit celý článek.....
06.09.2015,19:50


Náboje: 7.65 Browning (.32 Auto)

Jedná se o tzv. pistolový náboj. Byl vyvinut Johnem M. Browningem v r. 1899 a zaveden belgickou firmou Fabrique Nationale D'Armes de Guerre v Herstalu v Belgii pro Browningovu samonabíjecí pistoli, model 1900. Posléze se dostal do USA, kde se náboj prodával pod označením 32 Automatic pro pistole konstrukce Colt. I v dnešní době patří k nejoblíbenějším nábojům pro kapesní i klasické policejní pistole. Na území ČR vyrábí tento náboj zbrojovka Sellier & Bellot již více jak 100 let.
kliknout a zobrazit celý článek.....
24.08.2015,08:53


Vodní filtr z pet-lahve

Návod se objevil na internetu, rozhodl jsem se tuto informaci zapsat i zde, aby se neztratila. Filtr z pet-lahve vyrobíte jednoduše.
kliknout a zobrazit celý článek.....
12.08.2015,18:49


Jak vyrobit rádio na solární napájení 2

Jak jsem slíbil, pokračuji dalším dílem v seriálu Jak vyrobit rádio na solární napájení. Tentokrát si zvýšíme účinnost solárního napájení jednoduchým způsobem.
kliknout a zobrazit celý článek.....
04.07.2015,13:56


Jak vyrobit rádio na solární napájení?

Možná si z mého článku pamatujete recenzi na rádio Roadstar TRA-2973N. Rádio je perfektní, jediné, co mu chybí ke štěstí je solární pohon. Rozhodl jsem se, že tuto situaci změním. Je to tak extrémně jednoduché, že jednodušší to být nemůže. Rádio vyžaduje napájení stejnosměrným proudem 6V a nejspíš minimálně 50-100 mA.
kliknout a zobrazit celý článek.....
20.06.2015,08:22


Pár tipů: Jak poznat svého policistu v civilu? Hledá se policista v civilu!

Ano, zdá se, že policie zavádí novoty. Zásahy policistů v civilu jsou možné a reálné. Je třeba si dávat pozor, protože běžný občan poruší zákon a dopustí se přestupku i několikrát za den. Může to začít přechodem silnice na červenou, nebo jiným takto závažným deliktem. Následující text přináší pár tipů, jak teoreticky rozeznat podle symptomů člověka, který by mohl být pozitivní na policistu v civilu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
16.04.2015,18:43


Pokud jdu na oběd a zastaví-li mě kvůli údajnému přecházení na červenou policie, co mám dělat?

Na základě posledních událostí přinášíme krátký návod, co dělat, pokud vás cestou na oběd zastaví policista a obviní z nějakého přestupku nebo zločinu.

1. Nejprve si prověřte totožnost příslušníka veřejné policejní bezpečnosti. Zavolejte na číslo 158 nebo na číslo 112 a chtějte hovořit s kompetentní osobou, která vám pomůže ověřit příslušníka podle čísla na jeho odznaku nebo průkazu. Dokud si neověříte příslušníka nemůžete si být jistí, že se jedná o pravého příslušníka. Nadiktujte operátorovi číslo příslušníka a chtějte telefonické potvrzení, že je to opravdu policista. Pokud odpověď bude nejistá, koktavá, zadrhávající, neúplná, žádejte, aby na místo přijela policejní hlídka z důvodu, že máte podezření, že se za policistu někdo vydává.
kliknout a zobrazit celý článek.....
16.04.2015,18:34


Investiční zlato, zlaté slitky, zlaté mince, identifikace, hodnota, úspora, informace

Nákup zlata pro dlouhodobou úsporu hodnoty práce je nezbytným úkonem pro každého, kdo myslí odpovědně na svou budoucnost. V dobách hospodářské krize, měnové krize, v době důchodového věku nebo předčasného odchodu do penze, se může držba zlata a následný prodej drahého kovu příjemně vyplatit zvýšením životní úrovně.

V následujícím textu si povíme více informací o investičním zlatu, zlatých slitcích a zlatých mincích.
kliknout a zobrazit celý článek.....
29.03.2015,18:30


Příprava na 3. světovou válku: Navýšení zdrojů

V článku Jak se připravit na 3. světovou válku, pokud přijde? jsem rozebral jednotlivé etapy přípravy na mimořádnou událost, kterou může být např. 3. světová válka. Nyní bych chtěl rozebrat téma ''navýšení zdrojů''. Většině lidí běžný plat nebude k přípravě na mimořádnou událost postačovat. Je třeba si zajistit další zdroje. Následující text se týká všech lidí, kteří nemají dobře placenou práci nebo jsou nuceni žít v regionu s vysokými životními náklady, i když mají solidní plat.
kliknout a zobrazit celý článek.....
07.03.2015,16:10


Protiatomové kryty

Téma protiatomových krytů je velice horkým tématem. Když jsem známým a přátelům položil otázku, kde je nejbližší oficiální protiatomový kryt, jen málokdo mi dokázal odpovědět. Řekněme si to asi takto. Oficiální protiatomové kryty stále existují, ale nejsou připraveny pro dostatečný počet obyvatel. Proto si vyvozuji, že není zájem na tom, aby veřejnost byla informována. A z tohoto důvodu mi na mou otázku odpovědělo správně jen zanedbatelné množství lidí.
kliknout a zobrazit celý článek.....
03.03.2015,06:43


Plynové masky: Plynová maska OM-99

Tak Slováci mají vlastní plynovou masku OM-99. To by mě zajímalo, která strana tam tu devítku vymyslela jako první. Jestli česká s maskou OM-90 nebo slovenská. OM-99 pravděpodobně symbolizuje uvedení masky na trh a to bylo v r. 1999. Maska je brána jako nástupce za československou masku OM-10 a byla vyvinuta a vyrobena slovenskou společností SLZ CHÉMIA a.s., kterou vlastní finská nadnárodní korporace nevímjakéhonázvu (epikos?). Filtry k masce se stále vyrábí na Slovensku, maska se údajně vyrábí v režii finské matky.
kliknout a zobrazit celý článek.....
18.02.2015,18:39


Plynové masky: Plynová maska OM-90

Plynová maska OM-90 je (r. 2015) nejmodernější ochrannou maskou z produkce Gumárny Zubří, která je určena pro vojáky. Jedná se v podstatě o nástupce řady masek M-4 a M-10. V kombinaci s vhodným filtrem nebo dýchacím přístrojem chrání obličej a dýchací orgány uživatele proti účinkům toxických plynů, aerosolů, par, biologických látek a radioaktivních částic v teplotním rozmezí -30 až +70 stupňů Celsia. Maska je vyrobena v souladu s požadavky NATO a podporuje připojení filtrů standardu 40x1/7" (tj. starší filtry z komunistické éry 40x4 mm nepřipojíte).
kliknout a zobrazit celý článek.....
17.02.2015,20:31


Plynové masky: Plynová maska CM-6

Plynová maska CM-6 je v tuto chvíli (r. 2015) nejmodernější ochrannou maskou z produkce Gumárny Zubří, která je určena pro civilní a policejní sektor, případně také pro hasiče a jednotky civilní obrany. Lze ji používat také v průmyslu. Je zaměřená, tak jako předchozí podely pro ochranu před účinky toxických plynů, aerosolů a par, biologických látek a radioaktivních částic.
kliknout a zobrazit celý článek.....
17.02.2015,06:31


Plynové masky: Plynová maska CM-5D

Podle názvu můžeme tušit, že maska CM-5 je nástupcem masky CM-4 od výrobce Gumárny Zubří. Je to maska, kterou můžete ještě dnes sehnat v některých obchodech v ceně od nějakých 900 Kč do 2500 Kč. Tato maska je primárně určena pro civilní sektor (ochrana civilistů, policejní síly). Filtr se ještě stále připojuje klasicky zepředu. Upínací systém je pětibodový, pryžotextilní. Životnost masky je udávána na minimálně 20 let. Masku lze použít jak s filtrem, tak s napojením na dýchací přístroj Saturn. Maska CM-5 ve dvou druzích disponuje dvěma závity, závitem 40x4 mm i NATO standardem 40x1/7. Maska v modifikaci CM-5DM je vybavena systémem pro příjem tekutin.
kliknout a zobrazit celý článek.....
15.02.2015,20:28


Pomůže Česko všem obyvatelům v případě chemického, biologického nebo radiologického napadení?

Nepomůže. Narozdíl od minulého komunistického režimu si nynější režim nedává za cíl pomoci všem obyvatelům Česka nebo pokusit se o takovou pomoc v případě, že dojde ke krizovému stavu ohrožení státu nebo k válečnému stavu. O pomoci v případě teroristických útoků nebo v případě úniku nebezpečných látek státu už vůbec neuvažuje.
kliknout a zobrazit celý článek.....
15.02.2015,18:06


Plynové masky: Plynová maska CM-3

Plynovou masku CM-3 bychom měli znát. Je to stará známá plynová maska ze základních a středních škol. Nevím, jak je to v dnešní době, ale starší generace žáků a studentů museli pravidelně absolvovat antiplynový nácvik. Tento nácvik spočíval v tom, že každý měl svou plynovou masku. Během časového limitu jsme si museli masku nasadit a (soudruzi) učitelé provedli u každého žáka těsnost masek, tj. zda je máme dobře nasazeny. Žák, který měl špatně masku nasazenou, si to musel zkusit znovu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
15.02.2015,12:53


Plynové masky: Plynová maska CM-4

Plynová maska CM-4 pochází stejně jako maska M-10 z produkce závodu Gumárny Zubří. Filtr se narozdíl od masky M-10, která má lícnicové filtry, uchycuje na standardizovaný závit 40x4. Lze používat jak specializované, tak širokospektré filtry. Mřížka pro verbální komunikaci není narozdíl od masky M-10 vyměnitelná. Zorníky masky se nerosí nebo se rosí jen minimálně. Maska nemá hydratační systém (pro pití). Existuje však varianta CM-4M, která hydratační systém má. Maska je vyrobena stejně jako maska M-10 z vulkanizované gumy z umělého kaučuku. Zorníky jsou z tvrzeného skla.
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.02.2015,11:43


Počet vypsaných článků na stránce: 25 z celkem 102 článků.
1  2  3  4  5  
název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2023 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v