Index krize v ČR.
Úvod Hledání On-line hry On-line testy Odkazník Registrace Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:655439
Tento rok:103645
Měsíc:7041
Včera:388
Dnes:203
Online:3
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Přežití - Survival

Samopal CZ SKORPION 61 S, samonabíjecí semiautomatická zbraň pro postapokalyptické situace všeho druhu

Mnoho majitelů zbrojních průkazů si pořizuje jednu krátkou a jednu dlouhou střelnou zbraň. Krátká zbraň většinou bývá vhodná pro každodenní nošení a osobní ochranu v současném světě. Puška naopak pro obranu v postapokalyptickém světě, kde je potřeba střílet dál než na nějakých 50 metrů. A mířit sakra dobře. Jenomže, všechno má svoje pro a proti. Při nákupu pušky je potřeba v současném předapokalyptickém světě zakoupit také trezor přiměřené výšky. Je to kus nábytku navíc. Zabírá místo. Další otázkou zůstává, jakou pušku koupit? Brokovnici? Kulovnici? Malorážku s levnými náboji, které však nejde přebíjet?
kliknout a zobrazit celý článek.....
13.01.2015,20:38Velikost obuvi, převodní tabulka

Představte si situaci, kdy budete muset v postapokalyptické situaci naběhnout do skladu obuvi a rychle si vybrat pár bot, který vám padne. Máte několik minut, do báglu se vejde několik párů a vy víte, že potom už nebude čas. Venku se blíží dalších několik set lidí, kteří chtějí také boty....
kliknout a zobrazit celý článek.....
13.12.2014,18:21


Jak se připravit na 3. světovou válku, pokud přijde?

Při současném vývoji světa je logické předpokládat, že jestliže proběhla první a druhá světová válka v novodobých dějinách světového společenství, s největší pravděpodobností proběhne také třetí světová válka.
kliknout a zobrazit celý článek.....
13.12.2014,17:15


Maximální dostřel a účinnost krátkých palných zbraních v závislosti na typu náboje a vzdálenosti

V následujícím článku se pokusím shrnout obtížné a rozsáhlé téma, což je maximální a účinný dostřel krátkých (pistole, revolvery) palných zbraních v závislosti na typu náboje. Článek vám nepodá naprosto přesnou informaci ke každému typu zbraně nebo náboje, to snad ani není možné vměstnat do jednoho článku, ale měl by vám poskytnout určité vodítko.
kliknout a zobrazit celý článek.....
19.11.2014,20:08


Scénáře katastrof r. 2014/2015

Uvedeme si přehled možných katastrof, kterým můžeme teoreticky čelit v r. 2013/2014 + aktuální míru pravděpodobnosti v tomto rozsahu: minimální – menší – střední – vyšší – vysoká – realizováno. Každý rok bude tento přehled uvedený s aktuálními dostupnými odhady.
kliknout a zobrazit celý článek.....
26.10.2014,11:43


Zmapování pásma SW (KV), přehled rádiových stanic

A na delší dobu poslední přehled, tentokrát pásma KV (krátkých vln).Vlnová délka je kratší než pro střední a dlouhé vlny. Frekvence se pohybuje od 3 do 30 MHz, což odpovídá vlnové délce 10 až 100 metrů. Výhodou těchto vln je jejich šíření v atmosféře, není nutný přímý dohled mezi vysílačem a přijímačem. Vysílání se může šířit na vzdálenost tisíců až desítek tisíc kilometrů. Proto se krátké vlny používají pro vysílání mezi kontinenty. Kvalita šíření je nastabilní a ovlivňuje ji velké množství faktorů (sluneční záření, oblačnost...). Na krátkých vlnách pracuje množství radioamatérů, proto je výhodné ladit toto pásmo nejčastěji mezi 3 - 5 MHz. Vysílání na krátkých vlnách bude patřit mezi preferované v období válečného konfliktu ze strany ilegálů nebo odpůrců režimu. Vysílačka může být malá a dobře maskovaná, navíc přenosná.
kliknout a zobrazit celý článek.....
22.10.2014,13:45


Zmapování pásma MW (SV, AM), přehled rádiových stanic

A přináším další mapování stanic v oblasti středních vln. Toto mapování může být užitečné pro obyvatele celé střední Moravy. Pro ostatní může sloužit jako inspirace, jak se připravovat na katastrofické scénáře.

Střední vlny se šíří z větší vzdálenosti. Je to elektromagnetické záření používané pro přenos rozhlasového vysílání v atmosféře. Vlnová dálka je v oblasti mezi krátkými a dlouhými vlnami, tj. 520 - 1710 kHz, to odpovídá vlnové délce 186 - 600 m. Dobře se odrážejí od ionosféry, dokáží překonávat přírodní překážky, mají větší dosah (stovky kilometrů) než velmi krátké vlny (FM). Jejich šíření je méně energeticky náročné než u dlouhých vln. Při katastrofickém scénáři lze očekávat, že střední vlny budou používané pro vysílání v rámci státu. V případě zničení státu nebo větší oblasti, přelaďte na dlouhé vlny nebo na krátké vlny.
kliknout a zobrazit celý článek.....
22.10.2014,13:32


Zmapování pásma FM (VKV), přehled rádiových stanic

Prozkoumal jsem pásmo FM (VKV) ze dvou důvodů. První důvod je, že v okamžiku katastrofy můžete na základě mnou předaných informací odhadnout, které regiony jsou na tom zle (nefunkční vysílače). Dalším důvodem je, že při survival vyhledávání vysílání nemusíte dlouho ladit, zaměřite se na konkrétní stanice, zda žijí nebo ne. Ušetříte baterie. Seznam je potřeba vytisknout.
kliknout a zobrazit celý článek.....
22.10.2014,13:09


Recenze rádia pro přežití (survival): Roadstar TRA-2973N

Proč jsem si vybral právě toto rádio, vysvětluji ve článku na adrese http://www.blogovnik.cz/vhodne-radio-radioprijimac-pro-preziti-survival-201410171122.php. Ze všech dostupných rádií právě toto vykazuje všechny znaky upotřebitelnosti v případě nouze. Jaké jsou zkušenosti s tímto rádiem?
kliknout a zobrazit celý článek.....
21.10.2014,15:01


Vhodné rádio, radiopřijímač pro přežití (survival)

V případě, že dojde ke katastrofickému scénáři, budete potřebovat získávat informace. Lze předpokládat, že infrastruktura společnosti nebude zcela zničena, případně některé technologické fragmenty budou nějakou dobu přežívat. V katastrofickém scénáři nepočítejte s elektřinou, případně budou jen omezené dodávky. Na hlášení obecních rozhlasů se nemůžete spolehnout, protože nemusí mít záložní baterie pro výkon a akustické vysílání, které je energeticky náročné. Jediná možnost, jak získat informace, bude internet, televize a rádio.

Vzhledem k tomu, že internetová síť je extrémně zranitelná a trpí zejména elektrickými výpadky, rovnou internet ze seznamu škrtněte. Ten prostě nebude. To je vymoženost pro období míru, ale ne pro válku nebo katastrofu. Přinejmenším nikoli ve formě, v jaké je internet dostupný - tj. bezdrátově. Také poskytovatel internetu potřebuje něčím živit servery, routery, switche, dráty a vysílače. Energie je to nemalá.Zbývá televize a rádio. Televizi si kvůli energetické náročnosti a nepřenositelnosti škrtněte rovnou. Některé notebooky s TV tunerem budou schopny chytat signál pár hodin, než se vybijí. To však k důkladné informovanosti po delší čas nestačí. Jediné, co vám zbývá, je rádio. Jedině z rádia budete schopni čerpat informace o rozsahu katastrofy a o předpokládaném vývoji. Informace z rádia pomohou přežít vám a vaší rodině. Je tedy nutné pořídit si vhodné rádio a my si v následujícím textu sdělíme, jaké by to mělo být.
kliknout a zobrazit celý článek.....
17.10.2014,11:22


Prostředky proti radiaci. Jak odolat radiaci? Dekontaminace lidského těla.

O radiaci jsem napsal několik článků. Zejména doporučuji prostudovat účinky radiace na člověka v článku Survival: Jednotky radiace a jak se vyznat v radiaci.

Člověk nepatří mezi tvory, kteří jsou schopni dlouhodobě vysoké radiaci odolávat. Z tohoto důvodu je nanejvýš důležité v případě ohrožení zvýšenou radiací opustit zónu, kde toto nebezpečí existuje, případně si najít dostatečný úkryt. O úkrytech proti radiačnímu nebezpečí si napíšeme někdy v budoucnu. Nynější článek bude pojednávat o prostředcích proti radiaci.
kliknout a zobrazit celý článek.....
06.08.2014,19:36


Trezor - bezpečnostní třída, stupeň zabezpečení, jaký si pořídit?

Před mnoha lety jsem pracoval v bance jako hlavní pokladník. Měl jsem svěření hlavní komorový trezor banky, ve kterém byly desítky milionů korun. Netušil jsem, že se někdy v pobankovním životě znovu setkám s potřebou ukládat hodnoty do trezoru. Ovšem, jak plyne čas, začínají si uvědomovat firmy i jednotlivci, že jeden z nejlepších způsobů, jak zabezpečit firemní hotovost, know-how, licence, smlouvy, důležité účetní dokumenty, je uschovat tyto věci do trezoru.
kliknout a zobrazit celý článek.....
11.06.2014,21:24


Jak venku přežít bouřku, jak se chovat za bouřky

Může se stát, že se budete pohybovat mimo obydlí venku a najednou vás překvapí bouřka. Jak se chovat za bouřky v různých situacích, vám povím v následujícím textu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
10.06.2014,21:46


Supervulkán Yellowstone - jednoho dne přijde sopečný výbuch

Výraz Yellowstone ve mě vyvolával představu nádherného přírodního amerického parku, kam každoročně jezdí tisíce turistů za rekreací. Překrásná příroda, rozmanitá zvířena a jezero vyvolávají příjemná očekávání. Ukázalo se, že moje představa není kompletní. Realita je trochu jiná.

Yellowstone je ve skutečnosti supervulkán. Nepodobá se sopce, protože magma nemá možnost zvedat terén tak, jak to vidíme běžně u kuželovitých sopek. Namísto toho se magma shromažďuje v obrovském kotlí, který má rozměry cca 50 x 100 x 10 km. Magma v kotli je pod obrovským tlakem. Takovým tlakem, že američtí vědci zjistili za 50 let vzedmutí půdy o 50 cm.
kliknout a zobrazit celý článek.....
25.04.2014,07:29


Jak přežít: Filtrace vody - Xylemový filtr

V případě nouze, pokud nebude k dispozici pitná voda, je možné nedostatek vyřešit za pomocí tzv. xylemového filtru. Potřebujeme - kousek dřeva borovice, kousek hadice, utahovací proužek, nádobu na vodu a samozřejmě vodu (z potoka, řeky...).
kliknout a zobrazit celý článek.....
17.04.2014,18:45


Zakázat nebo povolit zbraně?

V demokratické, civilizované a rozvinuté společnosti není potřeba zakazovat držení a nošení zbraní. Ve společnosti, kde bují zločin a zbraně se mezi zločince vždycky nějak dostanou, je naopak potřeba podporovat a propagovat palné zbraně pro bezúhonné občany. Čeští pseudohumanisti by jistě začali nadskakovat s tím, že občana chrání policie a ve světě jsou zbraně všude až na USA silně omezené. To jsou dva scestné argumenty, které v následujících řádcích velice snadno a logicky vyvrátím.
kliknout a zobrazit celý článek.....
15.02.2014,09:33


Nouzové zásoby pitné vody pro případ nedostatku a jak na to

Proč si tvořit nouzové zásoby vody? Může opravdu dojít k situaci kdy pitná voda nebude? Většina lidí je závislá na vodě z vodovodu. Menší část lidí stále čerpá vodu ze studní a absolutně nejmenší část obyvatel někde v horách využívá jako zdroj vody studánku. Ideální je mít dva nezávislé zdroje vody. Ale kdo to dneska má?
kliknout a zobrazit celý článek.....
07.12.2013,18:26


Malorážka - optimální puška pro přežití

Nedávno jsem navštívil soutěž ve střelbě z malorážky z optikou. Překvapila mě vysoká přesnost střelby na 50 m, kdy prakticky není problém při pečlivém míření zasáhnout statický cíl o průměru 1-3 cm. Při rychlejší palbě lze celkem snadno zasáhnout cíl o průměru 10 cm. Puška s malou ráží .22 má několik výhod oproti pušce s velkou ráží. Jaké výhody to jsou?
kliknout a zobrazit celý článek.....
02.11.2013,19:17


Takticka vesta x Balistická vesta = ochrana proti střelám a střepinám

Při scénáři ohrožení, který představují pouliční boje, vzpoura, povstání nebo válka, je vhodné mít k dispozici ochrannou vestu proti střelám a střepinám. Z pohledu civilní osoby, která chce chránit sebe a svou rodinu, by z tohoto důvodu vyvstal požadavek mít ochrannou vestu pro každého člena rodiny. Jak snadno se vesty shání, kolik stojí a jakou vestu vybrat, si povíme v následující části tohoto článku.
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.10.2013,21:08


Značení, typ a energie (síla) převážně pistolového střeliva

Prohledal jsem český internet, ale chybí mi komplexní a srozumitelná informace ohledně značení střeliva. Odkazy, které jsem našel v diskusích, už nejsou většinou platné. Zkusím tedy shrnout to, co jsem porůznu našel. Informace nebude komplexní, ale pokud narazím na něco nového, doplním průběžně do tohoto článku. Alespoň základní znalost o střelivu patří k přežití v krizových situacích. Proto tento článek zařazuji do rubriky SURVIVAL.
kliknout a zobrazit celý článek.....
25.08.2013,16:24


Survival: Jak přežít pád meteoritu

Nedávný případ v Čeljabinsku jasně ukázal, že pád meteoritu je reálný. Jistě. Jsou generace lidí, kteří nikdy ve svém životě nezažili pád jakéhokoli tělesa z oblohy. I v dnešním světě by mě označili za blázna, že zbytečně plaším. Skutečností však je, že mezi planetou Zemí a Marsem je spousta vesmírného nepořádku a obrovské množství šutrů s kolizním kursem na naši domovinu.

Skutečnost, že USA i Rusko intenzivně pracují na protimeteorické obraně by měla být alarmující také pro zbytek světa. I my se musíme připravit. Připravit na to, co kdyby... spadnul na Zemi opravdu velký meteorit.
kliknout a zobrazit celý článek.....
10.07.2013,06:41


Survival: Jednotky radiace a jak se vyznat v radiaci

Pro přežití v ozářené zóně jsou důležité tři věci - kryt nebo ochrana před zářením, měřič radioaktivity a znalost o jednotkách radiace a dávkách smrtelného ozáření. Pokusím se vám v tomto článku s tou poslední věcí trošku pomoci. Problematika je to složitější, protože se zde motá trochu víc jednotek a zdá se, čím víc je fyzika pokročilejší, tím víc jednotek s měřením radioaktivity má co dočinění.
kliknout a zobrazit celý článek.....
05.06.2013,06:48


Survival: Jak přežít krach bankovního systému

Čas od času krachne nějaká banka. Stává se, že dojde k sérii krachů bank jako např. na Kypru. V zásadě jsou čtyři známé řešení pádu bank a ani jedno není příliš příznivé pro zákazníka.
kliknout a zobrazit celý článek.....
26.03.2013,22:57


Scénáře katastrof r. 2013/2014

Uvedeme si přehled možných katastrof, kterým můžeme teoreticky čelit v r. 2013/2014 + aktuální míru pravděpodobnosti v tomto rozsahu: minimální – menší – střední – vyšší – vysoká – realizováno. Každý rok bude tento přehled uvedený s aktuálními dostupnými odhady.
kliknout a zobrazit celý článek.....
26.03.2013,07:18


Bezdomovec - návod, jak přežít

V současném systému hrozí za jistých okolností každému z nás, že se jednoho dne můžeme stát bezdomovci, lidmi bez civilizovaného domova a přístřeší, bez jídla, tepla, vody, postele. O tyto základní hodnoty lze v dnešním světě rychle přijít. Nejprve si řekneme, za jakých okolností se můžeme stát bezdomovci a následně rozebereme postupy, jak bez domova přežít a udržet si hrdost, základní životní úroveň a zdraví. Pokud vám někdy v životě bude reálně bezdomovectví hrozit, vyhledejte a vytiskněte si tento článek, abyste byli připraveni.
kliknout a zobrazit celý článek.....
18.11.2012,19:46


Počet vypsaných článků na stránce: 25 z celkem 100 článků.
1  2  3  4  
BLOGOVINY
27.07.2020,08:41
Blog.cz informoval, že od 17.8.2020 končí služby poskytování prostoru pro blogy (názory) autorů......
26.07.2020,18:29
Po masivní úpravě dat českostátem přestáváme informovat o koronaviru a mažeme většinu článků o tomto tématu. Orwell hadra......
17.06.2020,17:20
Podle nějakého amerického doktora (ekologie) Ellise Silvera pochází lidstvo z jiné planety. Naráží na to, že největším problémem lidí je příliš agresivní sluneční záření a problémy se zády způsobené nadměrnou gravitací. Zmiňuje také problémy s porodem a četné chronické choroby lidí. Žádný jiný původní druh nemá takové obtíže jako lidský.

Myslí si, že Země mohla sloužit jako vězeňská planeta......
17.06.2020,17:13
Proti Koronaviru v pokročilém stádium údajně účinkuje Kortikosteroid. Tvrdí to specialisté z britského Oxfordu. Není to jediná super pozitivní zpráva o nových lécích proti Korunaviru z Británie. Má to jen jednu vadu. Podle oficiálních statistik je v Británii ke dni 17.6.2020 celkem 42 054 mrvých na Kovid-19, a jen 1293 uzdravených z Kovidu-19. Možná britští lékaři zapomněli dát nemocným tu správnou oxfordskou pilulku nebo co se tam kudla děje???.....
17.06.2020,17:11
V Dijonu vypukla pouliční válka mezi Alžířany a Čečenci. Příčinou bylo napadení 16ti letého chlapce. V ulicích se ozývá střelba, francouzská policie oblasti uzavřela a vyčkává na další pokyny :-). Prý to nebudou ostré zbraně, nemusíme se bát, protože ty jsou ve Francii veřejnosti nedostupné :-)......
17.06.2020,17:04
"Chystáme se zrušit policejní oddělení v Minneapolisu," odpověděl radní Jeremiah Ellison, syn generálního prokurátora Keitha Ellisona. Co na to říct? :-).....
13.03.2020,18:04
Cituji: "Epicentrem světové pandemie koronaviru se nyní stala Evropa. Dnes to v Ženevě podle agentury AP prohlásil generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.".....
04.03.2020,19:09
Ministerstvo zdravotnictví dne 4.3.2020 zveřejnilo zákaz EU týkající se prodeje respirátorů třídy FFP3 běžným občanům.
Cituji:

"V souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem v Evropě, přistupuje Ministerstvo zdravotnictví k mimořádnému opatření. S účinností od středy 4. března 2020 do odvolání ministerstvo zakazuje vývoz všech respirátorů třídy FFP3 mimo Českou republiku a jejich prodej všem mimo zdravotnická a sociální zařízení, orgány ochrany veřejného zdraví, složky integrovaného záchranného systému a další orgány státní správy."

.....
04.03.2020,17:05
Britský šéflékař Chris Witty údajně prohlásil: "Nemá cenu kupovat ochranné masky, jejich efekt je minimální, až nulový.".....
29.02.2020,13:05
Zdá se, že USA už Evropě nevěří :-). Bílý dům zrušil plánovanou schůzku Trumpa se Sebastianem Kurzem, rakouským kancléřem. Schůzka se přitom měla konat na půdě USA. Nejspíš už není bezpečné, aby Rakušan, a potažmo kancléř, cestoval za americkým prezidentem......
27.02.2020,18:06
Novinky.cz uvádějí, že Japonsko (po Číně) zachytilo případ, kdy se vyléčený pacient opět nakazil Koronavirem. Profesor medicíny Philip Tierno uvádí, cituji: „Jakmile je člověk jednou nakažený, infekce v něm patrně přetrvává a jeho zdravotní stav se může znovu zhoršit.“......
27.02.2020,18:00
Novinky.cz uvádějí, že Koronavirus se může přenášet z matky na dítě......
27.02.2020,17:52
Zatímco Německo vybízí své obyvatele, aby si vytvořili zásobu jídla minimálně na 10 dní, tuzemští někteří ministři i hasiči neustále vyjadřují názor, aby se zdejší domorodci jídlem NEZÁSOBILI. Prý je to zhola zbytečné. Protichůdné chování rozvojového Česka, které ostře koresponduje s opačným chováním vyspělých států jako je Německo, působí skutečně zvláštně......
24.02.2020,18:19
Blesk.cz uvádí, že cestující (letadlem) z italského Milána byl v šoku. Ani u jednoho pasažéra nebyla na letišti změřena teplota, nikdo jim nenařídil karanténu. Nic. Inu. U nás v Česku strach z Korunaviru nemáme!.....
24.02.2020,18:17
Slovensko tvrdě bojuje proti postupující nákaze Koronaviru alias Wuhanské chřipky. Každý cestující z Itálie musí vyplnit dotazník......
23.02.2020,19:58
Turecko a Afghánistán uzavřeli hranice s Iránem kvůli Koronaviru. Najde některý stát Evropské Unie ODVAHU na to, aby udělal něco podobného a chránil své občany před nákazou? Třeba uzavřel hranice s Itálií (zrušil letový provoz, železniční a silniční dopravu s nakaženým státem), která aktuálně patří na 3. místo (za Čínou a Jižní Koreou) nejvíce postižených států Koronavirem na světě???

MOC BYCH SE DIVIL.

.....
23.02.2020,19:52
A opět je tu stará písnička, která se ozývala před Klausovou amnestií. Máme příliš mnoho vězňů, je potřeba s tím něco dělat, nejlíp jim udělit alternativní tresty. A kdo ví, zda se v zákulisí neprobírá amnestie......
23.02.2020,11:53
Itálie uvalila karanténu na 11 obcí, což zahrnuje přibližně 50 000 obyvatel. Jedná se o obce Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo a San Fiorano. V padovské oblasti Veneto městečko Vo’. Nikdo nesmí dovnitř nebo ven. Kdo poruší nařízení, bude zatčen. V případě nedisciplinosti obyvatel bude nasazena armáda......
23.02.2020,08:53
Na Novinky.cz vyšla zpráva předního čínského experta na koronavirus Čao Ťien-pchinga, že za určitých okolností mohou uzdravení šířit Koronavirus dál!!! Čína uvažuje, co provést s "uzdravenými", aby virus nešířili!!!.....
23.02.2020,08:50
A už je to zase tady. Izrael dokáže operativně reagovat. Dokáže to taky Českostát??? Jižní Korea a Itálie jsou zasaženy nákazou. Kdy bude přerušeno letecké, silniční a železniční spojení???.....
23.02.2020,08:33
Na Blesk.cz vyšel rozhovor s primářkou z nemocnice Na Bulovce. Primářka pronesla větu, kterou by chtělo TESAT do kamene jako - podle mého názoru těžký BIZAR:.....
22.02.2020,20:56
Na webu Novinky.cz vyšla poměrně překvapivá informace, že cituji "miliardáři řeší úprk z planety". Zdá se, že události nabírají spád a to takového charakteru, že lidem, kteří si to mohou dovolit, nezbývá nic jiného, než odletět na jinou planetu......
22.02.2020,14:08
Dle čínského zdroje, který uvádím níže, jsou zachycováni pacienti, kteří prokazatelně onemocněli koronavirem alias Wuhanskou chřipkou opakovaně. Na nemoc si tedy nelze vypěstovat imunitu a nebo .... v těchto případech nebyla vyléčena a vrátila se zpět......
22.02.2020,14:03
Dle čínského twitteru i diskutéra na idnes.cz může inkubační doba v některých případech dosáhnout až 27 dnů. Byl zachycen případ pacienta z provincie Chu-Pej, u kterého se příznaky choroby objevily až po 27 dnech od prokázané nákazy......
22.02.2020,13:58
Koronavirus byl detekován v moči pacientů (tým epidemiologa Čung Nan-šana). To znamená, že napadá také ledviny a další orgány a navíc je schopen se dostat do odpadních vod. Pokud dokáže přežít proces filtrace odpadních vod, tak by teoreticky mohl kontaminovat vodovodní řad. Ale poslední teze je jen spekulace......
22.02.2020,08:05
V Itálii propukla epidemie koronaviru alias Wuhanské chřipky alias doublespeakově COVID-19. Nákaza údajně přišla od člověka, který přiletěl z Číny a jeho testy na tuto nemoc byly NEGATIVNÍ. Zavírají se školky, školy, restaurace i bary, vše v okolí Milána......
22.02.2020,08:03
Paříž prý zamořily štěnice. A je to velký problém. A já bych dodal - tuto informaci známe už pěkných pár let a není to žádné překvapení......
15.02.2020,14:09
Důležitá zpráva. Koronavirus přežije na vzduchu až 9 dní, minimálně 4 dny. Je tedy pravděpodobné, že se udrží na chlebu, rohlíku, oblečení, na obuvi, ve vlasech... Zásilky z postižené země bude dobré před otevřením nechat pár týdnů "u ledu"......
13.02.2020,19:21
Vietnam uvalil karanténu na město Son Loi, kde žije přes 10 tisíc obyvatel. Zdá se, že město zachvátila nákaza Wuhanskou chřipkou, alias Koronavirem......
13.02.2020,19:16
Čína překvapivě změnila metodiku počítání nakažených Koronavirem alias Wuhanskou chřipkou. Údajně se tak stalo po nátlaku ze strany Světové zdravotnické organizace /WHO/. Za jediný den tak počet nakažených poskočil o 14000 lidí a jsou indicie, že to nebude jediný skok. Potíž je v tom, že novou metodiku nepřijala ostatní nakažená města, pouze Wuhan. Skutečná čísla tak mohou být mnohem vyšší......
Zobrazit všechny blogoviny....
název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2020 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v