Úvod Hledání On-line hry On-line testy Předplatné Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:554015
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Knižní recenze

Clifford D. Simak: Město

Pokud byste vzali Nadaci od Isaaca Asimova a zkomprimovali ji asi desetkrát, získáte soubor povídek od Clifforda D. Simaka – Město (Když ještě žili lidé). Osobně nemám rád krátké a nesouvisející povídky. V tomto případě se jedná o dlouhé a související povídky, které v uceleném souboru tvoří sci-fi román.
kliknout a zobrazit celý článek.....
01.06.2013,07:22A. a B. Strugackij: Miliardu let před koncem světa

Agent tajné organizace byl vyslán do jednoho místa na Zemi, aby vyšetřil okolnosti zmatených zpráv dříve vyslaného agenta Riemayera. Při svém pátrání narazí na novou převratnou psychoelektronickou drogu jménem SLEG, která má zničující účinky na všechny, kteří s ní přijdou do kontaktu. Román je obrazem budoucí společnosti, jak by mohla vypadat, pokud se lidé díky drogám vrátí zpět ke svým zvířecím pudům a přestanou dbát na základní cíle, které v životě mají – přežít, něco vytvořit a něco uchovat.
kliknout a zobrazit celý článek.....
30.05.2013,06:48


Ivan Jefremov: Mlhovina v Andromedě

Dílo, které patří do stejného sci-fi světa jako Hodina býka. Do světa, kdy nad chamtivostí a přetvářkou zvítězila nesobeckost a upřímnost, práce jednotlivce pro celou společnost. A tato společnost – lidí – dosáhla na své cestě pokrokem významných úspěchů. Zapojila se do Velkého okruhu a komunikuje s dalšími civilizacemi naší galaxie, dokonce dokáže zachytit přenosy civilizací z jiných galaxií.
kliknout a zobrazit celý článek.....
25.05.2013,10:24


Paulo Coelho: Alchymista

Většina lidí v sobě zcela jistě někdy v životě pocítila nutkání udělat něco překvapivého a zároveň hodnotného. Něco nadčasového a s hlubší podstatou. Měla nutkání zvolit si určitý cíl a jít si za ním. Většina lidí však toto volání svého srdce nevyslyšela a zvolila si jednodušší cestu. Román Alchymista pojednává o člověku, který volání svého nitra uposlechl a rozhodl se jít za pokladem svého života, obětovat v hledání tohoto smylu i svou existenci.
kliknout a zobrazit celý článek.....
22.05.2013,06:28


Ludvík Souček: Bohové Atlantidy

Ludvíka Součka považuji za jednoho z geniálních českých spisovatelů. Jeho dílo bude provázet ještě mnoho budoucích generací, je nadčasové. Stejně tak nadčasový je tento román, který pod názvem Bohové Atlantidy slibuje poodkrýt roušku tajemství a odhalit, jak to mohlo s Atlantidou opravdu být.
kliknout a zobrazit celý článek.....
19.05.2013,07:10


Ivan Jefremov: Hodina Býka

(aktualizováno 4.10.2014) Snad nejlepší sci-fi kniha, co jsem kdy četl. Výpravný příběh o cestě astronautů na dalekou planetu, kterou osídlili potomci pozemšťanů. Na Zemi vznikla idylická beztřídní společnost, zatímco na planetě Tormans vznikla kapitalisticko-feudalisticko-diktátorská civilizace.
kliknout a zobrazit celý článek.....
18.05.2013,07:26


Robert A. Heinlein: Tunel do nebes

Jak začít? Robert A. Heinlein je spisovatel, který dobře navazuje na tradici sovětských sci-fi tvůrců jako byli bratři Strugačtí, Jefremov nebo Bulyčov. Na své hlavní postavy přenáší jistou dávku ideálu, a podle mého názoru tak tomu má být. Proč se snažit vystihnout budoucnost na základě pochmurné reality, když můžeme přispět k vytvoření lepších zítřků? Pravdou je, že tato kniha vypadá, jako by byla šita horkou jehlou. Psáno ve spěchu, nicméně psáno výborně. První polovina knihy se nevymyká zlatému standardu Heinleina, nicméně ta druhá půlka je kvalitativně slabší, postavy dostávají plytký nádech a děj několikrát rychlejší. Hop a přeskočili jsme šestnáct měsíců!
kliknout a zobrazit celý článek.....
11.05.2013,08:44


Robert A. Heinlein: Job

Vědeckofantastická totálně ujetá kniha s filozofickým podtextem. Takové knihy miluji. Je to čtvrté filozofické SCI-FI, které jsem zatím četl. PS: Ta první knížka byla o příběhu člověka, jenž se dostal do minulosti (asi do Sumeru), jeho manželka si uškvařila hlavu v mikrovlnce, potom se tento člověk dostal do nebe, kde řešil různé paradoxy... Bohužel jsem zapomněl její název, kdyby náhodou někdo z Vás věděl, jak se tato kniha jmenuje, napište název knihy do diskuse, předem díky.
kliknout a zobrazit celý článek.....
07.05.2013,19:35


Karin Boyeová: Kallocain

Dílo, spadající do okruhu knih varujících před totalitní nadvládou, s vědeckofantastickými prvky. Všichni ti, kteří četli román 1984, budou příběhem hlavního hrdiny Leo Kalla, spoluvojáka Světového státu, který vynalezl stoprocentně účinnou drogu pravdy, uneseni do znepokojivé představy o tom, co se může naší civilizaci přihodit.
kliknout a zobrazit celý článek.....
03.05.2013,06:53


Robert A. Heinlein: Vládci loutek

Padesát let stará kniha, přesto obsahem předbíhá náš čas daleko dopředu, kam žádný z dnešní generace nemusí dohlédnout. Místy humorně pojatý příběh vypráví o agentovi supertajné organizace a jeho střetu s mimozemskou rasou nazvanou souslovím ''Vládci loutek''.
kliknout a zobrazit celý článek.....
30.04.2013,06:30


Erich von Daniken: Stopy Mimozemšťanů

Kniha od Ericha von Danikena z r. 1990. Samozřejmě o stejné tématice, o které tento autor píše celá desetiletí. O stopách mimozemských civilizací v naší historii a v archeologických nálezech, v různých lokalitách a písemnostech.
kliknout a zobrazit celý článek.....
25.04.2013,20:36


Isaac Asimov: Nadace

Nebojte, nebudu vám tady představovat nějakou dobročinnou organizaci za účelem vybírání prašulí, ale naopak těm, kterým jiný význam slova Nadace uniká, bych se chtěl zmínit o výjimečném sedmidílném sci-fi románu od Isaaca Asimova. Každý z dílů této nadčasové vize o budoucnosti lidstva obsahuje klíčové slovo NADACE.
kliknout a zobrazit celý článek.....
19.04.2013,06:18


Aldoux Huxley: Konec civilizace aneb Překrásný nový svět

Vědeckofantastický příběh z budoucností asi o jeden tisíc let vzdálené dnešní přítomnosti. Lidstvo je zcela jiné, než jaké známe. Co se zdá normální v dnešní době, je naprosto nenormální v Huxleyově příběhu. Skvělý výpravný příběh o posunu morálky, o celkově přeměně společnosti v tupou poživačnou masu. Ano, to je opravdu konec civilizace. Konec svobody a konec rozumu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.04.2013,08:47


Stanislaw Lem: Fiasko

Objemná kniha bez ilustrací patří ve sci-fi ke klasice ideového pojetí budoucnosti. Až do konce 80. let byl svět rozdělen nejen politicky, ale i kulturně. Ve sci-fi žánru bylo tohle rozdělení naprosto konkrétní a hmatatelné.
kliknout a zobrazit celý článek.....
09.04.2013,06:26


Arkadij a Boris Strugackij: Město zaslíbených

Jestliže si řeknete, že filozofie nemá ve vědeckofantastické literatuře co dělat, zkuste si přečíst tuto knihu. Ruští autoři mistrně skloubili poutavý děj s nezvyklou filozofií, kterou je pro nezkušeného čtenáře docela obtížné pochopit. Můžete se tak soustředit na jednu z linií - dějovou nebo filozofickou, nebo na oboje.
kliknout a zobrazit celý článek.....
29.03.2013,20:34


J.R. Tolkien: HOBIT

Po téměř desíti letech jsem opět sáhl po nenápadné knížce s názvem Hobit. Kniha, která předchází trilogii Pán prstenů od stejného autora, je psána jednoduchým, vyprávěcím stylem, který se dobře čte. Tolkien se stylizoval do role vypravěče pohádek a je potřeba říci, že se jí zhostil velmi dobře.
kliknout a zobrazit celý článek.....
06.02.2013,21:44


John Wyndham: Kukly

Kniha o postapokalyptickém věku lidstva. Velká část planety je zamořena radioaktivním spadem, rodí se Urážky - mutanti, které je nutno vyčlenit ze společnosti nejlépe jejich usmrcením. Jsme postaveni před morální dilema - zničit každou odchylku od běžného člověka i za cenu, že zničíme génia, někoho s mimořádnými schopnostmi? Co je vlastně znakem lidství a správného člověka od boha?
kliknout a zobrazit celý článek.....
10.11.2012,18:03


Wyndhamovo dílo žije! - Noc Trifidů

Kdo zná Den Trifidů od Johna Wyndhama, neměl by si rozhodně nechat ujít knihu Noc Trifidů od Simona Clarka. Volné pokračování původní knihy vypráví o období 25 let po oslepení lidstva. Planeta je stále pod nadvládou Trifidů a hlavní hrdina - David Masen, syn Williama Masena, se dostane do velkých potíží.
kliknout a zobrazit celý článek.....
26.10.2012,20:57


Počet vypsaných článků na stránce: 18 z celkem 68 článků.
1  2  3  
název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2023 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v