Úvod Hledání On-line hry On-line testy Předplatné Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:569338
Tento rok:17544
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Prohlížení článků  Johannes von Buttlar: Záhadná planeta
Johannes von Buttlar: Záhadná planeta

Knihu autor napsal nejspíš kolem roku 1991. V Česku vyšla r. 1998. I když je kniha stará, obsahuje informace, které jsou stále platné. Autor nezapírá, že prosazuje stejnou víru, jakou měli Sumerové - totiž, že lidstvo bylo stvořeno mimozemskou civilizací Anunnaků. Narozdíl od Sitchina prosazuje teorii, že naše kořeny nejsou na planetě Nibiru, ale Phaetonu (Faetonu), jež existovala mezi Marsem a Jupiterem. Tvrdí, že tato planeta byla zničena svými obyvateli, kteří se přestěhovali na Mars a na Zemi.

Kniha je kompilátem informací z různých tématických oblastí. Autor brousí všude možně a úplně se nevěnuje oblasti jediné, což by knihu udělalo více kompaktnější s jasným zaměřením. Přesto je kniha vysoce informačně přínosná, protože svými teoriemi a hypotézami autor rozšiřuje čtenářovy obzory.

Knihu jsem četl poměrně dlouho. I když má kniha malý formát, obsah je poměrně hutný. Čtenář se od Faetonu dostane do Sumeru, ze Sumeru k Atlantidě a z Atlantidy na Mars. Docela široký záběr, nemyslíte?

Pokud by skutečně došlo k tomu, že pravdu nemá Sitchin, ale von Buttlar, byl bych trochu zklamán. Znamenalo by to, že Anunnakové již nejspíš neexistují, protože jejich planeta neexistuje. A že to byli naši přímí předci. Ale přesto mi to nedává smysl ve vztahu k sumerským záznamům, kde se jasně píše, že lidé byli stvořeni jako služebníci Anunnaků. Nejsme tedy jejich pokračovatelé, ale pozůstatek pracovní síly, která se snaží navázat na kdysi dávnou slávu lidské předpotopní civilizace i slávu našich bohů Anunnaků.  Sitchin sumerské destičky přeložil tak - a v tom se dost shoduje s oficiálním překlady, že mezi Marsem a Jupiterem byla planeta Tiamat. Ta se střetla s měsíci planety Nibiru, která vlétla do sluneční soustavy. Planeta Tiamat byla rozpůlena. Polovina planety se rozpadla na asteroidy mezi Marsem a Jupiterem, ze druhé poloviny vznikla... planeta Země. Ostatně, co tvoří polovinu planety Země bez kontinentu? Je to TICHÝ OCEÁN = půlka planety = vodní jáma. A když byly kdysi kontinenty na Zemi jediným kontinentem Pangeou, tak se nejspíš také nacházely na jedné straně Země, co bylo tedy na té druhé??? A proč tak nerovnoměrná distribuce pevniny?

No - jedině proto, že to byla jen půlka planety.

Takže knihu určitě doporučuji, část obsahu se velmi podobá mladší knize Zakázané kapitoly z historie od Kenyona (Fontána r. 2006), ale podstatná část knihy je plná originálních myšlenek a informací. Knihu si určitě nějaký čas nechám ve své knihovně.

Zdroj:
autor

--jun--
02.04.2024,21:21
Počet čtenářů: 0 

Názory čtenářů: Johannes von Buttlar: Záhadná planeta


Vložit názor Zobrazit celou diskusi


název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2024 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 8.2.7), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v