Úvod Hledání On-line hry On-line testy Předplatné Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:569350
Tento rok:17556
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Prohlížení článků  J. Douglas Kenyon: Zakázané kapitoly z historie
J. Douglas Kenyon: Zakázané kapitoly z historie

Kniha od J. Douglase Kenyona se skládá z šesti tématických částí. Každá část je složena z kapitol různých autorů. Jestli dobře počítám, tak ze 40ti kapitol je Douglas Kenyon autorem pouze dvou. To je docela zanedbatelné, že? :-) Nicméně, kniha má z mého pohledu kvalitní obsah do 172 strany z celkových 267 stran. Říkal jsem si, mám knihu přečtenou a nechám si ji? Odpověď zní ano. Protože hlavní přínos knihy tkví v tom, že popisuje příběh, který nemusí být příliš  známý, a to, že v Americe stanuli před Kolumbem templářští rytíři.

Amerika je v knize ztotožňována s bájnou Arkádií. Jsou vysvětleny motivy, proč templáři opustili Evropu a vydali se na Západ. Jsou odkryty tajemné spolky i rituály. Vynikající kapitola pojednává o Rosslynské kapli a její překrásné architektuře tesané v kameni. Knihu jsem si četl dvakrát s odstupem několika let. Při druhém čtení jsem objevoval myšlenky, které mi předtím ušly. Kniha se zabývá nejen templáři, ale i křesťanstvím a určitě by bylo možno knihu nazývat "kacířskou", protože autor rozbírá informace z apokryfů, odkrývá, jak templářský spolek vznikl, jaké měl ideály a kam směřoval, co bylo jeho cílem.

Mnohé informace v knize uvedené a náležitě doložené mě překvapily. Autor našel nit táhnoucí se ze starověkého Egypta až do Anglie. A tato stopa je zdokumentována, popsána, racionálně vysvětlena. Nedá se jen tak smést ze stolu.

Knihu bych určitě doporučoval k přečtení. Je pravdou, že zejména poslední část "Duch a duše" na mě působila jako blábolení nesmyslů bez racionálního základu. Čtenář je zmaten, protože začíná číst o templářích a končí čtením o duších na obrazovce monitoru počítače. Když už - tak by to autor měl pro příště oddělit do dvou knih. Mě zajímali templáři a ne duchové na obrazovce monitoru. Skutečně. :-)

Celkově knihu hodnotím dobře. Kniha vyšla v olomouckém nakladatelství Fontána v roce 2006 a má velmi kvalitní, téměř nezničitelnou pevnou vazbu. To mě potěšilo. Dobře se čte, obsahuje mnoho fotografií, kreslených obrázků, dokumentace. Byla vytvořena fortelně jak po stránce obsahu, tak po stránce výtisku.

Zdroj:
autor

--jun--
11.02.2024,17:37
Počet čtenářů: 0 

Názory čtenářů: J. Douglas Kenyon: Zakázané kapitoly z historie


Vložit názor Zobrazit celou diskusi


název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2024 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 8.2.7), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v