Úvod Hledání On-line hry On-line testy Předplatné Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:569332
Tento rok:17538
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Prohlížení článků  Darwinův omyl, Hans-Joachim Zillmer
Darwinův omyl, Hans-Joachim Zillmer

Zillmerovy knihy se mi dostaly do rukou cca před třemi lety. Je to důstojný pokračovatel odvážných badatelů jako jsou Erich von Däniken a Zecharia Sitchin. Dílo Darwinův omyl má podtitulek "Archeologické vykopávky dokazují: Lidé a dinosauři žili ve stejné době". A upřímně, po četbě nejen této knihy začínám pochybovat o dogmatech, kterými nás ve škole krmili. V USA to došlo tak daleko, že se ve školní výuce připouští nejen darwinistická, ale také teorie "stvoření". A když to skutečně vezmeme kolem a kolem, dává teorie "stvoření" větší smysl.

Vezměme si to nejprve z praktického hlediska. Naši předkové, lidé všech starých kultur, nám jednohlasně tvrdí ve svých dílech a legendách, že člověk byl stvořen. Prostě někým stvořen. Dále nám tvrdí, že proběhla Potopa - obrovská katastrofa, před kterou byl tento svět, tato Země, jiný. Tvrdí to staří Řekové, staří Egypťané, staří Sumerové, staří Číňané, staří Indové, původní obyvatelé Amerik, domorodci z Tichomoří, z Afriky a dalších oblastí. A teď tady nakráčí nějaký Darwin a jeho vědecká parta a tvrdí, že stvoření se nekonalo, vyvinuli jsme se plynule z opice a katastrofa prý taky nesedí, protože by to rozhodilo tu evoluční teorii.

No, páni.

Komu věřit? Zillmer svoji knihu naplnil množstvím odkazů na materiály, které by před lecjakým soudem obstály jako důkazy. A nejen to, také skvělá logická argumentace podporuje tento kreacionismus a historický katastrofismus. Na druhou stranu, evolucionisté mají svou "vědu", také promakanou a každý argument, který předkládá Zillmer, dokáží posměšně odpálkovat slovem "náhoda", "přírodní jev", "pomalá eroze", "postupný vývoj". A jak píše samotný Zillmer, kompromis mezi (makro)evolucí a kreacionismem vytvořit nelze. Buďto byl člověk vytvořen nadřazenou inteligencí a nebo nebyl. A basta. Buďto proběhla Potopa, která vymazala starý a rozmanitější svět a nebo nebyla. A basta.

Zillmer v této knize podporuje tezi, že dinosauři zanikli až velkou Potopou. A říkám, že argumentuje velmi dobře. I kdybych si řekl, že je to nesmysl, nemohu zapomenout na indický chrám, kde je v kameni vytesaný - a správně - Stegosaurus.

Tady bych zmínil, že rozlišuje čtyři typy nálezů:
Oblast A = blízko dopadu kosmických těles, které způsobily Potopu shořelo vše živé, nelze tedy nic nalézt.
Oblast B = větší vzdálenost od epicenter výbuchů. Díky velkému žáru došlo ke spálení tkáně, zůstaly kosti, převážně zčernalé, které se ponořily do bažin, kde se nakonzervovaly rychlým ztvrdnutím bláta, které se změnilo na kámen.
Oblast C = ještě větší vzdálenost, ve které se zachovali mrtví živočichové včetně masa, kůže a ochlupení, avšak byli konzervováni podobným způsobem jako živočichové v Oblasti B.
Oblast D = zde nepanovaly vysoké teploty i záplava byla mírnější. Tato oblast byla nejdál od epicenter. Těla živočichů splavila voda do hromadných "hrobů". Na některých místech pozůstatky zamrzly, na jiných vlivem chemických procesů stal "zázrak", vznikla ropa a uhlí.
A já bych dodal pátou oblast E = v oblastech, které byly nejmíň zasaženy nastala blesková změna klimatu a ohromný mráz zakonzervoval živočichy téměř v dokonalé podobně - mamuti, šavlozubí tygři a další = permafrost.

Možná je někdy vhodné dojít ke kompromisnímu řešení. Evoluce života zcela určitě fungovat musí, pokud nějaká inteligentní forma naprogramovala život tak, aby se rozvíjel k dokonalejším formám. Ovšem - nejspíš záleží na místě pro takový život. A co je vlastně rozvoj. Je rozvinutější Kromaňonec (záměrně uvozuji velkým písmenem) s větším objemem mozku a průměrným svalstvem jako současný nejlepší atlet, vyšší hustotou kostí (méně lámavé) a nebo člověk současného typu s menším mozkem a řádově horší svalovou hmotou a řidšími kostmi (více lámavé). A pokud bible, sumerské, egyptské zdroje nekecaly, tak Kromaňonec nejspíš žil i mnohem déle než dnešní člověk. Kdo je tedy rozvinutější? Kdo má plnohodnotnější život??

Některé nálezy z daleké minulosti prostě nesedí, nesedí a znovu opakuji NESEDÍ. Co ty prodloužené humanoidní lebky s ohromnou mozkovou kapacitou, které se našly nejen v Jižní Americe, ale také na místě v Rusku zvaném Arkaim? Jakou technologií člověk "zaostalé" doby kamenné opracovával kámen? Jak vzniklo Puma Punku? Kdo udělal ty skvělé (vrtané?) díry do žuly v Egyptě? A nejen tam? Kdo používal niklové spony na megality? Ne. Já osobně věřím víc písemným zdrojům z daleké minulosti. Zvláště, když jedno písemné svědectví svým obsahem doplňuje druhé. Jak by všichni ti dávní pisatelé mohli vědět, že mají psát podobnou verzi? Aby nás ošidili? Proč by to dělali a hlavně jak by to přes ty věky dokázali?

Kniha Historika, Platonovy spisy Kritias a Timaios, sumerský epos O Stvoření, Knihy Mojžíšovy, Rámajána a další. Tam jsou takové informace, že z toho člověku vstávají vlasy na hlavě a běží takové to mražení na zádech, to si nemohli vymyslet nějaký pastevci a pěstitelé pšenky někde od chýše se slaměnou střechou. To je projevem vysoce vyvinutých kultur a chytrých hlav. Mimochodem, už se zjistilo, jak vznikl šestiřadý ječmen a jsme schopni vyšlechtit plodinu stejné kvality (včetně významného obsahu antirakovinného beta-glukanu) - POCHOPITELNĚ Z PLEVELE, jako to dokázali zaostalí lidé v době kamenné???

Jestli ne, tak šoupejme nohama a studujme - studujme staré knihy - protože to je pravda a cokoli jiného, co je v rozporu, je matoucí lží.

Zdroj:
autor--jun--
20.11.2023,20:19
Počet čtenářů: 0 
Jméno/nick:
Trefný název:
  Proti spamu: Napište název šestého dne v týdnu malými písmeny a česky: 
Zde napište svůj názor ke článku: 

Názory čtenářů: Darwinův omyl, Hans-Joachim Zillmer


Vložit názor Zobrazit celou diskusi


název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2024 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 8.2.7), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v