Úvod Hledání On-line hry On-line testy Předplatné Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:560777
Tento rok:8983
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Prohlížení článků  Čím vyšší úroveň destabilizace systému, tím více se musí občan připravovat
Čím vyšší úroveň destabilizace systému, tím více se musí občan připravovat

Zpočátku to začalo nevinně. Od zavedení "moderních" metod prodeje výrobků a služeb se zavedla něco jako garance za záruku. Samozřejmě, bylo nutné mít nějaký doklad o tom, že záruka je platná. Zákazník si tedy musel schovávat nákupní lístky alias paragony od nakoupeného zboží, jehož hodnota mu nebyla lhostejná.

Během posledních dvaceti let je prakticky každý dospělý občan nucen mít účet v bance. Výplaty chodí na účet, platby se provádějí přes účet, vybírají se peníze z bankomatů nebo se rovnou platí kartou. Nevím, zda v dnešní době lze zaměstnavateli říct o mzdu v hotovosti. Vzpomínám si, že v roce 1995 to ještě šlo. Tím pádem je zde nutnost mít bankovní účet a s ním si evidovat veškeré papíry, které se k účtu vztahují - například - smlouva o bankovním účtu, smlouva o elektronickém bankovnictví, smlouva o vydání platební karty. Pochopitelně - protože se obchodní podmínky mohou kdykoli změnit, zákazník by měl průběžně sledovat, zda se náhodou nemění. Pokud se změní, měl by si jejich aktuální verzi vytisknout a opět evidovat, aby měl důkaz, jaké obchodní podmínky banky platily k určitému datu. Společně s bankovním účtem je nutné si evidovat bankovní výpisy. Pokud je máte v elektronické formě, jestliže vám klekne disk a nemáte-li zálohu, nemáte nic, čím byste po zrušení účtu dokázali, že platba byla zaslána.

A jedeme dál.

S postupným navyšováním pravděpodobnosti nedostatečného důchodu pro určité generace lidí, které jsou dnes v produktivním věku, je nutné mít nějaké penzijní připojištění. To opět znamená si doma zavést šanon na smlouvu, výpisy, oznámení, nové verze obchodních podmínek penzijního fondu. V případě, že zaměstnavatel platí příspěvek odstupňovaný podle počtu odpracovaných let je zapotřebí si vést dlouhodobý kalendář a sledovat, kdy vznikne právo uplatnit zvýšený příspěvek zaměstnavatele a včas si navýšit platbu do penzijního fondu.

A jedeme dál.

V souvislosti s bankomaty pro výběr hotovosti (nebo její vložení) se občas stane, že bankomat udělá chybu. Může k tomu dojít poměrně jednoduše. Ten veselejší případ je, když si obsluha bankomatu zamění bankovky a nacpe je do bankomatových kazet obráceně. Potom místo dvoutisícovek vyjíždějí tisícovky a tak dále. Je veselo. O něco horší případ nastane, když se zblázní software bankomatu. A samozřejmě - ten nejhorší případ spočívá v tom, když vám někdo kartu ukradne.

V každém případě to znamená, že by bylo vhodné si nechat při každé transakci z bankomatu rovnou nechat vyjet potvrzující lístek. No ano. Bohů žel tento lístek vyjíždí na termopapíře a jak jsem si ověřil, např. u některých bankomatů je po roce často bledý a nečitelný. Smůla.

A jedeme dál.

Když už jsme u těch termopapírů, tak pokud jste podnikatel a máte fáro v účetnictví a zakládáte si do účta účtenky z benzínky, tak riskujete malér. Zrovna včera jsem mrknul na starý lístek z benzinky, má teprve dva roky a jediné, co je na něm vidět, je razítko a podpis. Fantomasovo písmo zmizelo. Benzínka nejspíš použila mizící inkoust. No - a co na to finanční úřad? Tohle:

https://domaci.ihned.cz/c1-37400540-vybledly-vam-uctenky-doplatte-dan

Místo toho, aby byl potrestán ten, co píše mizícím inkoustem, a tudíž vydává neplatný účetní doklad, potrestán a možná i zavřen (pokud nezaplatí penále) je zlatník, který na přijatý šek, ze kterého zmizelo písmo a zůstala jen značka Fantomase, prodal Fantomasovi klenoty. Trochu obrácená logika, ne? To je Česko.

A jedeme dál... Nebo radši ne. Už mě to nebaví. Takových příkladů, jak jsme Systémem nuceni mít dvacet šanonů a evidovat a ofocovat si kde co, protože se ničemu nedá věřit, je neuvěřitelné množství.


Ale chtěl bych něco napsat k té přípravě z vlastní zkušenosti, jaké jsem provedl opatření v r. 2017. Když Systém přitvrzuje, my můžeme taky.

1. Bezpečnost odpadu

http://www.blogovnik.cz/odpadkova-diktatura-201710251745.php
V roce 2017 vstoupilo v platnost GDPR. Využil jsem této "skvělé" příležitosti a hluboce jsem se zamyslel. Běžný člověk dostane třeba zrovna ten bankovní výpis a řekne si, že ho vlastně nepotřebuje. Smuchlá jej a hodí do koše. Když ale každý den pozoruji spoustu divných týpků, jak se z hladu prohrabávají v kontejnerech, napadá mě, že si ten výpis mohou vzít a zjistit o mě spoustu věcí. To je GDPR? Asi taky, ale trochu jinak.

A tak jsem pořídil skartovačku. Jakmile máme někde adresu, telefonní číslo, informace o bankovním účtu, pojistce, cokoli privátního, putuje to do skartovačky. Staré CD, DVD, neplatné platební karty, průkazy, různé evidenční lístky pro návštěvu lékaře, které již neplatí. Ono si totiž běžný člověk může nabít pusinku úplně snadno. Nezbedné dítě hodí do odpadu něco, co se má třídit, třeba samozřejmě vymytou skleněnou láhev. Obec bude mít přísné ustanovení. Někdo provede kontrolu odpadu, identifikuje pytlík s odpadem podle smuchlaného štítku ze zásilky a vystaví nebohému občanovi tučnou pokutu. Paráda.

Není většího potěšení, než jednou za měsíc vysypat skart do pytle a vyhodit jej na správné místo. No, a teď se v tom můžete přehrabovat a analyzovat, koumáci.

2. Bezpečnost internetu

např.: http://www.blogovnik.cz/internet-velky-bratr-se-diva-201304140840.php

Internet už dávno není, co bejval. Drtivá většina internetových diskusí je moderována a cenzurována. Některé protizákonné příspěvky mohou být "udány". Na Blogovníku byla diskuse zrušena, abychom ochránili sebe i naše čtenáře. Psát dnes názor do diskuse na internetu je docela odvaha. Nikdy nevíte, jak se změní režim. Co bude uznáno za pár let. Podle čeho se mohou tvořit seznamy nepohodlných lidí. Na svůj diskusní příspěvek po čase zapomenete, ale Systém nikdy nezapomene. Vše se archivuje, zálohuje, analyzuje. V Číně zavedli tzv. sociální kredit. Je docela dobře možné, že za pár let budeme mít stejný systém. Váš příspěvek deset let starý může za takových okolností způsobit, že vás nepustí do vlaku. Nebo nedostanete práci, či práci ztratíte. Rada je tedy jednoduchá. NEPROJEVOVAT SVÉ NÁZORY A ZEJMÉNA MOMENTÁLNÍ EMOCIONÁLNÍ HNUTÍ V DISKUSÍCH.

Ale to není všechno.

Je třeba zachovávat bezpečnost také pro celou rodinu. Určitě máte router. Na routeru lze definovat zakázané a povolené weby. Je třeba znemožnit přístup na weby, které nejsou "in", které by mohly poškodit váš budoucí kredit. Data od vás tečou přes poskytovatele a množství dalších zařízení, která se mohou za určitých okolností podívat, kam jdete, co píšete, jak se chováte. S tím je potřeba počítat. Internet dnes není svobodný. JE TO PRÁSKAČ NEJHRUBŠÍHO ZRNA.

Úplně nejlepší volbou je na routeru povolit okruh webů, kam lze, a ostatní budou automaticky zakázané.

Jestliže má někdo pocit, že se potřebuje nutně jednorázově podívat třeba na Aeronet nebo Sputnik, nejspíš by bylo vhodné použít tzv. web proxy server ideálně z třetí nezainteresované země, které je fuk, co se tady děje. Značným rizikem je používání neznámých proxy VPN, o kterých nevíte, kdo je spravuje, dle mého názoru toto může udělat jen osoba bez pudu sebezáchovy. Takové VPN zapomenete vypnout a potom toho teče a teče (přístup do banky apod.) k analýze... Ne... To opravdu ne.

3. Bezpečnost na silnici

Tato situace trvá už delší dobu. Stane se nehoda, voláte policii, ta vás přemlouvá, pokud není zranění a škoda nad limit, abyste si všechno vyřídili sami. Někdy ani policii nevoláte. No, účastník nehody - borec, který podepíše papír, změní názor, popře podpis, cokoli. Zatím jsem neslyšel, že by běžná pojišťovna okamžitě vysílala svého borce, aby klienta ochránil, nehodu zdokumentoval místo policie. Takže je potřeba buďto  - mít svého právníka neustále na telefonu a nebo alespoň, když je člověk chudý a nemá peníze na právníka, mít v autě autokameru ideálně vpředu i vzadu. A úplně nejlépe do všech stran jako Google auto. Když Google auto může jezdit s kamerami a všechno snímat, proč ne běžný občan, jestliže záběry slouží pro jeho osobní potřebu a právní ochranu???

http://www.blogovnik.cz/recenze-autokamera-navitel-r200-201809291642.php

4. Bezpečnost na ulici

V naší obci nemáme úřadovnu ani městské, ani státní policie. Státní policie občas pošle auto, aby projelo ulicemi. A to je všechno. Podle toho to vypadá. Převrácené kontejnery, rozkopané odpadkové koše, sem tam vypuštěné kolo od auta, ohnutá dopravní značka, rozbité skleněné lahve na dětském hřišti, pes pobíhající bez vodítka i přes prostor pro děti. Naposled to byl vlčák, co se hledal, jehož jsme viděli dvakrát pobíhat po městě bez pána. V noci z pátka na sobotu a ze soboty na neděli v teplých měsících projevují občané své nadšení neuvěřitelnými skřeky.

Dřív to tedy potřeba nebylo, ale v dnešní době je prakticky nutné doprovázet nedospělé potomky, a suplovat roli "ochranky".
S tím samozřejmě spočívá mít s sebou nějaké vybavení jako je vycházkovou hůl, berli, šroubovák, kasr, nůž či teleskop. Nemusím snad psát, že v sousedních zemích na západ je podobné vybavení (snad kromě vycházkové hole nebo berlí, ale kdo ví) přísně zakázáno. Takže zbývá jediné. Vydat se cestou Číňanů a Okinawanů, když jim vrchnost zakázala používat zbraně na osobní ochranu. Cestou sebeobrany. Brzy se totiž můžeme ocitnout ve stejné situaci.

http://www.blogovnik.cz/umeni-sebeobrany-kdy-je-vhodne-zacit-201810112115.php

Začít se sebeobranou je vhodné v každém věku a ideálním bodem je, když se sebeobranu naučí všichni v rodině. Otec, matka, děti od šesti/sedmi let. Znalost sebeobrany vám Systém nedokáže vzít, může jen strašit "nepřiměřenou obranou" proti kriminálníkovi, abyste se drželi zpátky a nechali si nafackovat a ukrást majetek dobrovolně, ale to je vše. Pokud bude jednoho dne sebeobrana zakázaná, může se šířit z otce/matky na potomky, kteří toto učení budou šířit dál v rodinném kruhu a v okruhu důvěryhodných známých. Sebeobrana se navíc hodí i do takových lokalit, jako je vězení. Protože v Česku je vězněno v rámci Evropy NEJVÍC LIDÍ NA TISÍC OBYVATEL, je značná pravděpodobnost, že se do vězení kvůli porušení jednoho z myriády zákonů (který jsem si ještě nepřečetl a neznám jej) tohoto státu podívám já i vy.

https://domaci.ihned.cz/c1-66085460-cesko-ma-preplnene-veznice-spolecne-s-tureckem-a-staty-byvaleho-sovetskeho-svazu-vezni-nejvic-svych-obyvatel-v-evrope

Tento bod lze rozšířit na "Znalostní přípravu", kdy je potřeba, aby se jeden každý vedle svého povolání naučil špičkově ještě jednu dovednost. A v naší zemí lze docházet na kurzy červeného kříže, do skautu a lze si dokonce pořídit vlastní střelnou zbraň, pokud zvládnete získat zbrojní průkaz. Kuše, luky, vzduchovky a perkusní zbraně by měly být stále bez průkazu, ale kdo ví, možná se legislativa již změnila nebo se na změně intenzivně pracuje.

5. Byrokracie vnucená Systémem

Tímto bodem se vracím na začátek. Kamkoli jdete, pokud něco nakupujete, dostáváte doklad. Doklady o čemkoli, co se týká vaší rodiny, je potřeba nějakou dobu archivovat. Nikdy nevíte, co se stane. Může přijít policie a žádat od vás alibi třeba na datum 15.1.2017. Co jste dělal? Nevíte? Máme důkaz (svědka) o tom, že jste někoho zavraždil! No... takhle vytáhnete lístek z benzinky (pokud ještě písmo nestačilo zmizet) a když budete mít štěstí, najde se také kamerový záznam. Nebo ukážete záznam z vlastní autokamery. Paráda. Překážka k uvěznění nevinného člověka je na světě. A to je dobře.

6. Opatrnost při komunikaci.

Smlouva o finanční půjčce a smlouva prakticky o čemkoli se dá v dnešní době uzavřít také ústně.  Z toho vyplývá, že je potřeba se vyjadřovat MAXIMÁLNĚ OPATRNĚ. Někde z legrace plácnete nějakou blbost, dosvědčí to další dva lidi a jste v rejži. SMLOUVA JE PLATNÁ. To samé do telefonu. Telefonáty od šmejdů jsou nahrávány. Nikdy se nepředstavovat jménem, zeptat se (ideálně zastřeným hlasem) "co chcete" a pokud to není nic, co by vás zajímalo, zavěsit. Neříkat slova jako ANO, SOUHLASÍM, JO. Vhodnou úpravou audiozáznamu by mohl vyjít nádherný telefonát o tom, že souhlasíte s milionovou půjčkou. Že je to problém? Ano, a proto je na místě obrovská opatrnost.

7. Finanční opatrnost.

Zásady jsou jasné:
- nezadlužovat se.
- šetřit.
- šetřit v takových hodnotách, které se při poruše Systému nezkazí.

8. Zásobovací opatrnost.

Mít nouzový sklad potravin.
Mít nouzovou zásobu vody na hygienu i pití.
Mít nouzovou zásobu energie a nezbytného vybavení (vysílačka, rádio, měřící přístroje).

9. Válečná a katastrofická opatrnost.

Stát porušil bunkry. Je třeba vědět, kam rodinu schováte v případě katastrofy nebo válečného bombardování.
Stát přestal držet zásoby masek pro produktivní občany.
Je třeba mít protichemické, protibiologické a protiradiační masky s filtry pro celou rodinu a další potřebné vybavení pro mimořádné situace.

http://www.nakupto.cz/survival-veci-pro-preziti.html

10. Migrační opatrnost.

Paradoxně to není opatrnost před migranty, ale naopak příprava na to, že se sami můžete migranty stát. Do kterého státu/místa emigrujete? Máte povolení? Máte čím zaplatit? Jak se přepravit? Jakými cestami? Máte tam známé?

Situace se může velice rychle stát natolik výbušnou, že budou zbývat dvě možnosti. První možnost je zakopat se doma a čekat, co bude. Druhá možnost je emigrovat pryč z ohniska problémů. Takovou volbu měli občané tohoto území v r. 1938. A nebyla to volba pěkná. Kdo nemá dostatek mobilních zdrojů a je naopak vázaný na imobilní zdroje majetku, nemůže před problémy včas utéct, riskuje všechno.

Zdroj:
názor a zkušenost autora, četba článku o finančním chaosu v USA
https://ekonomika.idnes.cz/trump-vlada-urady-financovani-senat-kongres-urednici-neplacene-volno-1k3-/eko-zahranicni.aspx?c=A181230_181928_eko-zahranicni_mato31.12.2018,12:24
Počet čtenářů: 0 

Názory čtenářů: Čím vyšší úroveň destabilizace systému, tím více se musí občan připravovat


Vložit názor Zobrazit celou diskusi


název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2024 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 8.2.7), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v