Úvod Hledání On-line hry On-line testy Předplatné Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:556399
Tento rok:4605
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Prohlížení článků  Recenze knihy: Vetřelci vs. predátor, OMNIBUS, kniha druhá
Recenze knihy: Vetřelci vs. predátor, OMNIBUS, kniha druhá

Druhý díl komiksu Vetřelci vs. predátor je stejně čtivý jako díl první. Určitou výtku bych měl k mírné chaotičnosti děje, kdy čtenář obtížně rozlišuje mezi sny hlavní hrdinky a realitou.

Ilustrace jsou ztvárněné bravurně a hlavní přínos je v mnohem větším rozsahu hlavního komiksového příběhu, než-li v prvním dílu.

Sledujeme příběh Trofeje, což je dívka, která byla geneticky stvořena tak, aby uspokojovala potřeby svého "zákazníka", vysoce postaveného vládního úředníka. Hlavní zápletka je poněkud složitější, po mírném úvodu se dostáváme ke kontaktu s Predátorem a nakonec i s Vetřelci. V závěru komiksu nastupuje nový nepřítel, který je neméně nebezpečný.

Na takových a podobných komiksech se mi líbí jedna věc. Čtenář je zaveden do světa, kde si nikdo není ničím jistý. Ani materiálními statky, ani svým životem. A to je skutečná realita. Je třeba na ni být připravený. Svět, ve kterém jsou lidé jako "zombie" nebo ovce, které nemají přístup ke zbraním, k výuce sebeobrany, které si nebrousí pud sebezáchovy, které nepodstupují zkušenosti posilující základní lidské schopnosti - schopnosti přežití, to je svět klamu, který jednoho dne skončí.

Již autor série knih o Barbaru Conanovi, pan Robert Ervin Howard napsal, že svět civilizace jednoho dne musí skončit. A co nastoupí po ní? Svět barbarismu. Žijme tedy tak, abychom byli schopni přežít nejen v "civilizovaném a otupujícím prostředí", ale také ve světě, kde z důvodu např. nedostatku zdrojů přestanou platit zákony odsouhlasené parlamentem, ale bude platit jediný zákon - přežití těch, co si přežití zaslouží z důvodu své připravenosti a svých schopností.

A takovým směrem bychom měli vést i své potomky.

Hodnocení Blogovník.cz: 8/10 - divoká jízda světem lidí, vetřelců a predátorů, mírně pošramocená složitostí snových vsuvek.

Tento web můžete podpořit nákupem komiksů a dalšího zboží zde.03.09.2017,09:20
Počet čtenářů: 0 
Jméno/nick:
Trefný název:
  Proti spamu: Napište název šestého dne v týdnu malými písmeny a česky: 
Zde napište svůj názor ke článku: 

Názory čtenářů: Recenze knihy: Vetřelci vs. predátor, OMNIBUS, kniha druhá


Vložit názor Zobrazit celou diskusi


název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2024 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 8.2.7), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v