Úvod Hledání On-line hry On-line testy Předplatné Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 



Návštěvy
Celkem:586526
Tento rok:34732
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Prohlížení článků  EET, elektronická evidence tržeb, nesouhlasíme!




EET, elektronická evidence tržeb, nesouhlasíme!

Mnoho lidí jak na v internetových diskusích, tak fyzicky kolem mě, EET schvaluje. Myslí si, že je to bezva krok, který povede k lepšímu výběru daní. Myslí si, že lidé, kteří proti EET schvalují, nejspíš daně neplatili v plné výši. Myslí si, že EET je zárukou transparentnosti ekonomiky a toho, že se jim zvýší životní úroveň. Pokusím se tyto "tleskače EET" přesvědčit o tom, že tomu tak není, v následujícím textu.

EET je experiment nebo do detailu promyšlená akce?

Na úvod se zamysleme nad samotnou implementací EET a nad tím, kde všude ve světě tato "novota" funguje.

Posledních plus mínus deset let mám pocit, že jsem součástí podivného experimentu. A to nejen na úrovni státní moci, ale také na úrovni moci nejrůznějších podnikatelských celků. Paradoxně však lejno padá od svrchu, a tak, jestliže se začíná experimentovat nahoře, jsou donuceny experimentovat také všechny závislé subjekty.

Otevírá se celý svět, otevírají se hranice, ruší se národní měny, potlačuje se národní kultura, národní suverenita. Čím více tento proces pokračuje, tím narůstá destabilizace, kterou cítí každý jednotlivý obyčejný občan žijící obyčejným všedním životem.  Cítím zde snahu stvořit něco nového, snad nový evropský nebo světový pořádek, netuším. V každém případě si s námi někdo hraje a koná experimenty, na jejichž neúspěšnost doplácí bohužel každý jednotlivý občan.

Kde EET "funguje"?

On-line EET podobné českému EET je v Chorvatsku, Slovinsku, částečně Maďarsku (hybridní pokladny), mírnější forma EET je v Itálii a v Turecku. Na Slovensku není povinná on-line EET.

O dalších státech, kde je EET povinná, skutečně nevím. EET nemají v USA, v Rusku, v Německu, EET nemají ve Francii, ve Velké Británii. EET rovněž nemají na Novém Zélandě, v Kanadě a ani ve Švýcarsku. Pokud by bylo něco jinak, prosím o reakci čtenáře v diskusi.

Jak tedy vidíte, tak ekonomicky vyspělé země EET NEMAJÍ. Naopak, EET zavádějí jako "nouzové řešení" země, které mají hlouběji do kapsy, a je to vlastně takový projev zoufalství. Místo toho, aby dané státy osekaly zbytečné výdaje, začnou bazírovat na vyšších příjmech. Lze tedy říct, že EET je v podstatě znakem CHUDOBY. Tam, kde není kde brát, nebo není vůle omezit státní výdaje, tak nastupuje EET.

A přitom si vezměte, jakým způsobem stát bazíruje na vyšších příjmech. Místo toho, aby postihoval korupci, zaměřil se na útisk ČESKÝCH výrobců a vývojářů dotovaným ultralevným dovozem z Číny (a možná i z Vietnamu), tak zasadí podnikatelům (a zejména těm drobným) drtivý úder EET sekyrou přímo na zátylek. Ve Slovinsku po zavedení EET klesl počet kadeřnic z počtu 2700 na 1300. A divíte se tomu? Ještě před nedávnem jsem si myslel, bůhvíkolik kadeřnice nevydělávají. Pak jsem se náhodou dostal k účetním informacím jedné "středně úspěšné kadeřnice" v menším městě a její měsíční OBRAT (bez odpočtu nákladů) se pohyboval od 20 000 do 30 000 Kč! Z takových částek těžko bude mít kadeřnice motivaci instalovat kvalitní internetové připojení do kadeřnického salónku, kupovat si tablet nebo pokladnu a zajišťovat si veškerou administrativu a smluvní spolupráci s dodavatelem zařízení.

Lidé, kteří protestují proti EET, většinou protestují proto, že OPRAVDU není kde brát! Kupní síla Čechů je všeobecně malá. A EET samo o sobě NENASTARTUJE zamrzlou českou ekonomiku, kde většina zadlužených Čechů přepočítává každou korunu a žije z měsíce na měsíc.

Každá další sankce, každý nový pokutový systém, který stát svým občanům připraví, znamená jen jediné - narůstající nechuť vůči současnému režimu, zvyšující se projevy odporu, nárůst tzv. šedé ekonomiky a zvýšené množství tzv. "proruských" webů, což jsou v podstatě všechny weby, které nějakým způsobem kladou států odpor, staví se do opozice a burcují občany k aktivnímu odporu.

Důvodů, proč je EET špatné, je tedy celá řada, tady některé z nich zopakuji

- obchodování bude ZÁVISLÉ NA INTERNETU a mobilních operátorech a tím se prohloubí křehkost celého systému. Nefunkčnost internetu/sítě = NEFUNKČNOST EET.
Fascinuje mě, jak všichni měří kvalitu EET na páteřní lince kdesi v Praze (např. zde: http://www.hlidaceet.cz/). No jasně, na páteřních linkách bude EET fungovat JAKO Z PRAKU. Fajn, a teď začněte měřit např. v Osoblaze, v Hodoníně, v Horní dolní někde na pomezí a uvidíme! Internet i signál mobilních operátorů nejsou po celém Česku ROVNOMĚRNĚ KVALITNÍ, ale mají velké rozdíly ve výkonnosti, kvalitě a výpadcích!!!

- k funkčnosti EET je vyžadována technologie, která u lidí s věkem 50+ může znamenat NEPŘEKONATELNÝ PROBLÉM. Vezměte si nějakého řemeslníka, který třeba zajišťuje odčerpávání septiků. Chlap šedesátník, počítač nepoužívá, o internetu ví, že existuje, ale má raději klasický med.  Jednoduše řečeno, NEMÁ ANI PÁRU O SOUČASNÝCH TECHNOLOGIÍCH, PROTOŽE TO CELÝ ŽIVOT NEPOTŘEBOVAL! A najednou se po něm chce jakýsi internet s eet pokladnou. Co to jako je? Samozřejmě udělá to, co se udělat dá. Prodá auto, sekne s živností a dojde si na pracák. Tam si osonduje důchod, zjistí, že musí ještě pár let počkat a tak se hrdě přihlásí na sociální úřad. Nastaví státu ruku - státe plať! A teď co? Nebylo by pro stát lepší, kdyby takový podnikatel raději podnikal v šedé zóně, než aby si chodil ke státu pro dávky? Asi ne, co?

- je zde riziko úniku a zneužití dat, která stát prostřednictvím EET získá. To riziko je tady v určité míře vždycky, ať si kdo chce tvrdí, co chce. Cokoli je někde v počítači, se může dostat i mimo něj.

- zejména na vesnicích odumře drobný byznys. Vesnice se budou vylidňovat ještě více, než dřív. Lidé v produktivním věku se raději odstěhují někam do města, než aby rozjížděli malé živnostničení s výraznými náklady a nekvalitním internetovým připojením na vesnici.  A pamatuj, státe, vylidněné vesnice, to je méně soběstačných lidí, méně lidí s vlastními chovy zvířat, méně lidí s vlastními políčky, méně udržovaných mezí. V případě velké krize (jako např. za II. světové války) už nebude, kdo by měšťákům dodával alespoň potraviny z vesnic. Protože tam nebude nikdo, kdo by je produkoval!

Závěr

Na závěr bych chtěl upozornit, že ekonomiky Itálie, Maďarska, Chorvatska nepatří zrovna k nejsilnějším, ba právě naopak, patří spíše do dolního chvostu evropských ekonomik. Nedá se říci, že by jim podobné "manévry" nějak účinně pomohly.  Právě naopak. Každý mladý člověk, který bude chtít podnikat, bude brát datovou schránku, EET, nutnost sledovat neplatiče atd. atd. jako značně přitěžující okolnost na podnikatelském startu, kterou buďto promítne do cen svých služeb a nebo se raději zdekuje do státu, kde se mu bude svobodně dýchat a rozjede svůj byznys raději tam.

Mrkněte na zdrojové adresy, jsou na nich další zajímavé informace ohledně EET.

Tady jsem se k EET rozepsal před několika dny:
http://www.blogovnik.cz/eet-elektronicka-evidence-trzeb-metla-drobnych-zivnostniku-201611131411.php

zdroj:
názor autora
http://www.hlidaceet.cz/
http://hlidacipes.org/zeme-ktere-nas-predbehly-v-eet-potize-maji-vsude-ve-slovinsku-skoncil-ministr-financi/
https://cs.wikipedia.org/wiki/Elektronick%C3%A1_evidence_tr%C5%BEeb
http://neviditelnypes.lidovky.cz/ekonomika-proc-nesouhlasim-s-eet-d4p-/p_ekonomika.aspx?c=A150718_212434_p_ekonomika_wag
http://www.stop-eet.info/


03.12.2016,16:42
Počet čtenářů: 0



 
Jméno/nick:
Trefný název:
  Proti spamu: Napište název šestého dne v týdnu malými písmeny a česky: 
Zde napište svůj názor ke článku:



 

Názory čtenářů: EET, elektronická evidence tržeb, nesouhlasíme!


Vložit názor Zobrazit celou diskusi


název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2024 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 8.2.7), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v