Úvod Hledání On-line hry On-line testy Předplatné Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:560777
Tento rok:8983
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Prohlížení článků  Proč stát zatracuje střední vrstvu?
Proč stát zatracuje střední vrstvu?

Před několika dny podepsal milostivě prezident Miloš zákon o EET. Podřídil se tedy všeobecnému trendu preventivně trestat střední vrstvu. Protože co jiného je EET, než preventivní opatření, které zaplatí ze svých kapes daňoví poplatníci. Už delší dobu si všímám, že pro střední vrstvu plodí posledních několik českých vlád bez ohledu na pravici nebo levici, jednu morovou ránu za druhou.

EET je prozatím ranou poslední. Pevně věřím tomu, že povede ke krachu množství drobných živnostníků, kteří nové náklady a nárůst byrokratických úkonů jednoduše neustojí.

A co mě jako příslušníka nižší střední vrstvy + střední věkem nejvíce trápí?

1. EET = hnus.
2. Bývalý ministr financí nám tvrdil, že důchody pro nás budou malé. Máme si prý šetřit. Jak to máme udělat, když se bude přecházet na euro a ČNB se snaží oslabovat korunu, to už nám dostatečně nevysvětlil.
3. Kde je stavební spoření? Před patnácti lety jsem si šetřil a těšil se na stavební spoření jako přilepšení v české mizérii. Potom stát shodil podporu na minimum a začal prodlužovat termín + další sračky kolem, takže se mi dnes spořit nevyplatí. Namísto toho stát podporuje hypotéky a zadlužování střední vrstvy.
4. Proč se negativně rozevírají platové nůžky mezi soukromým a státním  sektorem? Pamatuji si, jak se kolem r. 2000 oslavovalo, že v soukromém sektoru jsou vyšší mzdy než ve státním. Prý je to znak zdravé ekonomiky. Paradoxně i dnes si naši hodnostáři myslí, že je ekonomika zdravá. Přitom mzdy ve státním sektoru rostou rychleji než v soukromém a jsou k dnešnímu dni větší. Kde je chyba?
5. Necítím se dobře na silnicích. Když už stát dopustil úpadek hromadné dopravy a sakramentsky posílil policejní hlídky na silnicích, které kontrolují hlavně řidiče jedoucí z práce a do práce, tak proč stát nezajistí, aby ty silnice měly odpovídající KVALITU? Aby byla radost jezdit po silnicích? Stát mě nutí, abych si jako příští auto koupil terénní vozidlo!!! A utrácel těžce vydělané peníze za vyšší spotřebu auta? Na silnicích si připadám jako slalomář, vyhýbám se dírám a snažím se minimalizovat škody na svém autě!
6. Necítím se bezpečně na ulici. Hustota podezřelých živlů se zvyšuje. Na chodnících nevidím pěší policejní hlídky, nemám pocit bezpečí. Když to porovnám s dřívějškem, tak se situace jednoznačně zhoršila. SVÉ DĚTI MUSÍME NEUSTÁLE HLÍDAT JAKO NĚJAKÁ OCHRANKA!!!
7. Ve vzduchu jsou pořád nějaké hrozby. Hrozba migrantů, hrozba války, hrozba ekonomické krize. Dokonce mi chodí i výhrůžky poštou, prý mám nelegální software, i když žádný nelegální software nemám. Proč mě tím tento stát zatěžuje? Proč to stát dopustí??? Neplatíme snad státu dost, aby si s hrozbami poradil? Kde je ostraha hranic? Kde je silná armáda? Kde jsou projekty na oživení ekonomiky? Proč si stát ty bohaté neziskovky, co neustále opruzují makající střední vrstvu nepostaví do latě?
8. Proč je tak málo volných pracovních míst a tak mnoho uchazečů o pracovní místa? Proč stát dopustil tento přetlak, který neúnosně snižuje mzdy? Proč je zrušena povinnost hlásit volná pracovní místa na portál portal.mpsv.cz??? Opět zhoršení podmínek pro střední vrstvu.
9. Kde je zlepšení vztahů se Slovenskem? Jako drobný živnostník registruji objednávky ze Slovenska a musím je odmítat!!! Poštovné je šíleně drahé (přitom od nás je to na Slovensko relativně kousek) a bankovní poplatky neznají bratra. Slovensko je zahraničí a platí se stokoruny za příjem platby. Proč stát v této věci obecně něco nedělá nějakou smlouvou se Slovenskem apod.? Rozhodně by to pomohlo!
10. Proč nepřestává příval negativních opatření vůči střední vrstvě? Neustále se přijímají nové a nové zákony, které střední vrstvu poškozují nebo jí přidělávají nové a nové starosti!
11. Proč má Česko nejvíc vězňů na sto tisíc obyvatel ve střední Evropě? Jsme tady víc kriminálníci než v jiných zemích???
12. Proč stát umožňuje, aby bohaté firmy unikaly do daňových rájů?
13. Kdy přestane v Česku stoupat spotřeba antidepresiv?
14. Kdy začne stát něco dělat proto, aby se nenavyšovaly počty bezdomovců, kterých je již více jak 60 000? A my, lidé ze střední vrstvy, se s bezdomovci potkáváme na ulicích a v prostředcích hromadné dopravy? Naše děti jsou vystaveny riziku nákazy nemocem, o kterých jsme si mysleli, že již byly vymýceny (svrab, tuberkulóza)?
15. Proč stát dotuje dojíždění dlouhodobě nezaměstnaným a nedotuje dojíždění např. rodičům, kteří mají doma malé děti a musí si to nějak vyřešit + dojíždět???
16. Když už stát konečně napraví exekuce a hrozbu vzniku dluhu tak, aby za dlužnou částku pár tisíc neblokovali majetek v hodnotě milionů? Kdy se v otázce podmínek exekucí poučíme např. ze situace v Německu?
17. Proč stát minulý rok (2015) přijal úmluvu o účasti cizinců na veřejném životě?
18. Kdy se zvedne minimální mzda alespoň na 15 000 Kč?
19. Proč jdou úroky z vkladů v bankách do kopru?? Státe, dělej něco!
20. Proč klesá kvalita potravin v obchodech??? Proč jsou rozdíly mezi stejným produktem v Německu a v Česku?

A tak dále a tak dále. Takových dotazů a připomínek bych měl spoustu. Ještě bych to chtěl zakončit dotazem, proč se tento stát snaží udělat ze střední vrstvy žebráky... A proč jsou léky tak drahé a ceny obecně neustále rostou.... A proč se něco neudělá s nemocenskou, která neúnosně trestá nemocného za nemoc. Ale to už bych asi chtěl příliš po tomto antisociálním státu.

Jednoduše řečeno, těch negativ už je opravdu příliš. Rád bych, aby mi stát předložil také něco pozitivního... Ale nic takového se neděje. Přitom střední vrstva tento stát v podstatě živí, je nás nejvíc, ale také nejvíc chudneme a nejvíc se zadlužujeme. Naše reálná kupní síla klesá. Navíc musíme investovat do oblastí, které by měl primárně zajišťovat stát.

Moc pochybuji, že by se k výše uvedeným otázkám postavil některý z politiků čelem a začal aktivně prosazovat jejich efektivní řešení. Vypadá to, že střední vrstva bude plnit roli oslíka, který se otřásá a sypou se z něj peníze. Otázkou je, jak dlouho se oslík vydrží otřásat a i když se bude třást, tak kolik peněz má na vytřepání. Může se také stát, že se oslík bude třepat, ale žádné peníze padat nebudou. A oslík se přesune do nižší vrstvy, přijde na úřad a natáhne kopyto: STÁTE, DEJ! A potom už bude na jakékoli reformy a změny pozdě.

VLÁDO, PROBER SE, DOKUD JE ČAS!

Zdroj:
názor autora
http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/zeman-podepsal-zakony-o-eet-do-praxe-vstoupi-mozna-uz-v-listopadu-1283775


03.04.2016,21:04
Počet čtenářů: 0 
Jméno/nick:
Trefný název:
  Proti spamu: Napište název šestého dne v týdnu malými písmeny a česky: 
Zde napište svůj názor ke článku: 

Názory čtenářů: Proč stát zatracuje střední vrstvu?


Vložit názor Zobrazit celou diskusi


název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2024 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 8.2.7), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v