Index krize v ČR.
Úvod Hledání On-line hry On-line testy Odkazník Registrace Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:625785
Tento rok:73991
Měsíc:1388
Včera:253
Dnes:100
Online:6
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Prohlížení článků  Česká autolékárnička je buzerace, jakou svět neviděl! Aneb co všechno musíme pro auto vytrpět...
Česká autolékárnička je buzerace, jakou svět neviděl! Aneb co všechno musíme pro auto vytrpět...

Mainstreamová média mi už několik měsíců masírují palici, abych si koupil novou autolékárničku, že ta stará bude určitě prošlá. Zvláštní, jak se moje potřeby synchronizovaly s mediální masáží, protože média mají pravdu. Moje lékárnička byla prošlá už od října 2014. Proboha! Pokud bych měl někoho obvazovat prošlým obvazem, to by byla katastrofa! Pro mě větší katastrofou je pokuta až 2000 korun od hodného policisty, který mě chrání a brání.

Někteří (na peony) hodní odborníci (vlastně většina) tvrdí, že není potřeba vyměňovat celou lékárničku. Mám si zkontrolovat obsah a vyměnit jen to, co je prošlé. Jasně. Já budu shánět prošlý náhubek na hubu nebo škrtidlo. Kdo na to má v dnešní době čas??? Důchodce? Ale já nejsem důchodce a možná nikdy nebudu! Denně pracuji 8 - 12 hodin a nemám čas na takové hovadiny jako je údržba autolékárničky! A do hry vstupuje další aspekt. Co když naši paralementní termiti přijali nějakou novou zákonnou úpravu a v lékárničce musí být něco víc? Třeba skalpel? Absolutně se mi nechce studovat zákon ohledně autolékárničky... Ostatně, kde mám jistotu, že ten nový zákon je opravdu nový? Na internetu? To těžko. Jedině si koupit vydání zákona v knižní podobě nebo s garancí, že to je nové vydání a příslušnou pasáž si nastudovat. Další možnost je zaplatit si a zeptat se právníka nebo specialisty přes autolékárničky. Nebo si zavolat do autoškoly. To by mohlo být nejlevnější. Relativně.

Kašlu na to. Pro mě jako pro pracujícího peona je nejlepší volba jít někam a koupit si NOVOU autolékárničku.Udělat kšeft firmě, která právě na toto hřeší a mne si ruce blahem. VYDĚLÁVÁ.

Ano. Dva měsíce jsem to nosil v hlavě a jezdil s prošlou lékárničkou. HRŮZA. Mít v hlavě takovou děsivost, jakože musím někde koupit novou lékárničku, která by měla mít co nejdelší platnost (tj. obchod ji naskladil nedávno), není úplně příjemná věc. A obávat se policejní kontroly. DĚKUJU STÁTE ZA TENTO POCIT. AŤ SE ZADÁVÍŠ MÝMI DANĚMI.

Kolem silvestra jsem konečně dostal volno a rychle přemýšlel, kde honem koupit lékárničku. Možná předraženou lékárničku na benzince? Navštívit drogerii? Speciální obchod s potřebami pro auto a náhradními díly? Napřed jsem zkusil lékárnu a vyhrál jsem. Za 150 korun mám novou lékárničku, a dokonce v plastové krabičce, sláva !

A co teď s tou starou? Rozbalil jsem ji a nestačil jsem mrkat. Většina věcí není prošlá, ale platí ještě minimálně půl roku. No paráda. Třeba by pokuta nebyla tak velká. Mimochodem, celé ty čtyři roky jsem jezdil s originálně zabalenou lékárničkou. Přece ji nebudu rozbalovat a před příslušníkem veřejné bezpečnosti předvádět položku po položce. Nemám čas na takové buzerantské kontroly. Jedu pracovat. Vydělávat prachy. Což je něco, co řada privilegovaných spoluobčanů, vykonávající pravděpodobně činnost pro tento stát (a o tom občas pochybuji) a stojící záhadně každé ráno jako strnulá ozdobná reflexní socha u přechodů, příliš nezná. Neví. Nemá potřebu.

Fajn. Rozhodnutí bylo rychlé. Novou lékárničku jsem ani nerozbaloval, hodil do auta a starou rozbalenou lékárničku jsem taky nechal v autě. Až potkám zraněného, pomůžu mu ze staré lékárničky, abych si nemusel rozbalovat novou. Slyšel jsem pár případů, kdy dostal řidič za čerstvě rozbalenou a použitou lékárničku pokutku. A tomu bych se raději vyhnul.

První pomoc s autolékárničkou

Tak a teď ruku na srdce, kdo z nás absolvoval skutečně PRAKTICKÝ výcvik první pomoci? Ani na vojně, ani v autoškole, ani při přípravě na zbrojní průkaz jsem neabsolvoval takovou přípravu, po které bych si byl jistý první pomocí. A tou přípravou mám na mysli nácvik pomoci v terénu, na figurantovi, simulace nejrůznějších zranění a volba adekvátní pomoci. Navyknutí na drastické scény a zvládnutí prvního šoku ze zranění člověka.

Řeknu to asi takhle. Já nevím, jestli jsem připraven, ale pokusím se pomoci. Ale cítím, že tento stát mi nedokázal zajistit kvalitní přípravu, byť ji po mě zákonem z mnoha důvodů vymáhá. A myslím si, že 99 % lidí tuto kvalitní přípravu nemá. Zákon nad řidičem visí jako Damoklův meč, ale vycvičeni pro první pomoc reálně nejsme.

To je holá pravda.

Takže fajn. Máme nové lékarničky, budeme jezdit vesele dál a říkat si. Nic se nestane, všechno je v pohodě, z hlediska českých pseudo - zákonů mám všechno v pořádku.

Hurá!

--jun--
03.01.2015,08:21
Počet čtenářů: 0


www.AutomobiloveDily24.cz
název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2020 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v