Index krize v ČR.
Úvod Hledání On-line hry On-line testy Odkazník Registrace Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:603687
Tento rok:51893
Měsíc:3939
Včera:224
Dnes:186
Online:11
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Zdravý život

Vynikající tvarohová pomazánka od firmy MADETA

Českého výrobce potravin firmu MADETA jsem si oblíbil. Dojem na mě udělal rozhovor s generálním ředitelem panem Milanem Teplým. Už dříve jsem pil mléko od MADETY a mazal si chléb máslem ze stejného zdroje. Nyní jsem objevil Tvarohovou pomazánku s česnekem.
kliknout a zobrazit celý článek.....
18.09.2013,06:21Přírodní antibiotika - přehled nejznámnějších rostlin

Anti-biotika jsou léky, které jsou účinné proti bakteriím. Účinky se vyznačují tím, že antibiotika zabraňují růstu a rozmnožování bakterií, případně je rovnou usmrcují. Dříve se termín antibiotika užíval pouze pro látky přírodního původu, zatímco pro umělé léky se užíval termín chemoterapeutika. Posledních několik let se výraz antibiotika ustálil pro všechny látky - přírodní i umělé, což podle mého názoru není úplně správné a vede to k opomíjení právě přírodních antibiotik, kterých se v článku budeme zmiňovat.

Možná vám to bude znít podivně, ale antibiotika lidstvo nezná od pana Erneste Duchesneho (skutečný objevitel Penicilinu, na jeho objev se zapomnělo) z roku 1896, ale po tisíciletí a možná ještě mnohem déle. Podruhé tedy v novodobých dějinách lidstva objevil antibiotika ve formě Penicilinu pan Flemming v roce 1929.
kliknout a zobrazit celý článek.....
03.07.2013,06:42


Chmel otáčivý - účinná látka proti bakteriím - lze takto nahradit antibiotika?

Je překvapivé, jak nám příroda může pomoci v boji proti bakteriálním infekcím. Řekli byste obyčejný chmel. Obyčejný chmel je takovou účinnou zbraní. Naši předkové toto věděli od nepaměti a chmel se používal již ve starověkém Římě jako běžná potravina i léčivý prostředek.
kliknout a zobrazit celý článek.....
25.06.2013,06:38


Chemie v Lipáncích nehrozí - zásadní rozdíl ve složení mezi Lipánkem a Pribináčkem

Na Aktualne.cz vyšel zajímavý rozhovor s generálním ředitelem společnosti Madeta, která vyrábí řadu známých potravin jako je mléko, máslo, smetanu, zakysané nápoje, jogurty, tvarohy, dezerty, sýry.
kliknout a zobrazit celý článek.....
21.06.2013,06:43


Jak správně studovat, jak se správně učit bez stresu a nervozity

Jsou studenti, kteří mají mimořádné nadání. Disponují fotografickou pamětí nebo perfektním chápáním a vstřebáváním informací. Já jsem nikdy nepatřil ani mezi fotografy, ani mezi génie. A právě proto si dovolím v následujícím článku předložit několik rad, jak se správně naučit a připravit ke zkoušce.
kliknout a zobrazit celý článek.....
09.06.2013,08:41


Co dělat s rýmou a nachlazením?

Jako každý rok, i tento jsem dostal rýmu a nachlazení horních cest dýchacích, které se projevilo zahleněním a mírnou bolestí ve střední části krku. Ve středu jsem pociťoval první příznaky, ve čtvrtek v poledne rýma začala naplno. Jak jsem se dokázal vyléčit během tří dnů do ''provozuschopného stavu''?
kliknout a zobrazit celý článek.....
26.05.2013,07:53


Opět otravné žvanění o potravinové nostalgii

Když se procházím po zahraničních supermarketech v Česku a snažím se nakupovat, přepadá mě poslední dobou taková divná nostalgie. Nejspíš v halucinaci vidím před sebou Vitacit, tavený hůře roztíratelný měkký sýr REX, Top-Topic ve skle, žlutou, růžovou a černou limonádu. Pevný a chuťově výborný jogurt ve skle na rozdíl od Agro-ly zapečetěný alobalovým vrškem (Agro-lu lze volně otevřít, nemá pečeť, tudíž ji může otevřít a zase zavřít každý – jak hygienické). Nezmenšené máslo, opět tuze roztíratelné, ale s vitamínem A.
kliknout a zobrazit celý článek.....
17.05.2013,06:29


Jak bojovat proti plísni na nohou?

Mnoho mužů má problémy s plísňovým onemocněním nohou. Nejprve to začíná mírným svěděním, později se na postiženém místě tvoří puchýřky a pokožka mění barvu na rudou a posléze bílou. Plísňové onemocnění je nakažlivé – tj. může se přenášet i použitím oděvu (ponožek) nebo obuvi, a to i vyčištěné.
kliknout a zobrazit celý článek.....
16.05.2013,06:43


Cviky na záda pro ženy

Záda jsou po celý den velmi namáhána. Nosíte kabelku, sedíte často u počítače, pracujete ve výrobě na pásové výrobě, máte malé dítě a učíte ho chodit. Ve všech těchto případech vaše záda volají po úlevě. Pusťte si příjemnou hudbu a zacvičte si.
kliknout a zobrazit celý článek.....
16.05.2013,06:37


Jak snížit vysoký krevní tlak

Jednoho dne se člověk změří a zjistí, že je to tady. Vysoký krevní tlak. Člověk se sám sebe zeptá, čím jsem to zavinil? Co jsem udělal špatného? Odpověď je, že občas si to člověk zaviní sám a občas je to nepěkné genetické dědictví po svých předcích.Faktem je, že vysokým krevním tlakem trpí 20 % dospělých osob.
kliknout a zobrazit celý článek.....
09.05.2013,06:40


Nebezpečné transfúze

Svědkové Jehovovi mají pravdu. Krevní transfúze jsou člověku nebezpečné. Můžete se při nich nakazit chorobami jako je AIDS, žloutenka, BSE, syfilida… a další. Nakažení lidé byli v Libyi…, ale kdež - také v naší republice a vyspělých státech západní Evropy.

Proč vlastně k nákazám přes krevní transfúzi dochází? Samotné dárcovství by mělo být bezpečné. Samozřejmě za předpokladu, že sestřičky vyhazují použité jehly do koše a nepoužívají je v rámci úspor pro několik dárců. Ale… dárcovství má smysl, pokud je dárcem člověk, který žije nerizikovým životem. Není promiskuitní, nechlastá, nekouří, nefetuje… Kde však takového člověka najít? To by bylo hodně málo dárců. Navíc někteří potřebují peníze – bezdomovci, sociální případy, a tak do krevních bank teče i jejich krev.
kliknout a zobrazit celý článek.....
07.05.2013,06:31


Migréna - nejčastější problém žen i mužů aneb jak na ni

Migrénou v České republice trpí obrovské množství žen i mužů. Odhaduje se, že každý desátý český občan mívá občasné záchvaty migrény. Řekněme si - koho ze současné situace v České republice nerozbolí hlava?

V článku si popíšeme, jaké jsou příznaky migrény a jak proti migréně účinně bojovat.
kliknout a zobrazit celý článek.....
29.04.2013,06:41


Výživa batolat

Batole je dítě ve věku 1 až 3 let. Je to období, kdy dítě začíná chodit, mluvit, rozeznávat své okolí včetně blízkých osob jako je máma, táta, babička, dědeček, sourozenci. Batole se učí významu a používání různých předmětů - miska, lžíce, kartáček na zuby, nočník, oblečení. Právě v batolecím věku začínají růst první zuby, zejména mezi prvním a druhým rokem. Výživa – pitný režim a jídlo je důležitou potřebou batolete.
kliknout a zobrazit celý článek.....
17.04.2013,18:11


Česnek - očistí vaše tělo od mnoha parazitů a nemocí

Kdo by neznal česnek, obyčejný česnek. Většina ženských od česneku dává ruce pryč, naopak otrlí správní chlapi se česneku neštítí a konzumují jej při každé příležitosti. Historie česneku, jeho současný výzkum a všechny dostupné informace, dávají za pravdu chlapům, protože česnek je něco jako evropský žen-šen, i když z Evropy vlastně vůbec nepochází...
kliknout a zobrazit celý článek.....
11.04.2013,06:15


Včelí med jako lék

Med je nejen vynikající potravinou, ale i účinným lékem na mnohé choroby. Obsahuje železo, má příznivé účinky na tvorbu krve. Jako doplněk potravy je vhodný pro osoby se srdečními, žaludečními, trávícími chorobami. Má příznivý vliv při nemocech močového ústrojí, dobře pomáhá při chřipce, černém kašli, tuberkulóze plic. Užíváním medu se rozšiřují krevní cévy, což je důležité při úpravě vysokého krevního tlaku.
kliknout a zobrazit celý článek.....
04.04.2013,21:21


Počet vypsaných článků na stránce: 15 z celkem 65 článků.
1  2  3  
název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2021 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v