Index krize v ČR.
Úvod Hledání On-line hry On-line testy Odkazník Registrace Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:603680
Tento rok:51886
Měsíc:3932
Včera:224
Dnes:179
Online:7
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Zdravý život

Vanilkový nebo vanilinový cukr?

Občas si člověk připadá jako hlupák. Jdete kupovat potraviny a koupíte jedno mléko. Teprve doma zjistíte, že se mléko jmenuje meléko a skládá se z chemicky vyrobených bílkovin, které jsou chuťově velmi podobné pravému mléku. Nebo si koupíte máslo. Vlastně mamáslo. Teprve doma si přečtete složení, že se to mamáslo skládá z chemických aromat, které přesně odpovídají chuti pravého másla.

A takhle to dopadlo s vanilkovým cukrem. Vanilkový cukr jsem běžně kupoval a používal. A dnes jsem si dal tu práci a vytáhnul všechny sáčky a koukám jak z jara. Část sáčků se jmenuje "vanilinový" cukr a druhá část se jmenuje "vanilkový" cukr. To jsem z toho jelen!
kliknout a zobrazit celý článek.....
13.03.2016,21:23Mouka, druhy mouky, vliv na zdraví

S rozhodnutím si vařit a stravovat + obejít se bez obědů z restaurací, jsem narazil na problém zdravé životosprávy. Shodou okolností mám kontakt s jednou vzdělanou paní, která mi sdělila, že se snaží vyhnout tzv. bílé mouce z pšenice a dále omezuje příjem klasického cukru.
kliknout a zobrazit celý článek.....
13.03.2016,14:16


Plísňové sýry, jíst či nejíst?

Patřím ke skupině lidí, kterým plísňové sýry chutnají. Zajímá mě, zda plísně v těchto sýrech nejsou pro lidské zdraví škodlivé a zda mají také nějaký antibiotikální účinek. Celkově si chci odpovědět na otázku, zda jsou plísňové sýry jako potravina zdravé a za jakých okolností by se neměly jíst.
kliknout a zobrazit celý článek.....
23.02.2016,17:00


Zdravotní příprava I: Kde absolvovat v Česku praktickou zdravotní přípravu?

Babička mi vyprávěla, že v mládí absolvovala (snad pod červeným křížem) praktický zdravotnický výcvik. Dřív to údajně byla častá zájmová činnost mladých lidí, zejména dívek, ale i starších pracujících žen, které byly členkami asi právě toho červeného kříže. Faktem je, že jsem kdysi kdesi v šupíku našel průkazku se značkou červeného kříže, takže někdo z rodiny se určitě angažoval. Je zvláštní, že za dvacet let práce mě žádná organizace tak jako babičku neoslovila, jestli bych se chtěl stát členem, nenabídla mi praktický zdravotnický výcvik a nepamatuji se, že by se angažoval někdo jiný z blízkého okruhu známých...
kliknout a zobrazit celý článek.....
05.07.2015,21:46


Tajemství krve, krevní skupiny, výživa, praktické informace

Zdravotnictví by nemělo být doménou omezené skupiny lidí, která používá umělý, dávno vymřelý jazyk jménem Latina pro zmatení pojmů směrem k laikovi. Z tohoto důvodu se pokusím v následujícím článků srozumitelně podat některé informace týkající se lidské krve, specifik spojených s různými typy lidské krve, dědičností apod.
kliknout a zobrazit celý článek.....
20.06.2015,20:19


Rotaviry, rotavirová nemoc a malé dítě

Na podzim jsme zažili epidemii nemoci zvané Impetigo Vulgaris. Nyní čelíme invazi rotavirů. Ne nadarmo se říká, že ze školky a školy dítě donese domů nejvíc nemocí. Tam, kde se shlukuje větší množství dětí, které přece jen ještě tu hygienu moc vážně neberou, je semeniště nejrůznějších infekčních chorob. Pravdou tedy je, že za mých mladých let jsme neznali rotavirovou nákazu. Občas jsme měli nějaké ty průjmy a zvracení, ale lékaři to prostě klasifikovali jako následek nevhodné stravy.
kliknout a zobrazit celý článek.....
28.04.2015,18:53


Pasivní metody proti bolesti zad v bedrech

Čím více člověk stárne, tím více se opotřebovává jeho tělesná schránka. Záda patří k nejčastěji skloňovaným potížím. Snad největší problémy jsou s bederní částí zad a s krční páteří.

Informace, že něco není dobře, je vám sdělena intenzivní bolestí v zádové oblasti. Je třeba si všímat detailu, tj. po jaké činnosti vás záda nejvíce bolí. Jestliže je to z dlouhodobé a namáhavé práce, tak si zkuste naordinovat pár dní odpočinku a nechte svá záda, aby sama dala do pořádku. Dalším problémem může být bolest zad v bederní části z nesprávného sezení, z nesprávného držení těla při chůzi nebo z nesprávného ležení.
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.03.2015,09:06


Rychlá relaxační technika na uklidnění nervů a proti nadměrnému stresu

V dnešní nezdravé a uspěchané společnosti musíme čelit tlaku, který zpravidla ústí do velkého stresu. Přilišný stres může způsobovat tachykardii (zrychlené bušení srdce), vysoký tlak, svalové tiky, migrénu a další těžkosti. Jedna z metod, jak eliminovat stres je tato:
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.12.2014,12:39


Správné otužování prospívá lidskému zdraví a snižuje pravděpodobnost vzniku nemocí (angína, chřipka, nachlazení)

Vzpomínám si, že na vojně ve výcviku jsme se museli denně po ránu umývat z lavorů ledovou vodou do půl pasu. Pravdou je, že po celou tuto dobu jsem nebyl nemocný, a to bylo v zimě. Rozhodl jsem se, že se k otužování vrátím, a tento článek mi slouží jako poznámkový blok ohledně toho, jak bych se měl otužovat, jak často, za jakých okolností.
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.12.2014,11:53


Test CRP, náhrada za sedimentaci erytrocytů, použitelný také doma

Nedávno jsem měl nějakou nemoc a tak jsem navštívil svého lékaře. Poprvé po dvaceti letech mi můj lékař udělal krevní test, zda jsem opravdu nemocný. Příjemně mě to překvapilo (...), a proto jsem zjistil víc.
kliknout a zobrazit celý článek.....
13.12.2014,08:02


10 okomentovaných tipů šaolinského mnicha, jak žít dlouho

Na skvělém webu www.svetkolemnas.info vyšel článek 10 tipů šaolinského mnicha, jak zůstat věčně mladý. Dovolím si tyto typy okomentovat, protože některé z nich jsou provokací pro obyčejného peona, jako jsem já.
kliknout a zobrazit celý článek.....
06.11.2014,06:30


Po operacích kolen jsem si koupil elektrokolo! Jak jsem dopadl?

Je mi 45 roků a rozhodně se nepovažuju za člověka, který by měl patřit do starého železa. Mojí celoživotní vášní byla jízda na kole po lesích a nejezdil jsem jen na cestách. Bohužel se přišlo na to, že mám v obou kolenech problém s opotřebováním chrupavky a musel jsem na operaci. Po operaci mi doktor řekl, že mám zapomenout na takovou námahu, jakou jsem kolenům až doposud dával. Jízdu na kole jen rekreační, na rovných cestách a s minimální zátěží. Co si ale budeme povídat, jízda na kole je prostě pro kolena zátěž. Miluju ale jízdu na kole a jen tak jsem se jí vzdát nechtěl. Rozhodl jsem se tedy pro koupi elektrokola.
kliknout a zobrazit celý článek.....
01.11.2014,13:08


Kdy do českých zubních ordinací zavítá mineralizace a zubní vrtačky odejdou do důchodu???

O léčbě zubních kazů laserem či další metodou pod názvem mineralizace se psalo před nějakými patnácti lety v odborných časopisech. Tak trochu jsem doufal, že do deseti let se tyto metody začnou objevovat v zubních ordinacích. Nestalo se. Stále se kazy vrtají zastaralou metodou, vzniklé díry se ucpávají amalgámovými nebo bílými plombami.

Je pravda, že pokud se na vás tiskne krásná, štíhlá, usměvavá zubařka, koulí na vás velké oči a zajíždí vrtačkou hluboko do zubu, je to nevšední zážitek. Ale co když je zubařka stará? Třepou se jí ruce? Svou práci, kterou beztak nikdo kromě pacienta nezkontroluje, zvorá??? A co když vás místo zubařky vrtá chlap? A starej a tlustej k tomu? :-)
kliknout a zobrazit celý článek.....
08.10.2014,20:26


Impetigo Vulgaris, bakteriologická kožní nemoc pro malé děti

Každá generace dětí se setkává s různými nemocemi podle aktuálního stavu společnosti a zároveň zařazení dítěte do příslušné kastovní skupiny. Jestliže společnost dbá na dobrou životní úroveň obyvatel, mnoho nemocí se vůbec mezi dětmi nevyskytne. Jestliže patří dítě do vyšší kasty, nepřijde do styku s dětmi, které by jej mohly nakazit děsivými chorobami. Impetigo Vulgaris je sice děsivě vypadající choroba, ale není to naštěstí smrtelná choroba. Je to však varovný prst, který nám říká, že je to jen začátek věcí, které mohou přijít.
kliknout a zobrazit celý článek.....
05.10.2014,16:52


Pozor na jogurty!

Známý mi přeposlal na Fakebooku odkaz. Tento odkaz jsem uvedl do přílohy. Protože se jedná o značně dlouhý text různých autorů, udělal jsem z něj kraťoučký výtah, který si vám dovoluji předložit. Hned na úvod bych chtěl napsat, že autoři textu v odkaze se domnívají a pravděpodobně právem, že velké množství jogurtů v obchodech může být lidskému zdraví nebezpečné !
kliknout a zobrazit celý článek.....
29.09.2014,20:02


Bolí mě záda. Co mám dělat? Bolest v zádech je šílená!

Článek vychází z předpokladu, že se jedná o bolest v zádech z důvodu problémů se svalstvy a páteří. Bolest v zádech může mít více příčin. Pokud jste přesvědčeni, že se jedná o svalový problém nebo problém s páteří, čtěte dále.
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.08.2014,18:46


Trhání zubu, co lze očekávat, jak se připravit, jak se vyrovnast s následky a krvácením

S největší pravděpodobností každý z nás jednoho dne půjde k zubaři vytrhnout zub. U malých dětí, který vypadávají mléčňáky se nejedná o žádný problém. U dospělých se může jednat o trhání osmiček nebo-li zubů moudrosti, případně ostatních zubů, pokud je jejich stav žalostný a jediné řešení je vytrhnout.
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.08.2014,18:33


Pít či nepít? Je vhodnější bublinková voda (sycená) nebo voda bez bublinek?

Za komunistického režimu byla bublinková nechucená voda větší vzácností. Z tohoto důvodu si lidé pořizovaly sifony a do nich bombičky. Voda ze sifonu se dochucovala citronem a působila jako vhodný doplněk domácnosti, kde se běžně pila nesycena voda se šťávou, limonády (žlutá, červená, bílá) a kofola.

Nabídka nápojů byla omezená a tak se člověk často spokojil s obyčejnou vodu z pumpy (přímo ze studny) nebo z vodovodu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
23.06.2014,19:41


Hotovo. GMO potraviny pro Evropu definitivně schváleny !

''Jen ať, nic škodlivého to není a cenu potravin to stlačí o trochu níž. Nechápu lidi co se bojí genetiky.'' To byla přesná citace včetně dislekticko-disgrafických geneticko-modifikovaných hrubek. I takové názory se vyskytují mezi PEONY. Lze to pochopit. PO intenzivní mediální masáži může slaboduchý PEON změnit své myšlení. Níže si uvedeme argumenty, proč je třeba nejíst potraviny s GMO - tj. geneticky modifikované potraviny.
kliknout a zobrazit celý článek.....
23.06.2014,06:13


Palmový tuk a palmový olej, zdraví nebo smrt?

Kolega mi nedávno prozradil, že čokolády často obsahují palmový tuk, který je zdraví škodlivý. Pokusil jsem se zjistit veškeré dostupné informace, jak to vlastně se škodlivostí palmového tuku nebo palmového oleje je. Podle časopisu www.dtest.cz je palmový ojej často maskován za nevinné označení "rostlinný olej". Z tohoto důvodu se zákazník nedozví, že potravina obsahuje právě tento typ oleje. Na internetu existuje velké množství článků, z nichž mnohé tvrdí, že palmový olej je neškodý a jiné zase, že palmový olej je lidskému zdraví škodlivý. Jak je to ve skutečnosti?
kliknout a zobrazit celý článek.....
30.04.2014,06:01


Oční cviky, boj proti zákalům, boj proti šilhavosti a otupení zraku

Mnozí z vás možná nikdy neslyšeli o tzv. očních cvicích. Protože mám menší problémy se zrakem už od dětství, provádím nepravidelně oční cviky. Chtěl bych se tedy s vámi podělit o to, jak správně cvičit a proti čemu je oční cvik dobrý.

Oční cviky slouží pro posilování očního svalstva, působní preventivně proti oslabení čočky, šilhavosti, zákalům.
kliknout a zobrazit celý článek.....
19.04.2014,11:22


Negativní vlivy práce s PC na lidské zdraví

Je prokázané, že práce na PC má na lidské zdraví kromě pozitivních účinků také účinky negativní. V následujícím textu si shrneme, které účinky to jsou.
kliknout a zobrazit celý článek.....
05.04.2014,09:28


Toxoplazmóza - nebezpečný parazit, který může změnit osobnost i obličej

Je to jako z nějakého sci-fi scénáře nebo hororu. Nebezpeční mimozemšťané se jako paraziti přisají k lidskému zátylku, proniknou mu do mozku a ovládnou jeho tělo. Má to jen jeden zásadní rozdíl. Parazit je mnohem menší a pravděpodobně to není mimozemšťan. Pronikne do mozku nositele a změní jeho chování. Taková je právě toxoplazmóza.
kliknout a zobrazit celý článek.....
27.03.2014,18:31


Chlad prospívá rakovině a snižuje imunitu

Na webu Osel.cz (http://www.osel.cz/index.php?clanek=7283) vyšel zajímavý článek o tom, že chlad snižuje schopnosti imunitního systému a způsobuje lepší podmínky pro nástup rakoviny a jiných nemocí. I ze své vlastní zkušenosti určitě cítíme, že pokud se sníží teplota na podzim a v zimě, způsobuje toto snížení nástup respiračních onemocnění. Oproti tomu v létě takové problémy (zejména s chřipkou) nejsou. O kolik lépe se mají např. obyvatelé Řecka, kteří 6 měsíců chladu a zimy neznají!
kliknout a zobrazit celý článek.....
06.12.2013,09:22


Ranní klasická rozcvička 1. část

Mnoho let občasně po ránu cvičím klasickou rozcvičku. Její obsah se postupně vyvíjel. Něco jsem si vzal ze školních let, něco z vojny a pár cviků jsem si vymyslel sám. Rozcvička mi pomáhá rozehřát po ránu ztuhlé svalstvo a probudit se. Také jsem zjistil, že působí preventivně proti bolesti hlavy - migréně. Rozcvičku je třeba cvičit s mírou, přiměřeně ke schopnostem svého těla. Pokud rozcvičku přeženete, můžete si přivodit např. zaseknutí svalu v zádech, jako se mi to stalo kdysi před cca osmi léty.
kliknout a zobrazit celý článek.....
07.10.2013,20:24


Počet vypsaných článků na stránce: 25 z celkem 65 článků.
1  2  3  
název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2021 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v