Index krize v ČR.
Úvod Hledání On-line hry On-line testy Odkazník Registrace Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:603684
Tento rok:51890
Měsíc:3936
Včera:224
Dnes:183
Online:11
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  PC hry recenze

Might and Magic VI

Počítačová hra od společnosti 3DO, která vyšla r. 1998. Stáří deset roků, ale svým megalomanským pojetím předběhla dobu. Dokonce i v dnešní době má poměrně širokou základnu hráčů.

Jedná se o trojrozměrné RPG, ve kterém hráč ovládá čtyřčlennou partičku dobrodruhů, s nimiž se snaží zachránit svět – Enroth. Jak vyznívá z názvu, základem hry jsou dvě hlavní síly – fyzická síla a magie. Pro své postavy si můžete volit z povolání jako je rytíř, paladin, druid, kněz, čaroděj.
kliknout a zobrazit celý článek.....
19.06.2013,06:20TES IV: Oblivion

Původně jsem myslel, že si nástupce Morrowindu zahraji až za mnoho let, ale porucha notebooku mě přinutila pořídit si nové PC a s ním se naskytla příležitost levně pořídit TES IV: Oblivion.

Ve svém věku hry moc často nepařím, ale – odjakživa jsem si přál zahrát si 3D RPG, kde může hlavní hrdina jezdit na rychlém koni. Morrowind, jak známo, koně neznal. Kůň jako dopravní prostředek se objevil v gamese Wizzards and Warriors. Ovšem, ta byla zabugovaná a svou náročností téměř nehratelná. Oblivion je bez nadsázky nejlepší 3D RPG, jaké bylo dosud vytvořeno. Bere si to nejlepší ze série Might and Magic a Morrowindu. Na rozdíl od svého přechůdce je krajina krásnější, realističtější a působí uklidňujícím dojmem. Z přerostlých hub šla na člověka jakási tíseň, kdežto z vlnící se trávy, přirozených stromů a skalistých hor... to už je o něčem jiném. Místo uspěchaného stresu nastupuje duševní klid, vyrovnanost a pocit vítězství.
kliknout a zobrazit celý článek.....
16.06.2013,07:47


Dreamfall: The Longest Journey

Nástupce legendární adventury The Longest Journey od firmy FUNCOM. Na konci r. 2007 vyšel v levelu jako příloha a tak jsem příliš nezaváhal a hru za přijatelnou cenu koupil.
Od Dreamfallu jsem očekával hodně moc. První díl nastavil laťku vysoko a já se těšil, čím mě švédští vývojáři překvapí. Ti z vás, co neznají první díl, jste přišli o hodně. The Longest Journey znamenal naprostý převrat v pojetí adventur z hlediska příběhu, grafiky, bravurně vydařených dialogů a zejména nezvyklé atmosféry tajemna a překvapivých zvratů. Hra byla dlouhá, ale hratelná, po celou dobu udržovala hráče v napětí a zvědavosti. Svým provedením vybuzovala hráčovu představivost a fantazii. Nebudu nic zastírat, ještě během hraní jsem si na internetu vyhledával informace o mytickém světě Arkádie .
kliknout a zobrazit celý článek.....
15.06.2013,08:11


Master of Orion III = debakl

Člověk by si automaticky myslel, že když někdo udělá skvělou hru, navíc vyrobí její zdařilé pokračování, tak dokáže navázat neméně dobře provedeným třetím dílem.

Master of Orion III je název, který znalému fanouškovi série vesmírných Mistrů mnoho slibuje, ale málo dává. Zatímco první dva díly série vyrobila firma SimTex a distribuovala společnost MicroProse v letech 1992 a 1996, poslední závěrečný (a tím jsem si jistý) díl série byl vydán v roce 2003 společností Infogrames. Třetí díl vyrobila firma Quicksilver Software a nebudu daleko od věci, když řeknu, že je to dost negativně poznat.
kliknout a zobrazit celý článek.....
07.06.2013,06:48


Advanced Civilization

Co je to za hru? Za klasiku všech počítačových civilizací je považována hra Civilization od Sida Meiera a její odvozené následovnické verze. Málokdo však ví, že hru Civilizace nevymyslel Sid Meier, ale společnost Avalon Hill, která ji jako stolní verzi vydala už v roce 1980. Sid Meier se údajně při tvorbě inspiroval právě touto hrou, což vedlo k různých sporům mezi společnostmi MicroProse a Avalon Hill ohledně autorských práv.
kliknout a zobrazit celý článek.....
06.06.2013,06:30


Pirates! Gold

Nikdy bych nevěřil, že se dnes dokáže najít počítačová hra, kterou jsem ještě nepoznal, a která předčí všechny ostatní klasické ''old'' i ''new'' gamesy.

Vývoj počítačových her se ubírá podivnými cestami. Původní hratelnost a originalita byly nahrazeny grafickými efekty a smyslem pro detail, jenž častokrát nabývá velmi zvrácených podob. Snahou vývojářů je vymyslet hru, která se stane pro hráče drogou. Cílem je připoutat hráče na mnoho měsíců i let k jediné hře tak, aby po jejím dohrání nedočkavě vyhlíželi další pokračování nebo předělávku do ještě velkolepějšího grafického hávu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
03.06.2013,06:48


Mortal Combat - který je nejlepší?

Tak nějak jsem se po letech vrátil k akční arkádové bojovce Mortal Combat. Jen na chvíli, a jen proto, abych si mohl vyzkoušet Mortal Combat III a IV, které jsem dosud nehrál. Mortal Combat je hra od firmy Midway Games. První verze vyšla r. 1992 a zcela zastínila v té době jediného hlavního konkurenta Street Fighter. MK1 je velmi hratelná, dá se spustit bez problémů ve Win95, Win98 a v Dosboxu i ve Win XP.
kliknout a zobrazit celý článek.....
31.05.2013,06:32


Morrowind versus Oblivion versus Skyrim - porovnání na základě parametrů

Která ze tří her je nejlepší podle parametrů? Hrál jsem pouze Morrowind a Oblivion, o Skyrimu teprve přemýšlím, jestli do něj jít. Posbíral jsem na internetu množství informací. Zkusíme si všechny tři herní pecky obodovat a zjistit, která z nich má nejlepší předpoklady stát se vítězem této trilogie.
kliknout a zobrazit celý článek.....
25.05.2013,12:23


Unreal 1

Už dávno jsem chtěl napsat oslavnou ódu na tuto skvělou akční pařbu. Hra Unreal spatřila světlo herního světa v r. 1998, ale mluvilo se o ní již tři roky zpátky. Nestalo se, jako u jiných připravovaných her, že zůstalo jen u slov, ale naopak, Unreal předčil všechna očekávání a také v dnešní době nemá mezi akčními pařbami co do originality a hratelnosti příliš mnoho srovnatelné konkurence.
kliknout a zobrazit celý článek.....
21.05.2013,06:20


Incoming - 3D akční letecký simulátor

Akční 3D letecký simulátor z roku 1998 od firmy Rage Software. Stará pecka, ale ne hratelností. Je to typ počítačové hry ''sedni a hrej''. Kvalitním grafickým provedením se podobá automatovkám nebo televizním videohrám. V roce 2000 Incoming vyšla na CD v rámci SCORE 75 a já jsem toto CD asi před týdnem oprášil, abych zjistil, že mi Incoming stále má co říci.
kliknout a zobrazit celý článek.....
15.05.2013,06:49


Heroes of Might and Magic IV (HoMaM)

Série HoMaM vznikla na popularitě původní série Might and Magic, která se od nástupu tržně vítězného Morrowindu přestala dál rozvíjet. Výrobce hry - firma 3DO zbankrotovala v roce 2003 a další vývoj produktů HoMaM a tuto značku převzaly jiné společnosti (UBISOFT).
kliknout a zobrazit celý článek.....
13.05.2013,06:31


Imperium Galactica

Poměrně stará vesmírná strategie z roku 1997 od maďarské společnosti Digital Reality i v dnešní době překonává většinu strategií nových. A v čem konkrétně? Je velmi hratelná, má skvělý příběh, a obtížnost hry je dobře vyvážená. Málokdy spadne, obsahuje minimum chyb, je nenáročná na výkon počítače. U hry se opravdu pobavíte, vžijete se do hlavní postavy a přemýšlíte nad hrou, i když nesedíte u svého počítače. Málokterý jiný titul umožňuje takové splynutí s dějem, jako Imperium Galactica. Je to dobré odreagování od všedních starostí.
kliknout a zobrazit celý článek.....
10.05.2013,06:42


Baldur's gate II - Shadows of Amn

Starší RPG z roku 2000 od firmy Black Isle. Stejná firma stojí za takovými tituly jako je Fallout nebo Planescape: Torment. Na své stáří toto RPG překvapuje svou rozsáhlostí. I s datadiskem Throne of Bhaal zabírá celkem 5 cédéček. Vzhledem k rozsahu se ani příliš nehodí shánět tuto hru na netu, ale naopak se vyplatí ji v kompletně počeštěné verzi pořídit v některém z internetových obchodů. Při ceně kolem dvou set korun je to jako zadarmo.
kliknout a zobrazit celý článek.....
07.05.2013,18:45


Sacred 1

Starší izometrické akční RPG z dílny Ascaronu. Každý, kdo by čekal kromě akčnosti také silný příběh a dobře propracované NPC postavy, bude zklamán. Hra je založena na nekončících soubojích, sbírání předmětů a vývoji postavy. Je třeba plnit hlavní a vedlejší úkoly, čistit rozsáhlé oblasti od nepřátelských potvor. Můžete hrát za různé fantasy rasy jako je gladiátor, serafa, lesní elfka, temný elf, bojový mág. Datadisk Sacred Underworld navíc přidá trpaslíka nebo démona.
kliknout a zobrazit celý článek.....
02.05.2013,06:26


PC Hry: Space Empires V

Měl jsem tu čest vyzkoušet si vesmírnou strategii Space Empires V. Nádherná, přenádherná grafika, procesor jede na sto procent, i když se ve hře nic neděje. Hvězdy září jako hvězdy, planety se točí kolem své osy. Nad hexagonálním polem mhouřím oči a obdivuji grafiku.
kliknout a zobrazit celý článek.....
28.04.2013,19:32


Ascendancy a pár slov o vesmírných strategiích

Ascendancy - vesmírná strategie, první hra od firmy The Logic Factory z r. 1995. Do ruky se mi dostala prakticky náhodou, protože už jsem nevěřil, že najdu vesmírnou strategii podle svého gusta, lepší než Master Of Orion I. Podařilo se. Když Ascendancy porovnám s dalšími vesmírnými strategiemi, které zatím prošly mýma rukama, tak bych vytvořil dva žebříčky. Některé hry jsou totiž vynikající, když se hrají poprvé, ale podruhé už je to rutina. Na druhou stranu existují hry, které je možno hrát i několikrát a nikdy se neomrzí. Následující žebříček je z hlediska prvního hraní:
kliknout a zobrazit celý článek.....
21.04.2013,07:55


Outcast

Tato hra vyšla v roce 1999. Tehdy jsem si kupoval svůj první počítač (PC) a na to, že bych si koupil hru a utratil částku vyšší jak tisíc korun bych ani nepomyslel. Přesto jsem si tak nějak tuto hru zařadil mezi herní pecky, které bych si jednou chtěl zahrát.
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.04.2013,21:55


Frontier First Encounters - ANISOTROPIC

Frontier First Encounters (FFE) je hra, která má dlouhou a pohnutou historii. Oficiální vydání této hry, které vyšlo r. 1995, se nesetkalo s úspěchem. Autoři dostali příliš krátké termíny, než aby dokázali hru dokončit v dostatečné kvalitě a bez chyb. I když původní druhý díl ELITE pod názvem Frontier měl obrovské množství skalních příznivců, hra FFE ve své době neoslovila mnoho hráčů. Malá komerční výtěžnost způsobila na dlouhou dobu pozastavení oficiálního vývoje série ELITE - FRONTIER, která trvá prakticky až do dnešní doby.
kliknout a zobrazit celý článek.....
09.04.2013,18:52


Eternal Lands

Hra Eternal Lands vznikla v únoru r. 2003. Jedním slovem - je úžasná. Jedna z nejlepších bezplatných on-line RPG, které jsou k dispozici. Hráč začíná na ostrově Isla Prima, odkud může cestovat na další místa, vstupovat do jeskyní, hradů a chrámů, aby plnil rozličná poslání, nebo bojoval se zvířaty, nestvůrami a jinými hráči. Vývoj postavy je velmi zdlouhavý a složitý, ale vyplatí se. Ve hře existuje neuvěřitelné množství variací, postupů.
kliknout a zobrazit celý článek.....
01.04.2013,19:05


Galactic Civilizations I

Dobrých vesmírných strategií je jako šafránu. I těch špatných vesmírných strategií není mnoho, protože vývojářské firmy se takovým hrám moc nevěnují. Z velikánů jmenujme Imperium Galacticu, Ascendancy a Master of Orion, to jsou nehynoucí legendy. Zda se mezi legendy zařadí také Galactic Civilizations I, si povíme v následující recenzi.
kliknout a zobrazit celý článek.....
03.02.2013,12:53


PC Hry: Chicago 1930

Akčně strategická hra od firem Wanadoo a Spellbound, která vyšla v lednu r. 2004. Nedávno se objevila v časopise Počítač pro každého v ceně pouhých 55 korun! Nedalo mi to a časopis i se hrou jsem si koupil. Instalace v pohodě, příjemně mě překvapila česká lokalizace hry, aniž bych musel něco doinstalovávat. V samotné hře jsem očekával 3D pohled, skutečností však bylo izometrické prostředí (jako např. Fallout II).
kliknout a zobrazit celý článek.....
10.11.2012,18:10


Gothic II

Jako hlavní hrdina se můžete vydat cestou bojovníka - paladina, čaroděje nebo žoldnéře. Putujete krásnou přírodou, na obloze plují mráčky, nebo naopak prší, je bouřka nebo jen mlha. Ptáčci cvrlikají, vlci se schovávají v houštinách. Vysoké stromy, průzračná voda, nádherné město, lodě v přístavu. Neprostupná skaliska, úzké pěšinky, obrovský most přes jezero nebo roklinu. Lov vlků v hlubokých lesích, průzkum neznámé jeskyně, potápění pod vodou. V nastavení si můžete navolit izometrický pohled nebo 3D klasický pohled na okolí. Velmi dobrý dabing, i když anglický, na internetu je k dispozici čeština (titulky).
kliknout a zobrazit celý článek.....
26.10.2012,21:05


Počet vypsaných článků na stránce: 22 z celkem 47 článků.
1  2  
název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2021 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v