Index krize v ČR.
Úvod Hledání On-line hry On-line testy Odkazník Registrace Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:613103
Tento rok:61309
Měsíc:1168
Včera:197
Dnes:54
Online:2
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Internetové zápisky

E-shopy - marketingová strategie - jak navýšit návštěvnost a obrat

Cílem každého majitele e-shopu je bezpochyby navýšení návštěvnosti a obratu. Mezi navýšením návštěvnosti a obratu musí být určitá vazba tak, aby příliš vysoká návštěvnost a příliš nízký obrat nákladově a technologicky e-shop nezatloukly do dřeva jako hřebík. K tomuto a také k marketingovému plánování si sdělíme v následujícím článku množství důležitých informací.
kliknout a zobrazit celý článek.....
06.06.2013,06:42Rozvoj e-shopu - jakým směrem se ubírat?

Na internetovém počítadle www.toplist.cz je evidováno více než 4300 e-shopů. Minimálně 1000 e-shopů má denní návštěvnost více než 100 lidí. Každý majitel e-shopu si dřív nebo později musí položit otázku, jakým směrem se ubírat, jak dál rozvíjet e-shop z hlediska jeho provozu a fungování.
kliknout a zobrazit celý článek.....
30.05.2013,06:56


Jak zjistit hodnotu webu / webových stránek / internetové prezentace / e-shopu?

V České republice existují statisíce webových stránek. Na celém světě existují miliardy webů. Teoreticky by mělo být na světě něco přes 20 miliard webových stránek.

Jak zjistit hodnotu webu? Jak ji vypočítat?

Na internetu existují webové stránky, které se tímto fenoménem profesionálně zabývají. Vyzkoušel jsem jich desítky a nejlepší mi vyšly tyto:
kliknout a zobrazit celý článek.....
29.05.2013,06:32


Vložení, sdílení (embed, share) videa z youtube na vlastní web - je to legální?

Odpovědné webmastery tato otázka jistě trápí.

Když nasdílím video z youtube.com na vlastním webu, nedopustím se tím nějakého trestného činu? Neporuším zákon?

Důkladně jsem tuto otázku prozkoumal.

Vyskytují se názory, že youtube.com je plně odpovědné za videa umístěná na jejich webu.

Omyl. Odpovědní jsou pouze vkladatelé těchto videí. To oni potvrzují v podmínkách youtube.com, že jsou vlastníky nebo autory videí. Následuje odpovědnost webmastera, který se v případě každého sdílení videa vystavuje nebezpečí právního postihu, pokud nemá výslovný souhlas autora videa nebo majitele videa k šíření videa prostřednictvím svého webu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
10.05.2013,20:18


Monitor.statnipokladna.cz - státní rozpočet ČR, krajů, měst a obcí

Existuje málo věcí, za které bych pochválil Nečasovu vládu a konkrétně ministra financí pana Kalouska. Nová aplikace ministerstva financí na internetové adrese monitor.statnipokladna.cz je jedna z pozitivních věcí, kterou tato vláda vytvořila. Na této adrese si lze zobrazit podrobnější informace o rozpočtech České republiky, krajů, měst a obcí. V současné době pracuje aplikace s daty od roku 2010 do roku 2012 a já jen doufám, že historická data na tomto webu zůstanou a nedojde k žádnému zkreslování poskytovaných údajů.
kliknout a zobrazit celý článek.....
03.05.2013,19:12


Test českých internetových vyhledávačů webových stránek 2013

Internetový vyhledávač je web, jehož prostřednictvím může návštěvník prohledat Internet na zadané informace. Lze vyhledávat určitou webovou adresu, obsah webu, soubor, obrázek nebo jiný typ multimediální informace (videa). Databáze internetového vyhledávače je vytvářena softwarovými roboty, kteří automaticky prohledávají internet a indexují informace z něj vyčítané. Takové prohledávání internetu na textový obsah webů se zpravidla označuje jako FULLTEXTOVÉ. Cílem internetových vyhledávačů je poskytnout uživateli co nejpřesnější informace, v co nejkratším časovém limitu a co nejvíce vyhledaných výsledků. V následujícím testu zkusíme zjistit, jak je to s kvalitou českých internetových vyhledávačů webových stránek za rok 2013 a určíme, kdo je vítěz testu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
20.04.2013,12:39


INTERNET - Velký bratr se dívá

S postupujícím vývojem Internetu se stále více snižuje míra našeho soukromí. S aktivací počítače doma nebo v práci se může vzdálený vyzvědač dozvědět, kde se právě nacházíme, nebo kde právě nejsme přítomní. Pro potenciální zloděje nebo tajné služby je to pozvánka vstupu do objektu. Podobnou informaci dává zasvěceným i náš mobilní telefon s tím rozdílem, že jeho nošení navíc informuje o přesném místě, kde právě teď jsme. Aby se zabránilo mobilu ve vyzařování výzvědných informací (které posílá přibližně s periodou 10 minut), je potřeba mobilní telefon vypnout (u modernějších to nepomůže), nebo telefon uzavřít do plechové schránky či obalit alobalem, případně vložit do nádoby a tu ponořit deset centimetrů pod hladinu vody.
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.04.2013,08:40


Internet 21. století - vznikne umělá inteligence?

V počítačové síti internet je zapojeno více jak 100 milionů počítačů. Každodenně internetem proteče obrovské množství dat. Svou složitostí se tato počítačová síť blíží mozku živých tvorů, přičemž za neuron lze považovat každý počítač připojený do světové sítě.
kliknout a zobrazit celý článek.....
08.04.2013,12:54


Konsorcium W3C a standardy

Na počátku byl úmysl, aby tvorba webových stránek byla postavena na jednoduchých a srozumitelných základech. Proto vznikl značkovací jazyk HTML. Byla dána jasná pravidla, co se smí a co se nesmí. Vznikl nový trh, ve kterém se přetlačovaly společnosti vyvíjející internetové prohlížeče webových stránek.
kliknout a zobrazit celý článek.....
29.03.2013,19:49


Poskytovatelé el. pošty - můžou nás zradit?

vlevo Občas mě napadají takové kacířské myšlenky... Obrovské množství lidí má svou poštovní schránku u některého z free poskytovatelů elektronických poštovních schránek. Protože se přemnožily viry, zejména internetoví červi, tak nejbezpečnější způsob z hlediska ochrany dat na svém počítači je provozovat svou elektronickou poštu přímo na internetu, aniž by se dopisy stahovaly přímo do klientské aplikace typu Outlook nebo Thunderbird. Navíc došlo obecně k rozšíření kapacity poštovních schránek, začal s tím Seznam.cz a vzápětí se blýskli i ostatní velcí poskytovatelé. Kapacita 1 GB už je něco a uživatel se vůbec nemusí starat, kolik tam má dopisů, zda má nějaké smazat nebo ponechat.
kliknout a zobrazit celý článek.....
06.02.2013,21:38


Test internetových deníků 2012 na www.blogovnik.cz

Otestoval jsem nejvýznamnější české internetové zpravodajské deníky. Občas se zdá, že novinařina na internetu jde od desíti k pěti. Přesto se v testu vyhýbám hodnocení obsahu článků, jejich pravdivosti nebo serióznosti. Bylo by to hodnocení značně subjektivní a test by se nedal považovat za vyvážený. V testu jsem se soustředil na ztrátu anonymity, výkonnost webu a množství reklamy. Zajímavým kritériem je dohledatelnost autora článku. Samozřejmostí pro internetový deník je zajištění diskuse pro své čtenáře. Troufám si říct, že diskuse by měla být anonymní, aby se nikdo nebál uveřejnit svůj názor. Privilegiem každého webu může být vulgárně nevhodné, jednoznačně lživé názory filtrovat. Nemyslím si, že je správné uvádět jméno a příjmení diskutujícího, jako tyto údaje uvádějí např. Novinky.cz, protože anonymita Josefa Nováka z Prahy 1 je vždy jiná než Josefa Nováka z Horní Lhoty. Diskutující nemají stejné postavení a ten, kdo diskutuje z malé vesnice nebo uzavřené komunity, nemůže projevit při uvedení jména svobodně názor stejně, jako diskutující z velkého města.
kliknout a zobrazit celý článek.....
12.11.2012,21:09


Cenzura stále existuje

Ano, cenzura stále existuje. Co bylo řečí, že teď máme tu demokracii a svobodu slova. Konkrétně Internet byl dáván za příklad excelentní ukázky svobody, ale skutečnost je taková, že právě na Internetu se začínají zavádět praktiky, které mají k cenzuře blízko, nebo již cenzurou opravdu jsou. Dokonce existují lidé, kteří cenzuru vykonávají profesně, přímo se cenzurou na velkých zpravodajských webech živí. Pročítají diskuse a mažou a mažou...
kliknout a zobrazit celý článek.....
10.11.2012,08:08


Řekni všem lidem

Řekni všem lidem z tvého Contact listu, že Morfey je virus. Ať ho neautorizují. Dá-li mu někdo autorizaci, nakazí všechny kontakty z toho listu, tím pádem i tebe. Pošli tuto zprávu všem Tvým známým! Tato informace mi přišla od dvou osob. Abych nekřivdil, jednalo se nejen o ženu, ale i o muže.
kliknout a zobrazit celý článek.....
26.10.2012,20:53


Počet vypsaných článků na stránce: 13 z celkem 63 článků.
1  2  3  
název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2021 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v