Index krize v ČR.
Úvod Hledání On-line hry On-line testy Odkazník Registrace Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:613102
Tento rok:61308
Měsíc:1167
Včera:197
Dnes:53
Online:4
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Internetové zápisky

Zrušit nebo nezrušit účet na Facebooku?

Nové podmínky Facebooku mě děsí. Od 15. listopadu 2013 platí nová verze podmínek Facebooku a na rovinu říkám, že se nelíbí. Dlouho jsem se rozhodoval, zda účet zruším. Nakonec padlo rozhodnutí, že účet nebude zrušen, ale výrazně zrevidován. Naštěstí jsem na Facebooku teprve pár měsíců, a proto nebude problém pár desítek vložených informací vymazat. Nadále bude Facebook používán výhradně pro informaci o tom, co je na Blogovníku nového, ale nebudou do něj vkládány odkazy na články, protože Facebook má k odkazům v podstatě majetnický vztah, cituji:
kliknout a zobrazit celý článek.....
06.01.2015,20:44Nevyžádaná pošta SPAM, druhy SPAMu a jak proti SPAMu bojovat

Včera jsem rozepsal opravdu pěkný článek s tématem spam/nevyžádaná pošta, ale byl pozdní večer, spánek se dral na víčka a já si omylem všechnu práci smazal. Takže znovu a lépe.

SPAM otravuje většinu lidí pracujících s počítačem. Denně nám chodí pošta, kterou nechceme. Je to podobné jako kupící se letáky v poštovní schránce. Narozdíl od létáků, kde většinou zabere nápis "nevhazujte letáky!", u spamů nic podobného nezabírá.
kliknout a zobrazit celý článek.....
04.01.2015,09:13


Test: Nejlepší protisystémový undergroundový web 2015

Taky jste si všimli, kolik se v poslední době vyrojilo všelijakých odbojných, alternativních, protestujících, nekorektních, dehonestujících, antimainstreamových webů? Já tedy ano. Přiznám se, že občas na ně chodím, některé mě zaujaly více a některé méně. Protože jsem člověk zvídavý a podezíravý, napadlo mě, jestli třeba některé z těch webů nejsou lákadlem na myšlenkově nepohodlné občany, kteří napíší příspěvek nebo tam jednoduše půjdou ze své pevné IP a ocitnou se na seznamu antisystémových protirežimních občanů. A to není jediná otázka, která mě trápí. Zajímá mě, zda tyto weby uvádějí informace pravdivé, vycházející z ověřených zdrojů. Zda tyto weby nematou mysl návštěvníka nějakými sračkami bez řádného důkazu nebo svědecké výpovědi. Zajímá mě, kdo ty weby vlastní. Není to třeba státní instituce? Nebo nějaký oligarcha? Špionážní služba?

Takže výsledkem je žebříček webů, který na prvním místě je tady pro mě. Ano, je to odpověď, co si mám číst a čemu se naopak vyhnout. A vzhledem k tomu, jak protisystémové weby narůstají na popularitě, určitě také vás bude zajímat, který z nich je nejlepší.
kliknout a zobrazit celý článek.....
31.12.2014,13:27


Čína blokuje poštovní službu Google Gmail

Čína údajně blokuje poštovní službu Google jménem Gmail. Proč? Zkusíme si vysvětlit v následujícím textu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
29.12.2014,20:39


Google, pár triků pro vyhledávání, které mě zaujaly

Google je pravděpodobně nejlepším fulltextovým vyhledávačem na světě. V tomto článku si shrneme základní možnosti, jak efektivně vyhledávat na Google a zároveň si připíšeme, pro jaké situace jdou popsané techniky výhodné. Uvádím způsoby hledání na Google, které mě zaujaly a myslím si, že jsou užitečné.
kliknout a zobrazit celý článek.....
24.11.2014,10:09


Jak šifrovat e-mailovou komunikaci s OpenPGP a Mozilla Thunderbird

OpenPGP a Mozilla Thunderbird spolu ukázkově spolupracují :-). V případě, že nepřistupujete na webové rozhraní a pracujete s maily přímo na svém počítači prostřednictvím e-mailového klienta Mozilla Thunderbird, doporučuji doinstalovat podporu šifrování e-mailů a zabezpečit své soukromí. Jak na to, si povíme v následujících řádcích. Je do poměrně snadné, stačí porozumět principům a nainstalovat dva open source programy.
kliknout a zobrazit celý článek.....
18.11.2014,06:29


Bezpečný e-mail, bezpečná e-mailová komunikace, nenechte se odposlouchávat a chraňte své soukromí! !

Zabezpečení e-mailové komunikace mnoho lidí podceňuje. Také já jsem možná trochu liknavější, ale o to razantnější. Dlouhou dobu mi bylo jedno, kdo si čte mou poštu. Jestli mi někdo kouká přes rameno, poskytovatel internetového spojení, soud nebo policista. Poslední dobou se světová i místní situace docela vyhrocuje, a proto jsem začal dbát na lepší zabezpečení e-mailové komunikace a chci se s vámi podělit o získané zkušenosti.
kliknout a zobrazit celý článek.....
17.11.2014,17:23


Test internetových vyhledávačů českých webových stránek 2014

V minulém roce se stal vítězem testu o nejlepší internetový vyhledávač Google. Udrží si své postavení? To uvidíme.

Internetový vyhledávač je web, jehož prostřednictvím může návštěvník prohledat Internet na zadané informace. Lze vyhledávat určitou webovou adresu, obsah webu, soubor, obrázek nebo jiný typ multimediální informace (videa). Databáze internetového vyhledávače je vytvářena softwarovými roboty, kteří automaticky prohledávají internet a indexují informace z něj vyčítané. Takové prohledávání internetu na textový obsah webů se zpravidla označuje jako FULLTEXTOVÉ.

Cílem internetových vyhledávačů je poskytnout uživateli co nejpřesnější informace, v co nejkratším časovém limitu a co nejvíce vyhledaných výsledků.V následujícím testu zkusíme zjistit, jak je to s kvalitou internetových vyhledávačů českých webových stránek za rok 2014 a určíme, kdo je vítěz testu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
08.11.2014,12:21


Španělsko zavedlo daň z Googlu

Nový zákon ve Španělsku požaduje, aby služby, které zveřejňují internetové odkazy a citace z novinových článků, platily poplatek Asociaci redaktorů španělských deníků (AEDE), která zastupuje španělské noviny. Zákon zároveň požaduje, aby weby odstraňovaly odkazy na nelegální obsah porušující autorská práva.
kliknout a zobrazit celý článek.....
04.11.2014,18:54


Představujeme: srovnávač, který šetří vaše peníze hned 2x!

Pokud chcete nakoupit výhodně, nesmíte se nechat zlákat. Nabídky na zdánlivě výhodné nákupy se na nás valí snad ze všech stran, ale většinou se jedná jen o chytře nastavenou reklamu. Nenechte se proto oklamat. K výhodnému nákupu jakéhokoliv zboží vám může pomoci jeden nástroj – je dostupný online a za jeho sužbu neplatíte! Výjimečný je v tom, že pomůže na každém nákupu ušetřit hned dvakrát!
kliknout a zobrazit celý článek.....
01.11.2014,12:15


Test: Jsou česká média svobodná?

Následující článek si klade za cíl porovnat nejdůležitější zpravodajské portály z hlediska svobody diskuse, míry cenzury a kontroly nad diskusními příspěvky. Řadu let pokračuje trend, kdy je svoboda diskutujícího omezována, příspěvky cenzurovány, nebo rovnou rušeny celé diskusní vlákna. Pro přihlašování je požadována registrace, když už ne oproti občanskému průkazu, tak alespoň na základě doručeného dopisu, mailu, facebookového profilu nebo jiné registrace v některé ze sociálních sítí, které tak hojně shromažďují informace. A co si budeme povídat, na požádání policie nebo soudu určitě určitou míru kooperace poskytnou.
kliknout a zobrazit celý článek.....
08.09.2014,21:09


Tor = anonymní internet? Není to pravda, je to lež!

Mrkl jsem na horkou novinku, která se teď doporučuje všem paranoidním uživatelům internetu.

Tor.

Mělo by to fungovat takto. Uživatel si nainstaluje software (do Linuxu nebo Windows), který mu umožní šifrovaně (SSL) komunikovat s Tor sítí serverů. Nainstalovaný klient pokaždé zvolí náhodný Tor server, který přes další Tor servery doručí informaci cílovému počítači v internetu. Idea je jasná. Počáteční uživatel bude skrytý za sítí Tor serverů. Výhodou je, že můžete páchat jakékoli počítačové zločiny a můžete si být jistí anonymitou. Není to paráda???
kliknout a zobrazit celý článek.....
06.07.2014,14:44


Výpočet hodnoty webu (online kalkulačka)

Po roce, jak jsem slíbil, vám přináším on-line kalkulátor výpočtu hodnoty vašeho webu. Zadejte jednotlivé údaje a dozvíte se více.
kliknout a zobrazit celý článek.....
10.06.2014,06:05


TrueCrypt v USA končí, bude pokračovat ve Švýcarsku

Na www.truecrypt.org vyšla divná informace. Vypadalo to, jakoby vývojáří TrueCryptu nabádali uživatele svého šifrovacího algoritmu přejít na BitLocker od firmy Microsoft. Je to podobné, jakoby na stránkách škodovky vyšla zpráva, že výrobce doporučuje, aby zákazníci kupovali vozy od firmy Ford,protože jejich vozy nejsou bezpečné.
kliknout a zobrazit celý článek.....
31.05.2014,09:56


Povinnost mít webové stránky

V souvislosti s platností Zákona č. 90/2012 Sb. o obchodních korporacích a § 435 Nového občanského zákoníku musejí mít některé společnosti webové stránky. Tato povinnost se týká od 1.1.2014:
kliknout a zobrazit celý článek.....
23.05.2014,19:15


Kde skončil Blog Provokace?

To zase byla provokace. Jakoby nestačili bloggeři z Idnes.cz, kteří jsou zaregistrováni na www.toplist.cz, kde se tyto záznamy tváří jako samostatné weblogy. V žebříčku osobních weblogů můžeme vidět Blog na Idnes.cz, Blog na Idnes, Michal Malý - blogy, Blog Rudolfa Polaneckého, Blog Karel Kříž a další. Jmenované blogy patří k těm významnějším z hlediska návštěvnosti. Jejich autoři buďto nemají samostatný webový blog, nezávislý na masmédiu, a nebo blogem na uznávaných internetových novinách podporují svou vlastní tvorbu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.04.2014,20:19


The Heartbleed Bug - Chyba krvácení srdce - je ohrožena bezpečnost dat na internetu?

Vážení přátelé, máme tady další aférku ohledně bezpečnosti na internetu. Dovolte, abych vám k tomuto vysvětlil více. Chyba se týká přenosu dat šifrovaných na knihovně OpenSSL. Sám s touto knihovnou pracuji, tak vím, o čem je řeč. OpenSSL je hojně používané po celém světě. Používá se k šifrování dat přenášených od jednoho PC k druhému PC, nejčastěji od uživatele k serveru a zpět.
kliknout a zobrazit celý článek.....
11.04.2014,07:00


Cenzura a omezení svobody projevu v českých internetových médiích narůstá

Nebudete tomu věřit, ale ještě v roce 2004 šlo zcela svobodně diskutovat pod články a to bez registrace. Na nejznámnějších webech www.novinky.cz, www.lidovky.cz a www.idnes.cz.

Je to deset let a situace se radikálně změnila. Část lidí se nechala oblbnout Facebookem. Proč si myslíte, že třeba na www.aktualne.cz lze vkládat příspěvky pod facebookovým účtem? Protože, vážení přátelé, vaše identita je přes Facebook dohledatelná na 99 %. A to i tehdy, pokud máte o sobě na Facebooku uvedeny falešné údaje. Proč? Většina poskytovatelů služeb (včetně Facebooku) s policií spolupracuje a poskytne jí požadované údaje. Akorát se o tom nemluví.
kliknout a zobrazit celý článek.....
05.03.2014,06:49


Poštovní server (MTA) - statistiky, relay, black list a nekomerční řešení

Většina běžných uživatelů nevnímá, co všechno je potřeba k tomu, aby mohli přijímat a odesílat e-maily. Souhrnné řešení se nazývá "poštovní server", konkrétně MTA (mail transfer agent). MTA existují jak na free platformě, tak na komerční úrovni. Právě nastavení a kvalita MTA často rozhoduje o tom, zda přes váš poštovní server budou protékat myriády spamů a virů.
kliknout a zobrazit celý článek.....
12.02.2014,20:26


Google Analytics - Jak přidat nového uživatele?

Většina z webmasterů se pravděpodobně setkala s požadavkem, aby do Google Analytics přistupoval ještě jiný uživatel (s menšími právy než máte vy), majitel firmy nebo pracovník SEO optimalizačního prodejce teplé vody. V následujícím textu pro ty z vás, kteří nevíte jak na to, uvedu jednoznačný postup.
kliknout a zobrazit celý článek.....
09.02.2014,19:04


Nejnavštěvovanější weby českého internetu: Odborné weblogy 2014

Minulý rok vyšel článek Nejnavštěvovanější weby českého internetu: Osobní weblogy 2013. Nyní budeme pokračovat v tomto seriálu a v následujícím textu rozpitváme deset nejlepších odborných weblogů podle uznávaného žebříčku Toplist.cz.

Pokud se podíváme na adresu http://www.toplist.cz/weblogy/odborne, zobrazí se perfektní přehled nejvýznamnějších webů z kategorie Odborné weblogy.
kliknout a zobrazit celý článek.....
28.01.2014,18:33


Rok 2013 a cenové srovnávače / katalogové srovnávače /zbožové srovnávače a jejich ohodnocení z hlediska důvěryhodnosti

V následujícím článku si uvedeme aktuální seznam katalogových srovnávačů cen zboží a zároveň ke každému napíšeme základní informace. Každý cenový srovnávač je vyhodnocen z hlediska názoru autora na povinný údaj o provozovateli, kontakt, adresu provozovatele, obchodní a provozní podmínky. To jsou základní údaje, které musí být návštěvníkovi snadno přístupné. Není hodnocen obsah obchodních podmínek, který v českých tragických podmínkách mívá většinou takovou podobu, že lze kdykoli měnit smysl jednotlivých bodů a průkazným způsobem neinformovat zákazníka. Článek berte jako můj názor - tj. mám určité představy částečně vyplývající z dosud platné české legislativy a částečně vyplývající z toho, že prodejce služby musí na sebe transparentně zveřejnit základní kontaktní údaje.
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.09.2013,13:35


Nejnavštěvovanější weby českého internetu: Osobní weblogy 2013

Tímto článkem zahajuji sériál povídání o nejnavštěvovanějších webech českého internetu. Na internetu neexistuje jediná globální databáze, kde by byly přítomny všechny internetové stránky v přehledných žebříčcích. Proto se bude jednat jen o jakýsi vzorek vytvořený ze zdroje, který je v Česku velmi oblíbený. Je to Toplist.cz. Jeden z nejlepších webů, co se týká přehledu návštěvnosti a zobrazení srozumitelných žebříčků i podrobných statistik.

Tak. A zaměříme se nyní na osobní weblogy.
kliknout a zobrazit celý článek.....
13.07.2013,16:38


E-maily - lze je snadno zneužít

E-maily, e-maily, e-maily. S určitým odstupem dnes můžu říct - šílenost. Problematika jednoznačné identifikace se dostala do kolize s požadavkem na anonymitu, kterou má internet údajně zajišťovat. Výsledkem je ani déšť a ani sucho, jakési pokrápění, kdy anonymita zcela padá na úrovni tajných služeb, policie a mocných lidí a naopak je na vysoké úrovni na úrovni obyčejného občana. Paradoxně, když mě někdo na internetu poškodí, nejsem schopen toho člověka dohledat, zatímco státní agent s použitím mimořádných kompetencí nebo výkonné techniky toho schopen je.
kliknout a zobrazit celý článek.....
11.07.2013,06:36


Zabezpečené vyhledávání se strýčkem Google

Chcete se na internetu cítit více bezpeční? Nemá váš zaměstnavatel vidět, co hledáte na www.google.cz? Potom používejte zabezpečené vyhledávání. Využívat tuto funkci s Googlem je extrémně jednoduché.

Do příkazové řádky internetového prohlížeče jednoduše napište toto:
kliknout a zobrazit celý článek.....
02.07.2013,19:17


Počet vypsaných článků na stránce: 25 z celkem 63 článků.
1  2  3  
název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2021 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v