Index krize v ČR.
Úvod Hledání On-line hry On-line testy Odkazník Registrace Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:607736
Tento rok:55942
Měsíc:8674
Včera:310
Dnes:110
Online:6
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Prohlížení článků  Příprava na 3. světovou válku: Navýšení zdrojů
Příprava na 3. světovou válku: Navýšení zdrojů

V článku Jak se připravit na 3. světovou válku, pokud přijde? jsem rozebral jednotlivé etapy přípravy na mimořádnou událost, kterou může být např. 3. světová válka. Nyní bych chtěl rozebrat téma "navýšení zdrojů".

Většině lidí běžný plat nebude k přípravě na mimořádnou událost postačovat. Je třeba si zajistit další zdroje. Následující text se týká všech lidí, kteří nemají dobře placenou práci nebo jsou nuceni žít v regionu s vysokými životními náklady, i když mají solidní plat.

Najít si přivýdělek v Česku nemusí být úplně snadné. V západních civilizovaných zemích je běžné, když občan vykonává práci pro dvě i více firem. Nu, v naší zemi je to považováno za neobvyklou věc, často takového člověka nazýváme "podnikatelem" nebo vulgárněji "chamtivcem". Co je na tom špatného, když si chce občan zlepšit životní úroveň? Podívejte se na české platy. Průměrný plat je 26 000 Kč (r. 2015). Ale kdo ho má? Statisticky má tento nebo vyšší plat jen velmi malá část lidí. A proč žít s malým platem a nemít možnost se připravovat na krizové scénáře, řádně zabezpečit svoji rodinu?

1. Změňte zaměstnavatele. Pokud je váš plat menší než je průměrná mzda a vy přitom nedokážete z platu šetřit, je nejvyšší čas změnit zaměstnavatele. Ano, je to zásadní krok, často však velice užitečný. Změna je život a pokud zaměstnanec hodlá pracovat celý život u jediné firmy, pamatujte, že tato firma vám sama od sebe přidávat k výplatě nebude. Musíte si o přidání k platu říct. Nepřidá-li, je čas odejít.

2. Najděte si přivýdělek. Buďto na živnost nebo jako VPP (vedlejší pracovní poměr) či práci na tzv. dohodu. Je pravdou, že většina českých firem není dostatečně pružná a nemá zájem o tento typ zaměstnanců. Je to dáno především pokrouceným trhem práce, kdy je dostatek levné pracovní síly a není důvod si hledat posily jinde. Na druhou stranu, můžete argumentovat úsporou nákladů, kterou firma takovým "outsourcingem" získá. Navíc do tohoto vztahu nebudou pronikat personální potíže, blbá nálada ostatních hpp peonů a jiné záporné vlivy jako očekávání zaměstnavatele mimo rámec pracovní náplně. Jednoduše dostanete peníze za předem smluvenou práci, kterou můžete dělat po večerech nebo v době, kdy máte od HPP (hlavního pracovního poměru) volno. Ano, je to náročné na psychiku i fyzičku (dle typu práce), ale potkal jsem už řadu lidí, kteří to dokáží.

3. Vytvářejte produkty, které můžete přes internet nebo stánkově prodávat. Případně prodávejte produkty jiných firem. Jeden můj známý si takhle přivydělává hlavně o svátcích, kdy jezdí stánkově (na sezónní akce) prodávat různé nápoje a potraviny. Ročně si tak přivydělá desítky tisíc navíc. A to je zdroj, který se počítá.

4. Budujte.
Nemusíte však navyšovat zdroje jen finanční. Lze dlouhodobě pracovat na budování protiatomového krytu, zásob potravin, drobného chovatelství, pěstování rostlin apod. S každým nákupem potravin myslete na nákup jídla s dlouhodobou trvanlivostí. Využívejte sklad potravin metodou FILO :-) (first in - last out, první dovnitř, poslední ven). Tj. do skladu dávejte potraviny s dlouhou životností a naopak berte ze skladu potraviny před ukončením životnosti, aby byly ve skladu potravin neustále použitelné věci. S touto taktikou nakupujte potraviny a neustále obnovujte sklad potravin.

5. Sbírejte užitečné předměty, které by se mohly stát předmětem výměny v případě krizového scénáře. Plynové masky, filtry, ochranné kombinézy, neprůstřelné vesty, vložky do vest, zlato, stříbro, nástroje, měřící přístroje, léky, chirurgické nástroje, zdroje energie, náhradní díly apod.

Spojte to, co vás baví s tím, co je užitečné. To je základ pro dlouhodobou intenzivní práci.

Přeji vám hodně štěstí.

Věci pro přežití najdete zde:
http://www.nakupto.cz/survival-veci-pro-preziti.html

--jun--
07.03.2015,16:10
Počet čtenářů: 0název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2020 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v