Index krize v ČR.
Úvod Hledání On-line hry On-line testy Odkazník Registrace Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:626560
Tento rok:74766
Měsíc:2163
Včera:184
Dnes:227
Online:9
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Prohlížení článků  Recenze rádia pro přežití (survival): Roadstar TRA-2973N
Recenze rádia pro přežití (survival): Roadstar TRA-2973N

Proč jsem si vybral právě toto rádio, vysvětluji ve článku na adrese http://www.blogovnik.cz/vhodne-radio-radioprijimac-pro-preziti-survival-201410171122.php. Ze všech dostupných rádií právě toto vykazuje všechny znaky upotřebitelnosti v případě nouze. Jaké jsou zkušenosti s tímto rádiem?

První mě mile překvapil povrch. Je takový pogumovaný, tváří se odolně proti poškrábání. Obal vodotěsný není, to se nebojte :-). Škoda. Celkový design je pěkný, líbí se mi. Bohužel rádio není dostatečně stabilní, pokud se postaví na stůl. Má úzkou základnu a velice snadno jej lze převrátit. Stačí cvrnknout nebo zatřepat stolem. Rádio je kapesní a rozměrově do větší kapsy (od kabátu) opravdu může vejít :-). Připadá mi, vzhledem k umístění dvou gumiček na krytu, že rádio je určené pro opření např. o zeď nebo třeba květináč. To je jeho nejstabilnější poloha kromě polohy vleže. Ale dobrá. Tohle mi nevadí.Vzhledově rádio vypadá fantasticky. Všechny ovládací prvky působí solidním a bytelným dojmem. Kontrolky svítí, stěrače stírají. Dobré.

Obsluha rádia je jednoduchá. Přepínáte posuvníkem pásma a otáčením kolečka ladíte. Rádio obsahuje kolečku pro ladění pásem, výšek, a hlasitosti. Do rádia lze připojit sluchátka. Napájení rádia je na 4 baterie AA nebo na 6V napájecí stejnosměrný adaptér, který bohužel balení neobsahuje a budu si ho muset přikoupit.

Ladění stanic je velmi citlivé. Na krátkých vlnách jsem naladil čínské stanice, italské stanice, arabské stanice, anglická vysílání, morseovky, něco jako latinské vysílání a další.
Slušný příjem a ve večerních hodinách by to mělo být ještě lepší. Ani jsem nedoufal, že na SW naladím tolik vzdálených stanic! Spíš jsem tak nějak doufal, že uslyším nějakého radioamatéra.

Střední vlny mě připadaly nějak zarušené. Jakoby někdo pouštěl rušičku přes všechny nižší frekvence. Fakt zvláštní.

Ve výsledku jsem s rádiem Roadstar spokojený. Jediné, co mu chybí, jsou dlouhé vlny a alternativní pohon. Jinak má úplně všechno.

Hodnocení Blogovnik.cz: 9 bodů z 10. Super!

Bytelné ovládání.

Lze připojit sluchátka a napájení z adaptéru.

Švýcarsko = kvalita.

Intuitivní ladění.


Anténa je OPRAVDU dlouhá (65 cm).
--jun--
21.10.2014,15:01
Počet čtenářů: 0název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2020 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v