Céčka pro vaše děti.
Index krize v ČR.
Úvod Hledání On-line hry On-line testy Odkazník Registrace Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:620594
Tento rok:68800
Měsíc:4368
Včera:278
Dnes:48
Online:2
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Zdravý život
Proč nemohu vložit diskusní příspěvek? Proč nejsou na Blogovníku diskuse????Proč skončily diskuse na Blogovníku.

Tajemství krve, krevní skupiny, výživa, praktické informace

Zdravotnictví by nemělo být doménou omezené skupiny lidí, která používá umělý, dávno vymřelý jazyk jménem Latina pro zmatení pojmů směrem k laikovi. Z tohoto důvodu se pokusím v následujícím článků srozumitelně podat některé informace týkající se lidské krve, specifik spojených s různými typy lidské krve, dědičností apod.
kliknout a zobrazit celý článek.....
20.06.2015,20:19Rotaviry, rotavirová nemoc a malé dítě

Na podzim jsme zažili epidemii nemoci zvané Impetigo Vulgaris. Nyní čelíme invazi rotavirů. Ne nadarmo se říká, že ze školky a školy dítě donese domů nejvíc nemocí. Tam, kde se shlukuje větší množství dětí, které přece jen ještě tu hygienu moc vážně neberou, je semeniště nejrůznějších infekčních chorob. Pravdou tedy je, že za mých mladých let jsme neznali rotavirovou nákazu. Občas jsme měli nějaké ty průjmy a zvracení, ale lékaři to prostě klasifikovali jako následek nevhodné stravy.
kliknout a zobrazit celý článek.....
28.04.2015,18:53


Pasivní metody proti bolesti zad v bedrech

Čím více člověk stárne, tím více se opotřebovává jeho tělesná schránka. Záda patří k nejčastěji skloňovaným potížím. Snad největší problémy jsou s bederní částí zad a s krční páteří.

Informace, že něco není dobře, je vám sdělena intenzivní bolestí v zádové oblasti. Je třeba si všímat detailu, tj. po jaké činnosti vás záda nejvíce bolí. Jestliže je to z dlouhodobé a namáhavé práce, tak si zkuste naordinovat pár dní odpočinku a nechte svá záda, aby sama dala do pořádku. Dalším problémem může být bolest zad v bederní části z nesprávného sezení, z nesprávného držení těla při chůzi nebo z nesprávného ležení.
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.03.2015,09:06


Rychlá relaxační technika na uklidnění nervů a proti nadměrnému stresu

V dnešní nezdravé a uspěchané společnosti musíme čelit tlaku, který zpravidla ústí do velkého stresu. Přilišný stres může způsobovat tachykardii (zrychlené bušení srdce), vysoký tlak, svalové tiky, migrénu a další těžkosti. Jedna z metod, jak eliminovat stres je tato:
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.12.2014,12:39


Správné otužování prospívá lidskému zdraví a snižuje pravděpodobnost vzniku nemocí (angína, chřipka, nachlazení)

Vzpomínám si, že na vojně ve výcviku jsme se museli denně po ránu umývat z lavorů ledovou vodou do půl pasu. Pravdou je, že po celou tuto dobu jsem nebyl nemocný, a to bylo v zimě. Rozhodl jsem se, že se k otužování vrátím, a tento článek mi slouží jako poznámkový blok ohledně toho, jak bych se měl otužovat, jak často, za jakých okolností.
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.12.2014,11:53


Test CRP, náhrada za sedimentaci erytrocytů, použitelný také doma

Nedávno jsem měl nějakou nemoc a tak jsem navštívil svého lékaře. Poprvé po dvaceti letech mi můj lékař udělal krevní test, zda jsem opravdu nemocný. Příjemně mě to překvapilo (...), a proto jsem zjistil víc.
kliknout a zobrazit celý článek.....
13.12.2014,08:02


10 okomentovaných tipů šaolinského mnicha, jak žít dlouho

Na skvělém webu www.svetkolemnas.info vyšel článek 10 tipů šaolinského mnicha, jak zůstat věčně mladý. Dovolím si tyto typy okomentovat, protože některé z nich jsou provokací pro obyčejného peona, jako jsem já.
kliknout a zobrazit celý článek.....
06.11.2014,06:30


Po operacích kolen jsem si koupil elektrokolo! Jak jsem dopadl?

Je mi 45 roků a rozhodně se nepovažuju za člověka, který by měl patřit do starého železa. Mojí celoživotní vášní byla jízda na kole po lesích a nejezdil jsem jen na cestách. Bohužel se přišlo na to, že mám v obou kolenech problém s opotřebováním chrupavky a musel jsem na operaci. Po operaci mi doktor řekl, že mám zapomenout na takovou námahu, jakou jsem kolenům až doposud dával. Jízdu na kole jen rekreační, na rovných cestách a s minimální zátěží. Co si ale budeme povídat, jízda na kole je prostě pro kolena zátěž. Miluju ale jízdu na kole a jen tak jsem se jí vzdát nechtěl. Rozhodl jsem se tedy pro koupi elektrokola.
kliknout a zobrazit celý článek.....
01.11.2014,13:08


Kdy do českých zubních ordinací zavítá mineralizace a zubní vrtačky odejdou do důchodu???

O léčbě zubních kazů laserem či další metodou pod názvem mineralizace se psalo před nějakými patnácti lety v odborných časopisech. Tak trochu jsem doufal, že do deseti let se tyto metody začnou objevovat v zubních ordinacích. Nestalo se. Stále se kazy vrtají zastaralou metodou, vzniklé díry se ucpávají amalgámovými nebo bílými plombami.

Je pravda, že pokud se na vás tiskne krásná, štíhlá, usměvavá zubařka, koulí na vás velké oči a zajíždí vrtačkou hluboko do zubu, je to nevšední zážitek. Ale co když je zubařka stará? Třepou se jí ruce? Svou práci, kterou beztak nikdo kromě pacienta nezkontroluje, zvorá??? A co když vás místo zubařky vrtá chlap? A starej a tlustej k tomu? :-)
kliknout a zobrazit celý článek.....
08.10.2014,20:26


Impetigo Vulgaris, bakteriologická kožní nemoc pro malé děti

Každá generace dětí se setkává s různými nemocemi podle aktuálního stavu společnosti a zároveň zařazení dítěte do příslušné kastovní skupiny. Jestliže společnost dbá na dobrou životní úroveň obyvatel, mnoho nemocí se vůbec mezi dětmi nevyskytne. Jestliže patří dítě do vyšší kasty, nepřijde do styku s dětmi, které by jej mohly nakazit děsivými chorobami. Impetigo Vulgaris je sice děsivě vypadající choroba, ale není to naštěstí smrtelná choroba. Je to však varovný prst, který nám říká, že je to jen začátek věcí, které mohou přijít.
kliknout a zobrazit celý článek.....
05.10.2014,16:52


Pozor na jogurty!

Známý mi přeposlal na Fakebooku odkaz. Tento odkaz jsem uvedl do přílohy. Protože se jedná o značně dlouhý text různých autorů, udělal jsem z něj kraťoučký výtah, který si vám dovoluji předložit. Hned na úvod bych chtěl napsat, že autoři textu v odkaze se domnívají a pravděpodobně právem, že velké množství jogurtů v obchodech může být lidskému zdraví nebezpečné !
kliknout a zobrazit celý článek.....
29.09.2014,20:02


Bolí mě záda. Co mám dělat? Bolest v zádech je šílená!

Článek vychází z předpokladu, že se jedná o bolest v zádech z důvodu problémů se svalstvy a páteří. Bolest v zádech může mít více příčin. Pokud jste přesvědčeni, že se jedná o svalový problém nebo problém s páteří, čtěte dále.
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.08.2014,18:46


Trhání zubu, co lze očekávat, jak se připravit, jak se vyrovnast s následky a krvácením

S největší pravděpodobností každý z nás jednoho dne půjde k zubaři vytrhnout zub. U malých dětí, který vypadávají mléčňáky se nejedná o žádný problém. U dospělých se může jednat o trhání osmiček nebo-li zubů moudrosti, případně ostatních zubů, pokud je jejich stav žalostný a jediné řešení je vytrhnout.
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.08.2014,18:33


Pít či nepít? Je vhodnější bublinková voda (sycená) nebo voda bez bublinek?

Za komunistického režimu byla bublinková nechucená voda větší vzácností. Z tohoto důvodu si lidé pořizovaly sifony a do nich bombičky. Voda ze sifonu se dochucovala citronem a působila jako vhodný doplněk domácnosti, kde se běžně pila nesycena voda se šťávou, limonády (žlutá, červená, bílá) a kofola.

Nabídka nápojů byla omezená a tak se člověk často spokojil s obyčejnou vodu z pumpy (přímo ze studny) nebo z vodovodu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
23.06.2014,19:41


Hotovo. GMO potraviny pro Evropu definitivně schváleny !

''Jen ať, nic škodlivého to není a cenu potravin to stlačí o trochu níž. Nechápu lidi co se bojí genetiky.'' To byla přesná citace včetně dislekticko-disgrafických geneticko-modifikovaných hrubek. I takové názory se vyskytují mezi PEONY. Lze to pochopit. PO intenzivní mediální masáži může slaboduchý PEON změnit své myšlení. Níže si uvedeme argumenty, proč je třeba nejíst potraviny s GMO - tj. geneticky modifikované potraviny.
kliknout a zobrazit celý článek.....
23.06.2014,06:13


Palmový tuk a palmový olej, zdraví nebo smrt?

Kolega mi nedávno prozradil, že čokolády často obsahují palmový tuk, který je zdraví škodlivý. Pokusil jsem se zjistit veškeré dostupné informace, jak to vlastně se škodlivostí palmového tuku nebo palmového oleje je. Podle časopisu www.dtest.cz je palmový ojej často maskován za nevinné označení "rostlinný olej". Z tohoto důvodu se zákazník nedozví, že potravina obsahuje právě tento typ oleje. Na internetu existuje velké množství článků, z nichž mnohé tvrdí, že palmový olej je neškodý a jiné zase, že palmový olej je lidskému zdraví škodlivý. Jak je to ve skutečnosti?
kliknout a zobrazit celý článek.....
30.04.2014,06:01


Oční cviky, boj proti zákalům, boj proti šilhavosti a otupení zraku

Mnozí z vás možná nikdy neslyšeli o tzv. očních cvicích. Protože mám menší problémy se zrakem už od dětství, provádím nepravidelně oční cviky. Chtěl bych se tedy s vámi podělit o to, jak správně cvičit a proti čemu je oční cvik dobrý.

Oční cviky slouží pro posilování očního svalstva, působní preventivně proti oslabení čočky, šilhavosti, zákalům.
kliknout a zobrazit celý článek.....
19.04.2014,11:22


Negativní vlivy práce s PC na lidské zdraví

Je prokázané, že práce na PC má na lidské zdraví kromě pozitivních účinků také účinky negativní. V následujícím textu si shrneme, které účinky to jsou.
kliknout a zobrazit celý článek.....
05.04.2014,09:28


Toxoplazmóza - nebezpečný parazit, který může změnit osobnost i obličej

Je to jako z nějakého sci-fi scénáře nebo hororu. Nebezpeční mimozemšťané se jako paraziti přisají k lidskému zátylku, proniknou mu do mozku a ovládnou jeho tělo. Má to jen jeden zásadní rozdíl. Parazit je mnohem menší a pravděpodobně to není mimozemšťan. Pronikne do mozku nositele a změní jeho chování. Taková je právě toxoplazmóza.
kliknout a zobrazit celý článek.....
27.03.2014,18:31


Chlad prospívá rakovině a snižuje imunitu

Na webu Osel.cz (http://www.osel.cz/index.php?clanek=7283) vyšel zajímavý článek o tom, že chlad snižuje schopnosti imunitního systému a způsobuje lepší podmínky pro nástup rakoviny a jiných nemocí. I ze své vlastní zkušenosti určitě cítíme, že pokud se sníží teplota na podzim a v zimě, způsobuje toto snížení nástup respiračních onemocnění. Oproti tomu v létě takové problémy (zejména s chřipkou) nejsou. O kolik lépe se mají např. obyvatelé Řecka, kteří 6 měsíců chladu a zimy neznají!
kliknout a zobrazit celý článek.....
06.12.2013,09:22


Ranní klasická rozcvička 1. část

Mnoho let občasně po ránu cvičím klasickou rozcvičku. Její obsah se postupně vyvíjel. Něco jsem si vzal ze školních let, něco z vojny a pár cviků jsem si vymyslel sám. Rozcvička mi pomáhá rozehřát po ránu ztuhlé svalstvo a probudit se. Také jsem zjistil, že působí preventivně proti bolesti hlavy - migréně. Rozcvičku je třeba cvičit s mírou, přiměřeně ke schopnostem svého těla. Pokud rozcvičku přeženete, můžete si přivodit např. zaseknutí svalu v zádech, jako se mi to stalo kdysi před cca osmi léty.
kliknout a zobrazit celý článek.....
07.10.2013,20:24


Vynikající tvarohová pomazánka od firmy MADETA

Českého výrobce potravin firmu MADETA jsem si oblíbil. Dojem na mě udělal rozhovor s generálním ředitelem panem Milanem Teplým. Už dříve jsem pil mléko od MADETY a mazal si chléb máslem ze stejného zdroje. Nyní jsem objevil Tvarohovou pomazánku s česnekem.
kliknout a zobrazit celý článek.....
18.09.2013,06:21


Přírodní antibiotika - přehled nejznámnějších rostlin

Anti-biotika jsou léky, které jsou účinné proti bakteriím. Účinky se vyznačují tím, že antibiotika zabraňují růstu a rozmnožování bakterií, případně je rovnou usmrcují. Dříve se termín antibiotika užíval pouze pro látky přírodního původu, zatímco pro umělé léky se užíval termín chemoterapeutika. Posledních několik let se výraz antibiotika ustálil pro všechny látky - přírodní i umělé, což podle mého názoru není úplně správné a vede to k opomíjení právě přírodních antibiotik, kterých se v článku budeme zmiňovat.

Možná vám to bude znít podivně, ale antibiotika lidstvo nezná od pana Erneste Duchesneho (skutečný objevitel Penicilinu, na jeho objev se zapomnělo) z roku 1896, ale po tisíciletí a možná ještě mnohem déle. Podruhé tedy v novodobých dějinách lidstva objevil antibiotika ve formě Penicilinu pan Flemming v roce 1929.
kliknout a zobrazit celý článek.....
03.07.2013,06:42


Chmel otáčivý - účinná látka proti bakteriím - lze takto nahradit antibiotika?

Je překvapivé, jak nám příroda může pomoci v boji proti bakteriálním infekcím. Řekli byste obyčejný chmel. Obyčejný chmel je takovou účinnou zbraní. Naši předkové toto věděli od nepaměti a chmel se používal již ve starověkém Římě jako běžná potravina i léčivý prostředek.
kliknout a zobrazit celý článek.....
25.06.2013,06:38


Chemie v Lipáncích nehrozí - zásadní rozdíl ve složení mezi Lipánkem a Pribináčkem

Na Aktualne.cz vyšel zajímavý rozhovor s generálním ředitelem společnosti Madeta, která vyrábí řadu známých potravin jako je mléko, máslo, smetanu, zakysané nápoje, jogurty, tvarohy, dezerty, sýry.
kliknout a zobrazit celý článek.....
21.06.2013,06:43


Počet vypsaných článků na stránce: 25 z celkem 61 článků.
1  2  3  
BLOGOVINY
07.10.2019,15:43
Primátor slovenského města Vysoké Tatry Ján Mokoš tvrdí, že se v oblasti přemnožili medvědi a stav je, cituji "vážný". Odstřel medvědů není povolen, protože medvědi jsou chránění. Na webu Novinky.cz spolu s informací zveřejnili také video, kde se policisté schovávají před medvědem na služebně, zatímco medvěd ohledává vchod......
07.10.2019,06:32
V Česku pracuje legálně 700 tisíc cizinců. Jedná se o 13,2 % z celkového počtu zaměstnaných, je to tedy více jak každý desátý. Prý je to příznak toho, že cituji "Česko prožívá tučné časy". Přes 190 tisíc osob je ze Slovenska, přes 150 tisíc z Ukrajiny, víc jak 40 tisíc z Polska a Rumunska, více jak 30 tisíc z Bulharska a zbylé menší počty z dalších zemí......
15.09.2019,20:10
Idnes.cz píše, že v Česku mají lidé kolem 2 milionů psů. Ještě 1 milion zbývá očipovat. Kdo nebude mít očipovaného psa, může být pokutován. Co na to říct?.....
11.09.2019,18:48
Na Idnes.cz vyšla zpráva, že Fukušima plánuje vypustit radioaktivní a chemicky znečištěnou vodu do oceánu. Do roku 2022 prý budou nádrže, kde se tato zdraví nebezpečná voda shromažďuje, zaplněny. Proti vypuštění protestuje Jižní Korea a také někteří rybáři. Ostatním je to nejspíš jedno......
25.08.2019,11:49
Na Idnes.cz vyšel článek "Ovzduší prospívá vítr, letadla znečišťují méně než auta, říkají meteorologové", kde experti z českého nejmenovaného ústavu tvrdí, že letadla řádově znečišťují ovzduší méně než auta. Auta 18 000 kilotun CO2, letadla 1500 kilotun CO2 za rok 2017. A teď se podržte........
08.08.2019,08:58
Dle webu Novinky.cz získali zemědělci povolení pro plošné nasazení jedu STUTOX II... Je pravda, že když jsem si tak chodil kolem pole, tak mi hraboši běhali pod nohama a nebáli se. Tolik jich bylo. Odborníci a média před nedávnem tvrdili, že je to jen jakási pětiletá perioda (cyklus), či co a pak se to prý samo urovná. Evidentně ne......
08.08.2019,08:51
Na Slovensku žije více jak 1200 medvědů. Ve středu 7.8.2019 napadl medvěd známého slovenského fotografa Ivana Kňazeho, který dokonce napsal o fotografování medvědů knihu Do hor za medvědem. Turistům se prý místo zbraní (nikoli k zabíjení, ale k obraně) rozdávají zvonečky, aby medvědy odehnaly. Může odehnat zvoneček medvěda? Podle některých lidí ano :-)......
30.07.2019,09:54
Nemusí naplňovat skutkovou podstatu trestného činu, neusiluje o svržení režimu ani o totalitu, není extremista. Svým jednáním ovšem šíří strach, štěpí společnost a vyvolává antagonismy. Je to jedinec, který šíří "předsudečnou nenávist"......
30.07.2019,07:58
Dle článku na Idnes.cz podporuje Česko zaměstnávání vězňů do běžných profesí. Dle firem, kteří vězně využívají, je to mnohem jednodušší forma "pracovního poměru" protože mohou kdykoli vězně nevzít na práci, kdežto obyčejného peona musí opatřit výpovědí. Není to skvělé, pružné a fantastické?.....
29.07.2019,07:57
Nedávno jsem četl článek "V Afghánistánu bují obchod s dětmi". A to je zajímavé, jak si tento stát hraje na svatouška. Idnes.cz naštěstí situaci uvedl na pravou míru a informoval, že kupčení s dětmi v pravděpodobně rozsáhlé míře probíhá také v Českostátu. Takže se nemusíte bát, že bychom byli nějak pozadu za jinými rozvojovými zeměmi, mezi které oficiálně patříme. Některé českostánské matky to pouze dělají tak, že za úplatu se k otcovství někdo přihlásí a pak se dostatečně revanšuje také matce. Je to takové "civilizované" a ve své podstatě "legální". Čímž by se dalo říct, že Českostát za určitých okolností tento typ obchodu podporuje, jelikož nad ním v podstatě "přivírá obě oči" (podobně jako si započítává prostituci a obchod s drogami do HDP), jak naznačila českostánská sociální pracovnice v odkazovaném článku......
12.07.2019,17:00
VW plánuje výrobní závod v Turecku. Prý by se tam měly vyrábět vozy jako Suberb nebo Karoq......
12.07.2019,16:57
VW Bratislava propustil 3000 zaměstnanců. Navíc se vyskytují fámy, že na rok 2020 se nerýsuje pro tuto fabriku výrobní program......
09.07.2019,21:40
Kněží, pardon - vědci - intenzivně přemýšlejí, že by zchladili Zemi megaclonou z oxidu siřičitého. Nelíbí se jim narůstající teploty, i když podle výzkumů je to v podstatě normální průběh před nástupem velké doby ledové, která přijde pravděpodobně během několika následujících staletí, ne-li dříve......
09.07.2019,21:38
Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že každý 10. Čech je závislý na alkoholu, 900 tisíc dospělých osob spadá do kategorie rizikového pití alkoholu, 600 tisíc lidí denně konzumuje alkohol a navíc podle statistik pijí alkohol již dvanáctileté děti......
05.07.2019,15:00
Ročně mění práci 900 tisíc Čechů. Tuto informaci uvedly Novinky.cz. Když vezmu do úvahy, že pracujících lidí (milion státní sektor včetně neziskovek, magistrátů atd. a cca milion soukromý sektor) je v naší zemi něco kolem 2 milionů, tak je to OPRAVDU VELKÉ ČÍSLO......
05.07.2019,14:58
Idnes.cz uvedl, že Češi se v rámci EU zhostili: 2. příčky, co se týká útraty za tabák, 5. příčky, co se týká útraty za alkohol, 6. příčky, co se týká útraty za drogy, 6. příčky, co se týká útraty za prostituci. Češi si vedou v rámci Evropy velmi obstojně......
05.07.2019,14:26
Polsko osvobodilo daňové poplatníky (fyzické osoby) do 26 let od daně z příjmu, pokud příjem nepřesáhne 85 528 zlotých ročně (cca 513 000 Kč). Zákon bude platit od 1. srpna 2019 a nevztahuje se na živnostníky......
22.06.2019,15:43
U obce Želiv severně od Pelhřimova se pohybuje puma. Svědectví vydal sám starosta obce Želiv. Takže to máme vlci, medvědi, divočáci, množství dravých ptáků, šakali a nyní puma......
22.06.2019,09:06
Idnes.cz přinesl zprávu, že policejní testery na drogy chybují až v 10 % testovaných řidičů. Těžko si představit, že řidič bude zastaven, otestován pozitivně na drogy, zabaven řidičák a při následné krevní kontrole se zjistí, že je vlastně čistý. Byl to omyl. Váš stres, vaše rozčilení, nervozita, ztracený čas, zabavený řidičák. Všechno je to omyl. To víte, preventivní dohled......
15.06.2019,11:52
V okolí Jindřichova Hradce můžete narazit na dospělou pumu americkou, která se v tamější lokalitě pohybuje od dubna......
15.06.2019,07:45
Idnes.cz dnes zveřejnila zprávu, že ministra dopravy Kremlíka napadlo vylepšení. Silničáři by mohli na D1 rozvážet vodu na motorkách řidičům, kteří mohou být postiženi opravami této světově proslulé dálnice. Třetina D1 - celkem 65 kilometrů, se bude v létě opravovat. A to bude teprve masakr......
07.06.2019,19:37
V Ústeckém kraji je 18 % osob nad 15 let v exekuci. Nejvíce exekucí na exekutovanou osobu je v Praze: 6,5. Nejvíc zadlužených dětí a mladistvých je opět v Ústeckém kraji: 1359 osob. Nejvyšší průměrně vymáhaná jistina je v Praze: 401 tisíc Kč. Největší podíl osob s vícečetnými exekucemi je v Moravskoslezském kraji......
29.04.2019,21:56
V pátek 26. dubna 2019 došlo k bezprecendentní události. Vyschl ropovod Družba. Respektive do ropovodu se dostaly látky, které kontaminovaly ropu, a tudíž se zastavila dodávka této důležité suroviny do --cenzored--. --cenzored-- je závislý na ropovodu Družba cca minimálně z 95 %......
22.04.2019,20:06
Lidé do 36 let budou pravděpodobně za určitých okolností zvýhodněni při braní hypoték oproti lidem nad 35 let. Děkujeme......
06.04.2019,13:04
Přituhuje. Zdá se, že někteří lidé jsou natolik nazlobení na Systém a jeho nešvary, že neváhají použít střelnou zbraň nebo výbušninu, aby vyřadili prodlouženou ruku Velkého bratra z provozu. Tato událost se přihodila ve městě Varnsdorf, které dokázalo pokutovat 100 000 řidičů za deset měsíců kvůli překročení rychlosti v jízdě. To je 10 000 pokut měsíčně. Továrna na pokuty......
06.04.2019,12:59
Novinky.cz uvedly, že milion Čechů má problém s drogami a léky. Více jak 47 000 Čechů bere pervitin a opioidy. Kuřáků konopí je v Česku 125000. Sedativa a hypnotika užívá 900 tisíc lidí. Čtyřista až pětset tisíc lidí jsou rizikoví alkoholici. Jedno sto tisíc lidí pak alkoholiky jsou......
31.03.2019,11:44
Vědci z univerzity Chicago USA analyzovali vyschlá vodní koryta na Marsu a došli k závěru, že voda v tekutém stavu existovala na povrchu Marsu stovky milionů let......
24.03.2019,12:59
Novinky.cz uvedly, že české řeky jsou plné mikroplastů. Rozbory vody z Labe a Vltavy pravděpodobně provedla organizace Greenpeace. Mikroplasty se dostávají do lidí prostřednictvím konzumace upravené vody nebo rybolovu......
23.03.2019,07:49
V sobotním ránu jsem si přečetl Novinky.cz a Idnes.cz a získal jsem ze dvou článků dojem, viz. nadpis aktuality. Na Novinkách.cz vyšel tučný titulek, že si Češi vyrazili do lesů s košíky na oblíbenou lahůdku - medvědí česnek......
09.03.2019,15:56
Američtí a čínští vědci přišli na to, jak zlepšit lidský zrak tak, aby viděl mnohem širší spektrum elektromagnetického vlnění než nyní. Stačí jedna injekce s nanočásticemi do oční sítnice, aby účinek vydržel i 10 týdnů......
Zobrazit všechny blogoviny....
název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2019 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v