Céčka pro vaše děti.
Index krize v ČR.
Úvod Hledání On-line hry On-line testy Odkazník Registrace Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 Návštěvy
Celkem:627744
Tento rok:75950
Měsíc:4364
Včera:403
Dnes:418
Online:2
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Ekonomika
Proč nemohu vložit diskusní příspěvek? Proč nejsou na Blogovníku diskuse????Proč skončily diskuse na Blogovníku.

V Německu byl odsouhlasen minimální plat 39 000 měsíčně. To je 8,5 euro za hodinu.

Zatímco minimální plat v Českostánu činí něco kolem 8000 Kč, dějí se v Evropě zajímavé platové posuny. Němci si odsouhlasili minimální mzdu 39 000 Kč. V Austrálii mají mzdu 44 000 Kč měsíčně. V Izraeli je minimální mzda 22 000 Kč měsíčně. Na Novém Zélandu je minimální mzda 34 000 Kč měsíčně. V Lucembursku je minimální mzda 48 000 Kč měsíčně. V Belgii je minimální mzda 38 000 měsíčně. V Nizozemí činí minimální mzda 37 000 Kč měsíčně. V Irsku je minimální mzda také 37 000 měsíčně.
kliknout a zobrazit celý článek.....
04.07.2014,06:38Kdy přijde opravdová hospodářská krize?

Všechny ukazatele nasvědčují tomu, že se blíží něco velkého, historicky významného. Ne však příjemného pro obyčejný lid. Velká hospodářská krize, velká válka nebo velké zotročení. Zvyšující se nezaměstnanost, klesající reálné příjmy, oddalovaný nástup do důchodu, vznikající válečné konflikty.
kliknout a zobrazit celý článek.....
03.07.2014,20:37


Důchodová bomba, drobní živnostníci budou živořit

O tomto se nemluví. Hlavní média mlčí. Stát se tváří, že se nic neděje. Ale ono se děje. V současné době jsou v tomto státě miliony živnostníků. Statisíce živnostničí samostatně a počítají se mezi tzv. drobné živnostníky. Jsou to stánkaři, řemeslníci, drobní výrobci, švarc živnostníci (většinou z donucení, ale to státního kontrolora nezajímá), kadeřnice, pracovníci ve službách prostřednictvím živnosti a další.
kliknout a zobrazit celý článek.....
29.06.2014,21:49


Průměrné mzdy v ČR, téměř nejhorší je Zlínský kraj

Nerozumím. Připadá mi, že snad pracuji v nějakém jiném státě, než vypovídají oficiální statistické údaje. Ještě před pěti lety patřil Zlínský kraj mezi první trojici krajů, kde byly nejvyšší průměrné mzdy. Naopak, Olomoucký kraj patřil mezi nejhorší kraje. Když se dívám na tabulku průměrných mezd na www.czso.cz (zdroj níže), tak Zlínský kraj vychází jako téměř nejhorší po Karlovarském kraji. Jak je to možné? Co se přihodilo? Co dobrého se přihodilo v Olomouckém kraji? Když se podívám na statistiku volných míst (portal.mpsv.cz), tak Českostán opravdu nezklame:
kliknout a zobrazit celý článek.....
19.06.2014,06:33


Nezaměstnanost v Evropě, aktuální čísla

Nějak se mlčí o nezaměstnanosti. Proč by se o ní mělo psát, když jsou čísla beztak zkreslená a několikrát zreformovaná. Uváděná čísla o nezaměstnanosti je potřeba vynásobit dvakrát a pak získáte přibližnou reálnou hodnotu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
17.06.2014,06:33


Důvody proč nepřijmout EURO, prezidente Zemane!

V knize Aloise Jiráska byl pro mě zeman symbolem svobodného pána, který byl vlastenec, miloval svou zemi a chtěl pro ni jen to nejlepší. Nepreferoval žádné rozbroje, protože byl pro mír a tvořivou činnost. Až teprve, když proradná vyšší šlechta začala plenit krajinu, pouštět do ní cizáky a paktovat se s Bavory, přiklonil se na stranu Husitů a připojil se k těmto rebelům.

Po našem prezidentovi bychom neměli žádat ani jednu z těchto vlastností. Tím, že požaduje nástup Eura do roku 2017, zcela dává najevo, na čí straně stojí. Strana obyčejných občanů to určitě není. V následujícím textu se pokusím shrnout veškeré nevýhody přijetí Eura. Předtím se krátce zamyslím, proč si občas v záchvatu zlosti (a nejen já) Euro zlomyslně přeju.
kliknout a zobrazit celý článek.....
12.06.2014,06:33


Poslal jsem peníze na špatné číslo účtu. Co mám dělat?

Podařilo se vám poslat peníze na nesprávné číslo účtu? Následující text se vám pokusí pomoci situaci vyřešit.

Asi před čtyřmi roky jsem zažil situaci, kdy účetní omylem odeslala hromadným převodním příkazem elektronicky částku s okamžitou splatností všem příjemcům dvakrát. Byla to infarktová situace. Naštěstí to byli obchodní partneři a podařilo se všechny zaslané částky získat zpět.

Před dvěma lety se mi stalo, že jsem jedné hostingové firmě uhradil částku a tato nebyla použita na úhradu hostingu. Když jsem ověřoval situaci s podporou, sdělili mi, že jsem uvedl nesprávný variabilní symbol, a proto částka nenávratně propadá ve prospěch jejich firmy. Pěkné, co? Když jsem na hostingovou společnost víc zatlačil, přiznali, že jsem variabilní symbol uvedl správně (což byla pravda) a uznali platbu. I takové děsivé zážitky se mohou v Česku přihodit.
kliknout a zobrazit celý článek.....
05.06.2014,20:04


Pozor, pozor, systém hodlá zrušit hotovostní peníze !!!

V současné době probíhá ve světě trend, jehož výsledkem bude zrušení hotovostních peněz. Řekněme si to na teoretickou rovinu, hotovostní peníze jsou i dnes za určitých okolností jen cárem papíru nebo kusem bezcenného kovu. Pokud stát řekne, že daná bankovka neplatí, můžeme si s ní pravděpodobně vytřít leda tak zadnici. Pokud stát řekne, že neplatí daná mince, tato mince neobsahuje žádný cenný kov, který by se dal nějakým způsobem zpeněžit. Už žádné zlaté dukáty. Situace s penězi však pokračuje do vyššího levelu. Izrael veřejně proklamuje, že již brzy zruší hotovostní peníze a nařídí občanům platit pouze bezhotovostně. Švédsko omezilo hotovostní platby tak moc, že v nich probíhá pouze 3 % ze všech finančních transakcí.
kliknout a zobrazit celý článek.....
05.06.2014,06:32


Minimální mzda - její výše se liší podle profese

Minimální mzda může být až 17000 Kč. Od 1.8.2013 platí nařízení tehdejší prozatimní vlády o zavedení nejnižší úrovně minimální mzdy podle profesí a zároveň úplně ta nejmenší minimální mzda byla zvýšena na 8500 Kč. Většina z vás zná můj názor na minimální mzdu. Minimální mzda musí být plošně zvýšena na 15000 Kč a následně škálována podle profesí. Níže uvádím přehled současných minimálních mezd a zároveň přikládám svoji představu.
kliknout a zobrazit celý článek.....
21.04.2014,15:22


Nejčastější podvody pokladních a pokladníků s penězi v obchodech vůči zákazníkům

Řekl jsem si, že lepší je o tom napsat. Budete se mít na pozoru a nenecháte se okrást. Situace není beznadějná, ale dostatečně zoufalá jistě je. Na jednu stranu pokladní v obchodech chápu. Mají extrémně nízké platy a potřebují si nějak přivydělat. Ošizený zákazník je pro ně čistý zisk. Příjem tady a teď a bez nutnosti zdanění.
kliknout a zobrazit celý článek.....
13.04.2014,08:45


Státní dluh České republiky

Dnes máme rok 2014 a pokud lze shrnout hospodáření vlád od r. 1989, tak lze říct, že tato republika má dluh, a to hodně velký dluh. A nejenom, že stát dluží, ale on také vytváří dluhy do budoucnosti tím, že neřeší spoustu důležitých problémů jako chybějící pracovní příležitosti, úpadek školství, zdravotnictví a zejména důchodové manko, které bude čekat všechny ty, kteří aktuálně pracují.
kliknout a zobrazit celý článek.....
09.04.2014,21:04


Jak lze odložit konání dražby nemovitosti / majetku

Podle serveru www.ihned.cz lze dražbu nemovitosti odložit legálními a zákonnými prostředky takto:

- Exekutor vyhlašuje dražbu měsíc dopředu.
- Dlužník čeká.
- Den před dražbou dlužník podá na sebe insolvenční návrh, v němž žádá o oddlužení nebo o prohlášení konkurzu na svůj majetek.
kliknout a zobrazit celý článek.....
25.03.2014,21:43


Chov krav - rozdíl v ekonomice stručně a jasně: komunismus, socialismus, fašismus, nacismus, byrokracie, kapitalismus, globální kapitalismus

Pokud máte dvě krávy, bohatě to stačí na to, abyste pochopili základům ekonomiky v rozličných ''dokonalých'' ekonomických systémech.
kliknout a zobrazit celý článek.....
21.02.2014,20:34


Založit s.r.o. nebo nezaložit s.r.o. v ČR? Aneb, jak se nevyplácí mít společnost s ručením omezeným.

Z pozice živnostníka jsem vždy vnímal situaci společností s ručeným omezeným jako částečně výhodnou. Majitelé byli vždy z obliga, za všechno ručila virtuální právní osoba ve formě společnosti s.r.o. Ručení za problémy vyvolané s.r.o. byla vždy jen do výše vkladu společníků a řekněme si hned na rovinu, že jestliže vklad byl nějakých 200 000 Kč, tváří v tvář dluhům řádově vyšším to byla opravdu směšná suma. Český stát místo toho, aby důkladně vyšetřil a potrestal obchodní ekonomické zločiny, rozhodl se přijmout další zákony nebo úpravy zákonů stávajících, které budou postihovat všechny plošně bez výjimky. Stále ještě netuší, že darebáci si skulinku vždycky najdou, pokud není vůle tyto darebáky chytat, usvědčit a potrestat. Ale tohle není cílem tohoto článku rozebrat. Odmítám se hrabat v bordelu, který tento stát vytváří. Účelem státu je říct, zda se vyplatí založit si s.r.o. po 1. lednu 2014, kdy bude možnost založit společnost s ručením omezeným s kapitálem o velikosti jedné koruny.
kliknout a zobrazit celý článek.....
14.12.2013,21:51


Přehled výhodných tarifů pro předplacené karty T-Mobile, Vodafone a O2

Po dvou letech jsem se rozhodl zjistit, zda nebude potřeba změnit tzv. Twist tarif od T-MOBILE za nějaký jiný, výhodnější. Twist tarif, který jsem cca tři roky používal, se jmenoval Twist Týden. Týdně jsem mobilnímu operátoru platil 19 Kč a za to měl výhodnější volání např. na pevnou linku. Tarif jsem si pořídil, protože jsem některé měsíce akčně obvolával známé nebo zákazníky. Existuje nějaký lepší tarif na kartu?
kliknout a zobrazit celý článek.....
20.11.2013,20:33


Nižší čistá mzda, vyšší zdravotní pojištění od ledna 2014

(aktualizováno 9.1.2014) Bude to další rána z milosti pro obyvatele Česka. Postihne zejména občany pracující v soukromém sektoru, protože ve skomírajícím soukromém sektoru (viz klesající HDP) nemůžeme očekávat plošné zvýšení mezd. Jakoby nestačila nedávná Singrova malá finanční reforma, kterou byla snížena hodnota koruny o přibližně 4 %. Za leden 2015 se budou počítat mzdy výhodněji pro stát – na zdravotním pojištění se vezme místo dosavadních 4,5 celkem 6,5 %. Pracující lidé tedy budou o 2 % ze svých hrubých příjmů chudší.
kliknout a zobrazit celý článek.....
18.11.2013,11:17


Bude zdražování? ČNB usiluje o oslabení české měny.

Dvou věcí si cením nade vše. Klidu a stability. Bohužel v tomto nezdárném státě se nejspíš těchto dvou stavů nikdy nedočkáme. Poslední měsíc jsem si začal pochvalovat pomalé klesání cen benzínu. Alespoň nějaké pozitivum, říkal jsem si, když už ty ceny potravin neklesnou. A bum! Česká národní banka si vydá prohlášení, že bude usilovat o oslabení koruny. A slibuje v případě potřeby neomezenou intervenci!
kliknout a zobrazit celý článek.....
07.11.2013,20:14


Na Šluknovsku a Děčínsku byla představena lokální měna TNE (Tvrdší než Euro)

Kurs české koruny vůči nové měně je 30 Kč za 1 ks TNE. TNE nemá formu běžného platidla, protože české zákony (pravděpodobně ještě z dob hluboké totality) na podobné snahy myslí a nahrazení české koruny je tvrdě trestáno zákonem. Proto autoři obešli zákon tak, že platidlo má podobu vratné sklenice se speciálním logem, což je nejspíš jediný legální způsob jak v Česku alternativní platidlo zavést. TNE bude fungovat jako doplňková forma hotovostní úhrady vedle české koruny.
kliknout a zobrazit celý článek.....
23.09.2013,06:28


SPOZ navrhuje jízdné ve vlacích mimo špičku zdarma

Strana práv občanů ZEMANOVCI (SPOZ) v předvolebním programu navrhuje, aby jízdné ve vlacích bylo mimo špičku zdarma. Můj názor je, že takový návrh nemůže vypadnout z člověka se zdravým úsudkem. Pokusím se shrnout, jaké mohou být následky tohoto populistického dárku občanům.
kliknout a zobrazit celý článek.....
20.09.2013,06:46


Česko je až 52. ekonomicky nejsvobodnější zemí. Lépe se umístila Botswana, Rumunsko, Rwanda i Slovensko.

Podle kanadského institutu Fraser je Česko 52. ekonomicky nejsvobodnější zemí na světě. Před námi se umístily země jako Botswana, Rumunsko, Rwanda i Slovensko. Na prvním místě se umístil Hong-Kong, druhý je Singapur, třetí Nový Zéland. Švýcarsko je čtvrté, Finsko sedmé, USA sedmnácté, Německo devatenácté.
kliknout a zobrazit celý článek.....
19.09.2013,17:26


OKD Ostrava: Dotace 6 miliard Kč na 3000 lidí, to jde, ne?

Aby bylo jasno. Horníků si vážím. Je to extrémně náročná práce v hnusném prostředí. Naneštěstí si horníků přestal vážit stát, stejně jako si přestal vážit surovinových zdrojů. Proto zprivatizoval ostravsko-karvinské doly, aby jim údajně pomohl, a nyní se plánuje dotace 6 miliard Kč a to i přes to, že doly vlastní soukromá společnost.
kliknout a zobrazit celý článek.....
17.09.2013,06:52


Ukazuje Maďarsko správnou cestu?

V roce 2010 strana Fidesz Viktora Orbána získala více než dvě třediny poslaneckých mandátů. Následně vydal parlament deklaraci o národní spolupráci v tomto znění:

''Po 46 letech okupace a 20 zmatených letech transformace Maďarsko znovu získalo právo a sílu na sebeurčení. V létě 2010 maďarský národ opět sebral sílu a dosáhl úspěšné revoluce u volebních uren. Parlament prohlašuje, že uznává a respektuje tuto ústavní revoluci. Parlament prohlašuje, že z dubnových voleb vzešla nová společenská smlouva. Pilíři naší společné budoucnosti budou práce, domov, rodina, zdraví a pořádek.''
kliknout a zobrazit celý článek.....
18.08.2013,22:26


Měnové reformy na území Česka od r. 1918

Možná je to matematická posloupnost, která nám sdělí, kdy přijde další zásadní měnová reforma. Rok 1919, 1940, 1945, 1953, 1990, 1993 + plíživá inflační měnová reforma v letech 1993 – 2013 (a možná dále). Podle těchto letopočtů na našem území došlo za posledních sto let nejméně k šesti zásadním měnovým reformám a také k plíživému inflačnímu oslabení měny, které máme tu čest sledovat v posledních dvaceci letech. V čem spočívaly jednotlivé reformy a co nás čeká v blízké budoucnosti? O tom si zkusíme něco napsat v následujícím článku.
kliknout a zobrazit celý článek.....
15.08.2013,15:12


Neustále se zvyšuje počet nucených dražeb domů a bytů kvůli nespláceným hypotékám

Banky u neplatičů hypoték stále častěji sahají po nucených dražbách domů a bytů. Dlužníci vyžadují přemrštěné ceny za své nemovitosti. Nedobrovolná dražba je jediný způsob, jak výrazně a rychle snížit nesplácený dluh, který mají u svých bank. V roce 2006 proběhlo 236 nucených dražeb nemovitostí. V roce 2010 se počet zvýšil na 784. V roce 2012 proběhlo 910 nucených dražeb. Tento rok bylo vykonáno přes 600 nucených dražeb a do konce roku se očekává, že poprvé v historii ČR překoná počet nucených dražeb nemovitostí číslo 1000.
kliknout a zobrazit celý článek.....
12.07.2013,06:45


II. důchodový pilíř - zatím totální fiasko

Do II. důchodového pilíře se podařilo nalákat více jak 74000 lidí. Předpokládám, že určité množství lidí, zejména zaměstnanců některých pojišťoven, to dostalo nepovinně povinně. Museli si sjednat tento produkt v rámci ''solidarity s firmou''. Dobře znám tyto tlaky, které se na zaměstnance vyvíjejí ze strany zaměstnavatele.
kliknout a zobrazit celý článek.....
07.07.2013,08:00


Počet vypsaných článků na stránce: 25 z celkem 81 článků.
1  2  3  4  
BLOGOVINY
07.10.2019,15:43
Primátor slovenského města Vysoké Tatry Ján Mokoš tvrdí, že se v oblasti přemnožili medvědi a stav je, cituji "vážný". Odstřel medvědů není povolen, protože medvědi jsou chránění. Na webu Novinky.cz spolu s informací zveřejnili také video, kde se policisté schovávají před medvědem na služebně, zatímco medvěd ohledává vchod......
07.10.2019,06:32
V Česku pracuje legálně 700 tisíc cizinců. Jedná se o 13,2 % z celkového počtu zaměstnaných, je to tedy více jak každý desátý. Prý je to příznak toho, že cituji "Česko prožívá tučné časy". Přes 190 tisíc osob je ze Slovenska, přes 150 tisíc z Ukrajiny, víc jak 40 tisíc z Polska a Rumunska, více jak 30 tisíc z Bulharska a zbylé menší počty z dalších zemí......
15.09.2019,20:10
Idnes.cz píše, že v Česku mají lidé kolem 2 milionů psů. Ještě 1 milion zbývá očipovat. Kdo nebude mít očipovaného psa, může být pokutován. Co na to říct?.....
11.09.2019,18:48
Na Idnes.cz vyšla zpráva, že Fukušima plánuje vypustit radioaktivní a chemicky znečištěnou vodu do oceánu. Do roku 2022 prý budou nádrže, kde se tato zdraví nebezpečná voda shromažďuje, zaplněny. Proti vypuštění protestuje Jižní Korea a také někteří rybáři. Ostatním je to nejspíš jedno......
25.08.2019,11:49
Na Idnes.cz vyšel článek "Ovzduší prospívá vítr, letadla znečišťují méně než auta, říkají meteorologové", kde experti z českého nejmenovaného ústavu tvrdí, že letadla řádově znečišťují ovzduší méně než auta. Auta 18 000 kilotun CO2, letadla 1500 kilotun CO2 za rok 2017. A teď se podržte........
08.08.2019,08:58
Dle webu Novinky.cz získali zemědělci povolení pro plošné nasazení jedu STUTOX II... Je pravda, že když jsem si tak chodil kolem pole, tak mi hraboši běhali pod nohama a nebáli se. Tolik jich bylo. Odborníci a média před nedávnem tvrdili, že je to jen jakási pětiletá perioda (cyklus), či co a pak se to prý samo urovná. Evidentně ne......
08.08.2019,08:51
Na Slovensku žije více jak 1200 medvědů. Ve středu 7.8.2019 napadl medvěd známého slovenského fotografa Ivana Kňazeho, který dokonce napsal o fotografování medvědů knihu Do hor za medvědem. Turistům se prý místo zbraní (nikoli k zabíjení, ale k obraně) rozdávají zvonečky, aby medvědy odehnaly. Může odehnat zvoneček medvěda? Podle některých lidí ano :-)......
30.07.2019,09:54
Nemusí naplňovat skutkovou podstatu trestného činu, neusiluje o svržení režimu ani o totalitu, není extremista. Svým jednáním ovšem šíří strach, štěpí společnost a vyvolává antagonismy. Je to jedinec, který šíří "předsudečnou nenávist"......
30.07.2019,07:58
Dle článku na Idnes.cz podporuje Česko zaměstnávání vězňů do běžných profesí. Dle firem, kteří vězně využívají, je to mnohem jednodušší forma "pracovního poměru" protože mohou kdykoli vězně nevzít na práci, kdežto obyčejného peona musí opatřit výpovědí. Není to skvělé, pružné a fantastické?.....
29.07.2019,07:57
Nedávno jsem četl článek "V Afghánistánu bují obchod s dětmi". A to je zajímavé, jak si tento stát hraje na svatouška. Idnes.cz naštěstí situaci uvedl na pravou míru a informoval, že kupčení s dětmi v pravděpodobně rozsáhlé míře probíhá také v Českostátu. Takže se nemusíte bát, že bychom byli nějak pozadu za jinými rozvojovými zeměmi, mezi které oficiálně patříme. Některé českostánské matky to pouze dělají tak, že za úplatu se k otcovství někdo přihlásí a pak se dostatečně revanšuje také matce. Je to takové "civilizované" a ve své podstatě "legální". Čímž by se dalo říct, že Českostát za určitých okolností tento typ obchodu podporuje, jelikož nad ním v podstatě "přivírá obě oči" (podobně jako si započítává prostituci a obchod s drogami do HDP), jak naznačila českostánská sociální pracovnice v odkazovaném článku......
12.07.2019,17:00
VW plánuje výrobní závod v Turecku. Prý by se tam měly vyrábět vozy jako Suberb nebo Karoq......
12.07.2019,16:57
VW Bratislava propustil 3000 zaměstnanců. Navíc se vyskytují fámy, že na rok 2020 se nerýsuje pro tuto fabriku výrobní program......
09.07.2019,21:40
Kněží, pardon - vědci - intenzivně přemýšlejí, že by zchladili Zemi megaclonou z oxidu siřičitého. Nelíbí se jim narůstající teploty, i když podle výzkumů je to v podstatě normální průběh před nástupem velké doby ledové, která přijde pravděpodobně během několika následujících staletí, ne-li dříve......
09.07.2019,21:38
Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že každý 10. Čech je závislý na alkoholu, 900 tisíc dospělých osob spadá do kategorie rizikového pití alkoholu, 600 tisíc lidí denně konzumuje alkohol a navíc podle statistik pijí alkohol již dvanáctileté děti......
05.07.2019,15:00
Ročně mění práci 900 tisíc Čechů. Tuto informaci uvedly Novinky.cz. Když vezmu do úvahy, že pracujících lidí (milion státní sektor včetně neziskovek, magistrátů atd. a cca milion soukromý sektor) je v naší zemi něco kolem 2 milionů, tak je to OPRAVDU VELKÉ ČÍSLO......
05.07.2019,14:58
Idnes.cz uvedl, že Češi se v rámci EU zhostili: 2. příčky, co se týká útraty za tabák, 5. příčky, co se týká útraty za alkohol, 6. příčky, co se týká útraty za drogy, 6. příčky, co se týká útraty za prostituci. Češi si vedou v rámci Evropy velmi obstojně......
05.07.2019,14:26
Polsko osvobodilo daňové poplatníky (fyzické osoby) do 26 let od daně z příjmu, pokud příjem nepřesáhne 85 528 zlotých ročně (cca 513 000 Kč). Zákon bude platit od 1. srpna 2019 a nevztahuje se na živnostníky......
22.06.2019,15:43
U obce Želiv severně od Pelhřimova se pohybuje puma. Svědectví vydal sám starosta obce Želiv. Takže to máme vlci, medvědi, divočáci, množství dravých ptáků, šakali a nyní puma......
22.06.2019,09:06
Idnes.cz přinesl zprávu, že policejní testery na drogy chybují až v 10 % testovaných řidičů. Těžko si představit, že řidič bude zastaven, otestován pozitivně na drogy, zabaven řidičák a při následné krevní kontrole se zjistí, že je vlastně čistý. Byl to omyl. Váš stres, vaše rozčilení, nervozita, ztracený čas, zabavený řidičák. Všechno je to omyl. To víte, preventivní dohled......
15.06.2019,11:52
V okolí Jindřichova Hradce můžete narazit na dospělou pumu americkou, která se v tamější lokalitě pohybuje od dubna......
15.06.2019,07:45
Idnes.cz dnes zveřejnila zprávu, že ministra dopravy Kremlíka napadlo vylepšení. Silničáři by mohli na D1 rozvážet vodu na motorkách řidičům, kteří mohou být postiženi opravami této světově proslulé dálnice. Třetina D1 - celkem 65 kilometrů, se bude v létě opravovat. A to bude teprve masakr......
07.06.2019,19:37
V Ústeckém kraji je 18 % osob nad 15 let v exekuci. Nejvíce exekucí na exekutovanou osobu je v Praze: 6,5. Nejvíc zadlužených dětí a mladistvých je opět v Ústeckém kraji: 1359 osob. Nejvyšší průměrně vymáhaná jistina je v Praze: 401 tisíc Kč. Největší podíl osob s vícečetnými exekucemi je v Moravskoslezském kraji......
29.04.2019,21:56
V pátek 26. dubna 2019 došlo k bezprecendentní události. Vyschl ropovod Družba. Respektive do ropovodu se dostaly látky, které kontaminovaly ropu, a tudíž se zastavila dodávka této důležité suroviny do --cenzored--. --cenzored-- je závislý na ropovodu Družba cca minimálně z 95 %......
22.04.2019,20:06
Lidé do 36 let budou pravděpodobně za určitých okolností zvýhodněni při braní hypoték oproti lidem nad 35 let. Děkujeme......
06.04.2019,13:04
Přituhuje. Zdá se, že někteří lidé jsou natolik nazlobení na Systém a jeho nešvary, že neváhají použít střelnou zbraň nebo výbušninu, aby vyřadili prodlouženou ruku Velkého bratra z provozu. Tato událost se přihodila ve městě Varnsdorf, které dokázalo pokutovat 100 000 řidičů za deset měsíců kvůli překročení rychlosti v jízdě. To je 10 000 pokut měsíčně. Továrna na pokuty......
06.04.2019,12:59
Novinky.cz uvedly, že milion Čechů má problém s drogami a léky. Více jak 47 000 Čechů bere pervitin a opioidy. Kuřáků konopí je v Česku 125000. Sedativa a hypnotika užívá 900 tisíc lidí. Čtyřista až pětset tisíc lidí jsou rizikoví alkoholici. Jedno sto tisíc lidí pak alkoholiky jsou......
31.03.2019,11:44
Vědci z univerzity Chicago USA analyzovali vyschlá vodní koryta na Marsu a došli k závěru, že voda v tekutém stavu existovala na povrchu Marsu stovky milionů let......
24.03.2019,12:59
Novinky.cz uvedly, že české řeky jsou plné mikroplastů. Rozbory vody z Labe a Vltavy pravděpodobně provedla organizace Greenpeace. Mikroplasty se dostávají do lidí prostřednictvím konzumace upravené vody nebo rybolovu......
23.03.2019,07:49
V sobotním ránu jsem si přečetl Novinky.cz a Idnes.cz a získal jsem ze dvou článků dojem, viz. nadpis aktuality. Na Novinkách.cz vyšel tučný titulek, že si Češi vyrazili do lesů s košíky na oblíbenou lahůdku - medvědí česnek......
09.03.2019,15:56
Američtí a čínští vědci přišli na to, jak zlepšit lidský zrak tak, aby viděl mnohem širší spektrum elektromagnetického vlnění než nyní. Stačí jedna injekce s nanočásticemi do oční sítnice, aby účinek vydržel i 10 týdnů......
Zobrazit všechny blogoviny....
název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2019 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 5.4.20), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v