Úvod Hledání On-line hry On-line testy Předplatné Jak podpořit Blogovník Provozní podmínky Zásady ochrany osobních údajů
 



Návštěvy
Celkem:559265
Tento rok:7471
počítadlo ALAWARE.CZ

Úvodní strana  Prohlížení článků  Staří Egypťané znali elektřinu a nejen to...




Staří Egypťané znali elektřinu a nejen to...

S kolegou, který je elektrospecialista, jsme důkladně prostudovali množství na internetu zobrazených starých egyptských památek a došli k závěru, že staří Egypťané znali elektřinu a uměli ji používat v praxi. Jak, to si vysvětlíme dále.

Faktem je, že se v pyramidách a v různých potemnělých staroegyptských zákoutích nenašla stopa po pochodních, svíčkách nebo nějakých petrolejkách. Nic. Žádné stopy po dýmu. A tyto stopy by rozhodně smazat nešly. Někteří vědci se domnívali, že si Egypťané svítili za pomocí složitého kompletu zrcadel, které odrážely denní světlo až do nitra pyramid. To je samozřejmě nesmysl, je prokázáno, že zrcadla by nedokázala zabezpečit dostatečné množství světla.

Čím si tedy Egypťané svítili? Odpověď je snadná. Žárovkami na stejnosměrný proud. Podívejte se např. na vyobrazení z oblasti Denderach (chrám bohyně Isis) níže:


Myslím si, že není pochyb o tom, že to není louč, není to svíčka, není to petrolejka. Naopak, vypadá to ZNAČNĚ elektricky. Myslíme si, že se jedná o elektrické osvětlení na stejnosměrný proud.

Ale to je ještě slabý odvar. Všimněte si následujících vyobrazení. Je dobře, že staří Egypťané měli smysl pro detail. V ruce drží tzv. nilský (egyptský) kříž nebo-li Ankh. Všimněte si, že samotný Anch má tvar písmene "T" a poutko nad ním slouží k držení. Poutko je zejména na starších vyobrazeních zobrazené tenčí linií a na některých freskách jde vidět, že je omotané kolem zápěstí, jindy sevřené v pěsti.


Jak vidíte, tak poutko sloužilo pouze na držení. Důležité bylo právě to "téčko". A je zvláštní, že většinou, kdo drží Anch, drží také podivnou hůl (was sceptre).

A takto se zasouval "klíč života" do hole:


Tak co, ještě pochybuješ, můj čtenáři???

A tato hůl je na konci rozdvojená, což je velmi zvláštní. Napadlo nás nejprve, že se jedná o sběrač na odpadky :-), ale nakonec jsme usoudili, že by to mohlo být tohle:

A co to je? :-)

To je překvapivě výrobek dnešní doby. Jedná se o "elektrický poháněč dobytka". Jak známo, Egypt byla otrokářská velmoc. Sta tisíce otroků muselo pracovat. Šlehat biči je neefektivní, byť i biče byly občas zobrazeny. Pohánět otroky elektrickými poháněči, to je přece terno...  Většinou je nejjednodušší vysvětlení správné. Páni na freskách mají v jedné ruce elektrický poháněč dobytka a v druhé ruce Ankh = nilský kříž = zdroj života = zdroj energie. Zdroj energie pro elektrický poháněč otroků.

Říkáte, že tato teorie je dost šílená? A máte někdo lepší? Proč by proboha dělali staří Egypťané hůl se dvěma hroty?

Náš ryze soukromý názor je, že původně přistáli v Egyptě bohové a lidské domorodce použili na práci. V tomto se shodujeme nejen se starými egyptskými legendami, ale také se sumerskými hliněnými destičkami. Pracanti pak byli pohánění moderními nástroji k práci pro zvýšení efektivity.

A že je to nemožné? Podívejte se kolem sebe. Náš svět už je dost nemožný sám o sobě.

PS: Kromě hole a klíče života používali vládci egyptských otroků také pomůcku zvanou "djed". Ale k tomu zase někdy příště.

Zdroj:
názor autora



04.05.2016,19:33
Počet čtenářů: 0



 
Jméno/nick:
Trefný název:
  Proti spamu: Napište název šestého dne v týdnu malými písmeny a česky: 
Zde napište svůj názor ke článku:



 

Názory čtenářů: Staří Egypťané znali elektřinu a nejen to...


Vložit názor Zobrazit celou diskusi


název a sídlo firmy: Josef Nádběla - ALAWARE IČ: 75811511,  sídlo: Moravská 617/18, Chropyně
Firma je zapsána do živnostenského rejstříku pod názvem 'Josef Nádběla', odkaz zde.
Jsme neplátci DPH.

Webový systém NÁDBĚLA WEB INFINITY 1.1.21D - Copyright Josef Nádběla - ALAWARE 2024 - Všechna práva vyhrazena.
CSS 3.0, PHP 5.4.20 STRICT (verze PHP na hostingu: 8.2.7), XHTML 1.0 Strict
Odladěno pro Internet Explorer 9-11; Mozilla Firefox 12-57; Opera 11,12; Google Chrome 20-34, Maxthon Cloud Browser v4.0.3.6000.
v